1. Migros Genel Müdürlük nerede? Farklı lokasyonlarda ofisiniz var mı?
Genel Müdürlüğümüz İstanbul-Ataşehir’dedir. İstanbul'da farklı bir lokasyonda şubemiz bulunmamakla birlikte İç Anadolu (Ankara), Doğu Akdeniz/Güneydoğu (Adana), Ege (İzmir), Batı Akdeniz (Antalya), Kuzeydoğu Anadolu (Trabzon) Bölge Direktörlüklerimiz bulunmaktadır.

2. İdari Birimler ve mağazalarda çalışma saatleri nedir?
Çalışma saatlerimiz İdari Birimler için 08:00-18:00 ; Mağazalar için ise 09:00-22:00 arasıdır. (Bazı mağazalarımızda çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; AVM mağazaları)

3. Migros’ta çalışan herkese sigorta yapılıyor mu?
Migros bünyesinde görev yapan tüm çalışanlarımızın sigortaları yasal yükümlülük çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Sigortasız çalışma durumu söz konusu değildir.

4. Servis uygulamanız var mı?
Genel Müdürlük çalışanlarımız için Avrupa ve Anadolu olmak üzere her iki yakaya da servisimiz bulunmaktadır. Fakat mağazalarda esnek çalışma saati söz konusu olduğu için tüm personelin faydalanabileceği bir servis maalesef bulunmamaktadır.

5. Hafta sonları çalışıyor musunuz?
Hafta sonlarının mağazalarımızda en yoğun zamanlar olması nedeni ile mağaza kadrolarımız hafta sonları çalışmakta; hafta içi izin kullanmaktadır. Genel Müdürlüğümüzde ise hafta sonları izin kullanılmaktadır.

6. İş ve staj başvuruları hangi kanallardan yapılabilmektedir?
İş ve staj başvurularınızı Migros Kurumsal websitemizdeki Migros Kariyer bölümünden (kariyer.migroskurumsal.com) , Migros Kariyer Facebook sayfamız üzerinden veya Kariyer portallarından yapabilirsiniz.

7. Hangi dönemlerde staj başvuruları alıyorsunuz?
Yaz dönemi için, Departman Müdürleri ile görüşülerek, o yıl içinde ihtiyaç duyulan stajyer kadrosu tespit edilir. Mayıs ayına kadar internet, e-mail ve kişisel başvurular aracılığı ile CV’ler kabul edilir.
Kış dönemi için, Haziran ayının ikinci haftasından itibaren Ağustos sonuna kadar başvurular alınır.
Yaz ve kış dönemlerinde stajyer ihtiyacı oluştuğu takdirde, CV havuzunda bulunan başvurular değerlendirilerek uygun adaylar görüşmeye çağrılır.
Ayrıca departman ihtiyaçları doğrultusunda, yıl içerisinde çeşitli dönemlerde açılan Proje Stajyerliği ilanlarımızı kurumsal web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

8. Her dönem için kaç stajyer alıyorsunuz?
Yaz dönemi için 65-70 üniversite stajyeri, kış dönemi için 40-45 lise stajyeri aramıza katılıyor. Proje stajyeri alımlarımız ise yıl içindeki ihtiyaçlara göre değişmekle birlikte ortalama 15 proje stajyeri alımı yapılmaktadır.

9. Stajyerlerden beklediğiniz özellikler nelerdir? Genç yetenekleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Başvuru yapan ve ön elemeyi (departman ihtiyaçları çerçevesinde, CV değerlendirmesi yapılır) geçen adaylar mülakata çağırılmaktadır. Mülakat süresince adayın eğitim durumu, çalışmak istediği alan, varsa önceki iş deneyimi, kariyer planları, katıldığı seminerler, kurslar,ilgi alanları gibi konularda bilgi alınır. Şirket çalışma ortamı ve kültürüne uygunluk ve departman gereksinimleri ile uyuşan yetkinliklere sahip olmak stajyer alımlarımızda dikkat ettiğimiz önemli faktörlerdendir.
Aramıza katılan genç yeteneklerin, Migros’taki görevleri süresince hem kendi kariyerlerine, hem de şirketimize olumlu katkılarda bulunacaklarına inanıyoruz. Bu nedenle, stajyerlerimize önemli sorumluluklar verip, öğrenmelerini, deneyimlemelerini ve iş süreçlerine aktif olarak destek olmalarını sağlıyoruz. Ayrıca, Migros’taki kariyerine stajyer olarak başlayan ve daha sonra şirket kadrosuna geçen çalışanlarımızın olduğunu mutlulukla belirtmek isteriz.

10. Staj için başvuru yapan kişilere önerileriniz nedir?
Belirlenen başvuru dönemlerinde başvurularını gerçekleştiren adaylarımıza başvuru formunu eksiksiz doldurmalarını ve  diğer adaylardan kendilerini öne çıkaracağını düşündükleri özelliklerini kısa bir ön yazı ile vurgulamalarını öneririz.

11. Eğer burs alıyorlarsa, proje stajyerlerinin bursları kesilir mi?
Proje stajyerlerimiz de sigortalı çalıştıkları için bazı bursları kesilebilmektedir. Detaylı bilgi için burs alınan kuruma danışılmasını tavsiye ederiz.