Migros’ta Staj Deneyimi

Migros Ticaret A.Ş. bünyesinde kış-yaz dönemlerinde ve proje stajyeri olarak staj yapma imkanı bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana ofislerimizde staj yapılabilmektedir.

Yaz ve kış dönemi stajlarına başvuru yapan öğrenciler, Eğitim Bölümü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; proje stajyerliği ilanına başvuru yapan öğrenciler ise Seçme Yerleştirme Departmanı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda programlara kabul edilebilmektedir.

Kış Dönemi Staj Programı

Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri zorunlu staj programlarını öğrenim dönemi başlangıç ve bitiş tarihleri arasında, hafta içi 3 gün şirket Genel Müdürlük ve Bölge Direktörlüğü kapsamında gerçekleştirmektedirler. Perakende ve Pazarlama programında okumakta olan Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ise aynı dönem ve süre içerisinde satış mağazalarımız kapsamında staj olanağı bulabilirler.

Başvurular Mayıs-Haziran dönemi içerisinde kabul edilmekte olup, görüşmeler Haziran dönemi içerisinde yapılmaktadır.

Yaz Dönemi Staj Programı

Üniversite 3. sınıf öğrencilerinin yaz dönemi içerisinde Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere 3 farklı dönemde gerçekleştirecekleri staj programıdır. Staj süreleri stajın zorunlu olup olmamasına ve departman fonksiyonlarına göre değişebilir. Ancak ortalama staj süremiz bir ay kadar sürmektedir.

Üniversite stajyer adaylarının başvuruları Nisan-Mayıs aylarında kabul edilmekte, görüşmeler Mayıs - Haziran ayları içerisinde gerçekleşmektedir. Stajyer adaylarımız özgeçmiş üzerinden yapılan ön eleme ve İnsan Kaynakları görüşmeleri ile birlikte olumlu değerlendirilmesi sonucu programa kabul edilebilmektedir.

Departmanlar arası farklar olmakla birlikte stajyerlerimizden, yabancı dil, ofis programları ve çalışacağı alana ilişkin bilgi sahibi olmaları beklenir.

Şirketimizde Genel Müdürlük bünyesinde; Pazarlama, Satış, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Mali İşler gibi bir çok farklı birimde staj olanağı bulunmaktadır.

Genel Bilgiler

Çalışma saatleri;

İdari Birimler staj programı öğrencileri için 08:00 / 18:00
Satış Mağazası staj programı öğrencileri için 09:00 / 18:00

Stajyerlerimize çalışmalarının karşılığında, çalıştıkları gün sayısına bağlı olarak belirlenen stajyer ücreti ödenir. Bunun yanı sıra şirket bünyesindeki yemek ve ulaşım olanaklarından faydalanabilirler. Başvuru değerlendirmelerinde, adayların başvurdukları bölümle ilgili bilgi sahibi olmalarına, kariyerlerini bu alanda ilerletme isteklerine ve takım çalışmasına yatkın olmalarına dikkat edilir.

Aranılan Özellikler Nelerdir;

  • Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği, İşletme, İktisat, İşletme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İşletme Bilgi Yönetimi, Gıda Mühendisi, Veterinerlik, Eğitim Bilimleri, İletişim, Halkla İlişkiler, Enformasyon Teknolojileri bölümleri öncelikle tercih ettiğimiz ihtisas alanlarıdır. Departman talepleri doğrultusunda bölüm tercihlerinde çeşitleme yapılabilir.
  • Tercihen staj deneyimi bulunan,
  • İyi derecede ingilizce bilgisine sahip

Proje Stajyerliği 

  • Üniversitelerin 3., 4.sınıf veya yüksek lisans öğrencilerine yönelik uygulanan bir staj programıdır.
  • Adaylar mülakat, sayısal-sözel ağırlıklı sınav ve kişilik envanteri uygulamalarına tabi tutulurlar. Programa kabul edilen öğrencilerden min. 3 gün çalışılması istenilmektedir.
  • Proje Stajyerleri; Bilgi Teknolojileri, Pazarlama, İnsan Kaynakları, CRM, İş Geliştirme, Planlama (Satış, İnsan Kaynakları, Pazarlama) birimlerinde görev alabilmektedirler.
  • Sene içerisinde yaklaşık ortalama 15 proje stajyeri alımı yapılmaktadır.

Nasıl başvuru yapılabilir

Staj programına dahil olmak isteyen adaylarımız kurumsal web sitemiz üzerinden ilanlarımızı takip edebilirler.