KAZAKİSTAN’IN EN BÜYÜK HİPERMARKETİ “RAMSTORE HİPER” ALMAATA’DA HİZMETE GİRDİ

07-08-2009

KAZAKİSTAN’IN EN BÜYÜK HİPERMARKETİ
“RAMSTORE HİPER” ALMAATA’DA HİZMETE GİRDİ

Migros Ticaret’in uluslararası alanda büyük başarıya ulaşan markası Ramstore, Kazakistan’daki 12’inci mağazasını Almaata’da açtı. Ramstore, yepyeni formatı “Ramstore Hiper” ile Almaata’da Kazakistanlı tüketicilerle buluştu.  Bugün açılan ilk “Ramstore Hiper”, Kazakistan’ın en büyük hipermarketi olma özelliğini taşıyor. Böylece, Migros’un yurtdışındaki mağaza sayısı da 19’a yükseldi.

Migros Ticaret A.Ş, Kazakistan’ın en büyük hipermarketi “Ramstore Hiper”i hizmete soktu.  Migros’un uluslararası alanda büyük başarıya ulaşan markası Ramstore, yepyeni formatı “Ramstore Hiper” ile Almaata-Bişkek yolu üzerindeki Aport Alışveriş Merkezi’nde bugünden itibaren hizmet vermeye başladı.  

Kazakistan’daki yatırımlarına, hızlı büyüme hedefi ile devam eden Ramstore, geçtiğimiz nisan ayında Kazakistan’ın Astana şehrinde açtığı Ramstore mağazasından sonra  Kazakistanlı tüketicileri bu kez farklı bir alışveriş deneyimi ile tanıştırdı.

Ramstore’un Kazakistan’daki toplam 12 mağazasının 1’i Karaganda, 1’i Çimkent, 3’ü Astana, 7’si ise Almaata şehirlerinde bulunuyor.  Yurtdışındaki yatırımlarına hızla devam eden Migros Ticaret’in Kazakistan’da açtığı yeni formatı “Ramstore Hiper” ile yurtdışındaki toplam mağaza sayısı da 19’a yükseldi.

Modern perakendeyle tanıştırdı

Perakende sektöründe ilk ve tek uluslararası Türk zinciri olma özelliğini taşıyan, Ramstore, 1999 yılından itibaren Kazakistan’da açtığı mağazalarla, bu ülkede sektörün belirleyici ve lider oyuncusu olurken, Kazakistan halkını modern perakendeyle tanıştırdı.

Yıllardır Kazakistan’daki yatırımlarına ara vermeyen, global koşullara rağmen ülkenin potansiyeline ve ortamına güvenerek mağaza açmaya devam eden Ramstore,  bu kez yepyeni “Ramstore Hiper” formatıyla Kazakistanlı tüketicilerin karşısına çıktı.

Hiper ucuz fiyatlar, yerel ürünler

Kazakistan Almaata’da Aport AVM’de bugün açılan ve ülkenin en büyük hipermarketi olma özelliğini taşıyan Ramstore Hiper, toplam 10.000 metrekarelik bir alana sahip. 3'ü farklı noktalarda konumlanmış toplam 27 kasanın yer aldığı mağazada, “hiper ucuz” fiyatlarla, rahat alışveriş imkanı sağlayan mağaza yerleşimiyle, yaklaşık 45,000 ürün çeşidi Kazakistanlı tüketicilerle buluştu. Hızlı servis sunan, konularında uzman personel desteğiyle, her keseye uygun geniş ürün portföyünü aynı çatı altında sunan “Ramstore Hiper” Kazakistanlı tüketicilerin yoğun ilgisini çekti.

Yeni formatında ürün porfföyündeki yerel malların ağırlığını da artıran Ramstore Hiper, adetli ürün alımının yanı sıra kolili ürün satın alma imkanı da sağlıyor.

İmalathaneden canlı yayın

Özellikle taze ürün gruplarına geniş yer verilen yeni format Ramstore Hiper’in en büyük özelliklerinden biri de et ve fırın imalathanelerinden mağaza içindeki tüketicilere canlı yayın yapılması. Böylece Ramstore Hiper formatında et  ve fırın imalathanelerindeki tüm aşamalar, ürünün kaliteli ve hijyen koşullarda tüketiciye ulaştırılmasına kadar geçen süreçler müşterilerle anında paylaşılıyor. 

Ayrıca mağaza içinde müşterilerin alışveriş sırasında mola verip dinlenebilecekleri,  yorgunluklarını atabilecekleri bir kafe de hizmet veriyor. Mağazada alınan yiyecek ve içecek ürünlerinin ödemeleri kafedeki kasadan yapılıp, tüketilebiliyor.

Odak büyüme...

Migros Ticaret, 2009 yılını büyüme odaklı bir yıl olarak geçiriyor. Yurt içinde haftada 8 mağaza açarak ilerleyen, bugün (07/08/09) itibariyle yurtdışında ve Türkiye genelinde 66 ilde toplam 1385 mağazaya ulaşan Migros Ticaret, Ramstore markası ile de yurt dışında mevcut ülkelerde yaygınlaşırken, bir yandan da yeni ülkelere ufuk açmayı hedefliyor.