İZMİR PERAKENDEDE DEĞİŞİM İÇİN SEMBOL ŞEHİR

11-01-2011

“İZMİR PERAKENDEDE DEĞİŞİM İÇİN SEMBOL ŞEHİR”


ORTADOĞU VE BALKANLARIN İLK HİPERMARKETİ OLARAK 1988’DE HİZMETE GİREN ALSANCAK MİGROS’TA ALIŞVERİŞ ARTIK ÇOK DAHA KEYİFLİ

Türk perakende sektörünün öncü kuruluşu Migros Grubu’nun 1988 yılında, Ortadoğu ve Balkanlar’ın ilk hipermarketi olarak hizmete açtığı Alsancak Migros mağazası yenilenen iç ve dış tasarımı ve yenilikçi uygulamalarıyla alışverişi daha da keyifli hale getiriyor. Sanal Market’ten İTU’lu ürünlere, ATM’lerden Çevreci Kiosklara, Kolay Vezne’den Mobil Market’e kadar Migros Grubu’nun tüm yenilikleri müşterilerin hizmetine sunan mağazayı ziyaret eden Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, “İzmirli tüketicinin yeniliklere ne kadar açık olduğunu, değişimi hızla özümsediğini fark etmemizde şu anda içinde bulunduğumuz mağazanın rolü büyük. İzmir perakendede değişim için sembol bir şehir. Biz biliyoruz ki, bir yenilik İzmir’de tutarsa, tüm Türkiye’de de kısa zamanda tutar. İzmir ve Ege’ye yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Türk perakende sektörünün öncü kuruluşu Migros Grubu bir yandan perakendede kuralları belirleyen öncü uygulamalarla tüketicileri çağdaş perakende uygulamalarıyla tanıştırırken, diğer yandan da mevcut mağazalarını tüketicinin daha rahat ve keyifli alışveriş imkanı bulması adına hem tasarım hem içerik açısından yeniliyor.

1988 yılında hizmete soktuğu Alsancak Migros mağazası ile sadece İzmir ve Ege Bölgesi’ni değil; Ortadoğu ve Balkanları da kapsayan çok daha geniş bir coğrafyayı ‘hipermarket’ formatıyla tanıştıran Migros Grubu, Alsancak Migros mağazasını hem tasarım teknikleri hem de içinde barındırdığı yenilikler itibariyle adeta yeniden yarattı. Mağazada; Sanal Market’ten İTU’lu ürünlere, ATM’lerden Çevreci Kiosklara, Kolay Vezne’den Mobil Market’e kadar Migros Grubu’nun tüm yenilikleri müşterilerin hizmetine sunuluyor.

Migros Ticaret Genel Müdürü Özgür Tort, Migros Ticaret A.Ş. Ege Şube Müdürü Muzaffer Tuğsavul ile birlikte yenilenen Alsancak Migros mağazasında müşteriler ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Tort: “2011’de de rotamızda yenilikçilik olacak”

Migros Grubu’nun hızlı büyüme ve yaygınlaşma koşusunun ardındaki en büyük itici gücün yenilikçilik olduğunu ifade eden Özgür Tort, “Biz yenilikçiliği insanların hayatını kolaylaştıran, insanların hayatına dokunan somut uygulamalar olarak görüyoruz. 2011 yılında da rotamızda yenilikçilik olacak” dedi. Yenilenen mağazanın İzmirli tüketicilerin yaşam kalitelerine katkıda bulunacak, onların her türlü ihtiyaçlarını yenilikçi perakende uygulamalarıyla karşılayacak nitelikte olduğuna dikkat çeken Tort, iç ve dış yenilenen tasarımı ve içerdiği en yenilikçi uygulamalarla bu mağazanın İzmirli tüketicinin hak ettiği her şeyi sunabilecek potansiyelde olduğunu belirtti.

“Ege’deki mağaza sayımız 417’ye ulaştı, yaygınlaşmaya devam edeceğiz”

Migros Grubu olarak 2010 yılında haftada ortalama 8 mağaza açarak büyüdüklerini belirten Özgür Tort, Ege’deki mağaza sayısının ise 2011 07 Ocak itibariyle 417’ye ulaştığını vurguladı. “İzmir ve çevresi Migros Grubu için geçmişte olduğu gibi bugün de çok önemli bir merkezdir. Bu bölgeye yatırımlarımız devam edecek” dedi. Bu bölgenin önemini sadece satışa, ciroya, yapılan alışverişe katkı ile ölçmediklerini söyleyen Tort, şöyle devam etti: “Ege Bölgesi ve İzmir, perakendeciye müthiş gelişim olanağı ve hareket imkanı sunan bir demografik yapı ve tüketici profiline sahip. Bunu en iyi gördüğümüz alan ise yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerine bu bölge insanının gösterdiği ilgi. Örneğin Ege Orman Vakfı işbirliği ile Tansaş formatımızın yürüttüğü proje ile Ege’ye binlerce orman kazandırdık. Egeli müşterilerimizin ilgisi ve desteği olmasaydı böyle bir rakama ulaşmamız mümkün olmazdı.”

“İzmir perakendede değişim ve yenilik için sembol bir şehir”

Alsancak Migros mağazasının hem İzmir’de hem de Türkiye genelinde Migros için çok farklı bir yeri olduğunu söyleyen Tort, “İlk kez 1988 yılında hizmete giren bu mağazamız, o dönemde Ortadoğu ve balkanların ilk hipermarketi olma özelliğini taşıyordu. Bir diğer ifadeyle, sadece İzmir’i ve Ege’yi değil çok daha geniş bir bölgeyi hipermarket kavramı ile tanıştıran bir mağazadan söz ediyoruz” dedi. Perakende sektörü için İzmir’in önemini vurgulayan Tort, “Biz biliyoruz ki, bir yenilik İzmir’de tutarsa, tüm Türkiye’de de kısa zamanda tutar. İzmirli tüketicinin yeniliklere ne kadar açık olduğunu, değişimi hızla özümsediğini fark etmemizde şu anda içinde bulunduğumuz mağazanın rolü büyük. İzmir perakendede değişim ve yenilik için sembol bir şehirdir” dedi.