HESAPLI ALIŞVERİŞİN ADRESİ ŞOK’UN PEŞPEŞE DÜZENLEDİĞİ KAMPANYALAR MÜŞTERİLERDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

25-11-2008

HESAPLI ALIŞVERİŞİN ADRESİ ŞOK’UN PEŞPEŞE DÜZENLEDİĞİ KAMPANYALAR MÜŞTERİLERDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

10 YKR İLE 50 YKR ARASINDA DEĞİŞEN İNANILMAZ FİYATLAR!

Hesaplı ve ucuz alışverişin adresi Şok, son dönemde ard arda düzenlediği kampanyalarla müşterilerden yoğun ilgi gördü. 10 YKR ile 50 YKR arasında değişen inanılmaz fiyatlarla ürünlerini müşteriyle buluşturan Şok, krize önlem olarak düzenlediği kampanyalarla canlılığı artırıyor.

 “Şok, daha ucuzu yok” sloganıyla hizmet veren mahallemizin marketi Şok’un her hafta bir kategori olmak üzere toplam dört kategoride uyguladığı kampanyalar müşterilerden yoğun ilgi gördü. Krize önlem olarak ve müşterilerin bütçelerini düşünerek en çok talep gören ürün guruplarında fiyat indirimine giden Şok 10 YKR ile 50 YKR arasında değişen inanılmaz fiyat avantajlarıyla ürünlerini müşterilerine sundu.

Canlılığı artırmak için düzenlenen, Şok meyve nektarı çeşitleri, Şok çikolata 80 gr. çeşitleri, Şok makarna 500 gr. ve sebze meyve kategorilerinde gerçekleşen bu kampanyalar süresince Şok satışlarını kampanyasız döneme göre 15 kat artırdı. Şok müşterileri Şok ürünlerinin kalitesini ve fiyat avantajını bir kez daha test etmiş oldu.

21-23 Ekim 2008 tarihleri arasında düzenlenen 50 YKR’lik kampanya kapsamında Şok meyve nektarı çeşitlerinde 3 günde toplam 300.000 litrelik satış gerçekleştirildi. 28-30 Ekim tarihleri arasında ise Şok 25 YKR kampanyası düzenledi. Bu kampanyada Şok Çikolata 80 gr. çeşitlerinde 46.000 adet satış gerçekleştirildi. Bir sonraki hafta 04-06 Kasım  tarihleri arasında gerçekleştirilen 10 YKR kampanyasında Şok makarna çeşitlerinde 3 günde 300.000 adet satış gerçekleştirildi. 11-13 Kasım arasında düzenlenen 25 YKR kampanyasında ise yaklaşık 1.000 ton soğan, patates, havuç ve 155.000 adet atom salata satışı gerçekleştirildi. Ürün bazında bakıldığında 480 ton patates, 375 ton soğan ve  80 ton havuç satışı yapıldı. Birbiri ardına düzenlenen bu inanılmaz kampanyalar sonucunda kampanyasız haftaya göre toplamda müşteriler tonaj olarak 18 kat daha fazla ürünle mutfak bütçelerine katkıda bulundular.

Kampanyalara gösterilen yoğun ilgi nedeniyle Şok’lar, yüksek tonaj ve adetteki isteklere zamanında cevap verebilmek için lojistik ve operasyon olarak önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Yoğunluğa rağmen ürünler her zaman olduğu gibi ambalajlarında ve son derece hijyenik bir şekilde tüketicilere sunuldu ve kuruşlu satışlar ilan edilen günlerde tüm gün boyunca sürdü.

Ucuzlukta en iddialı olmaya devam eden Şok mağazaları günlük ihtiyaçları çok cazip fiyatlarla karşılıyor. Müşteri sayısı her geçen gün artan Şok, müşterilerinin bu yoğun ilgisinden hareketle onlar için daha büyük fırsatlar yaratmaya da devam ediyor. Müşterilerden gelen yoğun talep üzerine Şok, kampanyalarına son hızla devam edecek.