MAĞAZADA SABAHA KADAR IŞIKLAR SÖNMEYECEK, SAAT BAŞI İNDİRİM GONGU ÇALACAK

11-06-2012

5M MİGROS BEYLİKDÜZÜ’NDEN TARİHİ AÇILIŞ

Migros Ticaret A.Ş.’nin tüketiciyle buluştuğu en önemli noktalardan biri olan Beylikdüzü 5M Migros mağazası, Kasım 2011’de meydana gelen yangının tüm izlerini silerek alışverişin en ileri olanakları, muhteşem bir şov ve ‘çılgın indirim programı’ ile kapılarını yeniden müşterilerine açmaya hazırlanıyor. 15 Haziran Cuma sabahı saat 12:30’da açılacak mağazada müşterilere Cumartesi sabahına kadar bedavaya yakın fiyatlarla alışveriş imkanı sunulacak, her saat başı çalan indirim gonguyla ürünler görülmemiş fiyatlardan tüketiciye ulaşacak. Cuma akşamı saat 21:00’de nefes kesen bir görsel şovla tüketicileri selamlayacaklarını belirten Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, “Bu mağaza, ilk kez burada müşteriye sunacağımız yenilikçi uygulamalarımız ve bu bölgeye verdiği heyecanla bizim amiral gemimiz. Tüm müşterilerimize özellikle vurucu forvetimiz olarak tanımladığımız taze gıdalara bir değil iki kez bakmalarını öneriyorum” dedi.

Kasım 2011’de çıkan üzücü yangın nedeniyle bayram arifesinde tamamen yanarak kapılarını tüketicilere kapatmak zorunda kalan 5M Beylikdüzü Migros, Türkiye’de bugüne kadar eşine rastlanmamış özel bir açılış programıyla yeniden hizmete giriyor. 15 Haziran Cuma sabahı saat 12:30’da kapılarını müşterilerine açacak olan mağazada, cumartesi sabaha kadar ışıklar sönmeyecek ve her saat başı çalan indirim gonguyla tüketicilere bedavaya yakın çılgın fiyatlarla indirim imkanı sunulacak. 15 Haziran akşamı saat 21:00’de tam 147 metrelik, Türkiye’nin en uzun mapping projeksiyon sistemiyle başlayacak tarihi açılış şovu ise, gece boyunca canlı müzik performansı ve çeşitli aktivitelerle devam edecek.

Özgür Tort: “Bu mağaza bizim amiral gemimiz”
Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, 5M Beylikdüzü Migros’un, ilk kez müşteriye sunacakları yenilikçi uygulamalar ve bu bölgede yarattığı heyecanla amiral gemisi olduğunu ifade etti. “Bu tür büyük mağazalarda alışveriş iki yönde değer yaratıyor” diyerek sözlerine devam eden Özgür Tort, “Bir yandan müşteriye aile bütçesini kollayan fiyat avantajları sunuyor, diğer yandan aile üyelerinin her birine farklı şekilde dokunan, eğlendiren, yeni trendleri sunan bir deneyim yaşatıyoruz. Hem Beylikdüzü hem de Bodrum’da bugün hizmete açtığımız mağazalarımızla ekonomi ve eğlenceyi birleştiren ileri bir alışveriş ortamı tasarlandı, beklentinin bugünden hazır edilmesine çalışıldı. Ürün ve alışveriş deneyimi ikilisinin en iyisini sunma adına iddialıyız’’ dedi.

“Beylikdüzü Migros’un bu bölge için bir mağazadan daha fazla anlam taşıdığını gördük”
Mağazanın konseptinden açılış programına kadar her konuda adeta ilk günkü heyecanı duyarak çalıştıklarını ifade eden Özgür Tort, “ 5M Beylikdüzü Migros, gerek Beylikdüzü halkı gerekse civarı için açıldığı günden bu yana adeta bir buluşma noktası oldu. Bayram arifesinde üzücü yangından sonra aldığımız geri bildirimlerle, sadece alışverişin değil, güncel yaşamın kilit noktası olduğunu müşterilerimiz bize her an hissettirdi. İçinde bulunduğumuz alanın, bu çevre için bir mağazadan öte anlam taşıdığını son 7 ayda bir kez daha hissettik. Öyle ki yangının ardından, bu bölge halkının alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına duyduğumuz saygı gereği, otopark alanında geçici bir Migros kurduk. Gururla ifade etmeliyim ki; Beylikdüzü halkı bizi burada da yalnız bırakmadı ve alışveriş için bizi tercih etmeye devam etti. Bu nedenle, bugünün bizim için çok büyük ve özel bir anlamı var” dedi.


Saat başı indirim gongu çalacak, bedavaya yakın fiyatlarla raflar sürekli dolup boşalacak
5M Beylikdüzü Migros 15 Haziran Cuma günü saat 12:30’dan itibaren tüm haftasonu sürecek tarihi açılışa yönelik rekor indirimlerle kapılarını açacak. Gün sona erdiğinde çılgın gece alışverişi sabaha kadar sürecek ve her saat başı çok ilgi çeken reyonlarda, tüm reyona yönelik indirim gongu çalacak. ‘Çılgın haftasonu, çılgın fiyatlar’ kampanyası ile 5M Beylikdüzü Migros’ta bulunan ürünler tüketiciye inanılmaz fiyatlardan sunulacak. 24 saat ışıkların hiç sönmeyeceği mağazanın açılışında, gece boyu sürecek gösteriyi izleyecek 5M Migros müşterileri sürpriz indirimler ve hediyeler kazanacak. Beylikdüzü ve civarının buluşma noktası olan 5M Migros mağazası, açılışa özel bedavaya yakın fiyatlarla sabaha kadar açık kalarak sürpriz hediyeler, anlık indirimlerle bir gecede rekor sayıda müşteriyi ağırlamayı hedefliyor. Tort, 5M Migros’un müşterilerine gece ve sabaha karşı da evden çıkıp rekor açılış fırsatlarını yakalamaya değecek uzun bir gece ile teşekkür edeceklerini belirtti.


“Taze gıdalar en vurucu forvetimiz, balığı bile ızgaraya atıp pişmiş sunacağız”
Beylikdüzü 5M Migros’un hem reyon düzeni, hem ürün çeşitliliği, hem uygun fiyat hem de hizmet yenilikleriyle çağdaş mağazacılığın tüm gereklerini yerine getiren çok özel bir mağaza olarak tasarlandığını belirten Özgür Tort, “Tüm müşterilerimize özellikle en vurucu forvetimiz olarak tanımladığımız taze gıdalara bir değil iki kez bakmalarını öneriyorum. Yukarıda adını saydığım çeşitlilik, uygun fiyat ve hizmet bütünlüğünün tamamını çok net gösteren bir reyon taze gıda. Bu alanda gerçekten çok iddialıyız. Mağazada ürün ve hizmet çeşitliliği açısından yok yok. Öyle ki balığı bile ızgaraya atıp pişmiş olarak müşterimize sunacağız” dedi. Özgür Tort, taze gıdanın yanı sıra züccaciye, oyuncak, bebek, kozmetik, bahçe ve elektronik reyonlarının da 5M Migros müşterisinin vazgeçemeyeceği şekilde yepyeni bir konseptle tekrar ele alındığını açıkladı.

Mağazanın her yerinde “Canlı Görüşme “ butonları
Tamamen yenilenmiş olarak yeniden hizmete açılan 5M Beylikdüzü Migros’ta, müşterilerin çağdaş perakendeden beklentilerini yükseltecek ve her türlü ihtiyaçlarını anında karşılayacak yepyeni uygulamalar da hayata geçirildi. 5M Beylikdüzü Migros’taki yeni uygulamalardan biri artık hangi reyonda olursa olsun müşteri istediği bilgi için yetkiliyle canlı görüşecek. Mağazada farklı alanlarda konumlandırılan ‘Canlı Görüşme Butonları’ ile tüm müşteriler ilgili bölümün yetkilisine anında ulaşıp, canlı konuşup anında bilgi alıp, sorularına cevap alabilecekler.


Perakendede bir ilk: Bebekler Şehri
5M Beylikdüzü Migros, bugüne kadar Migroslarda uygulanmayan yeni alışveriş alanlarını da ilk kez müşterinin hizmet ve beğenisine sunacak. Perakendede bir ilk olarak anne ve bebeklere özel, onların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ‘Bebekler Şehri’ konsepti ilk kez bu mağazayla tüketicinin huzuruna çıkacak. ‘Bebekler Şehri’nde emziren anneler için ‘Emzirme Odası’ndan ‘Ebeveyn Danışma Masası’na kadar annelerin bebekleriyle ilgili öğrenmek istedikleri her şeyi yanıtlayan danışmanların bulunduğu özel bir alan yer alıyor. 5M Beylikdüzü Migros’a gelen ebeveynler, bebekler için hazır bulunan özel terazide bebeklerinin kilosunu dahi anında öğrenebiliyorlar. Ayrıca mağaza içinde yer alan ‘Bebek Oyun Alanı’ ile bebekler özgürce lisanslı oyuncaklarla sağlıklı bir şekilde oyunlarını oynayabiliyorlar. Ayrıca mağazada bulunan ‘Çocuk Oyun’ alanı ile çocuklu aileler ve çocuklar da unutulmadı, binlerce çocuk ürünü ve oyuncaklar bu alanda çocukları bekliyor.


Dev projeksiyon ile duvarlar canlanacak, sosyal medya mesajları anında duvara yansıyacak
5M Beylikdüzü Migros’u yeniden hizmete açarken müşterilere ve bölgeye unutulmaz bir 24 saat yaşatmak istediklerini belirten Özgür Tort, “Bu açılışı çok özel bir program eşliğinde gerçekleştireceğiz. Perakende dünyasında alışveriş; keyif, ekonomi, pratiklik ve eğlence ile bir bütündür. Bu nedenle rekor fiyatlar ve bol çeşit, eğlenceyle birlikte tarihi açılışa rengini verecek. Yeni teknoloji ‘mapping show’ Türkiye’de en uzun bina uygulaması olarak ilk kez bu açılışla denenecek. 147 metre uzunluğundaki ‘mapping’ sistemi ile alışveriş merkezinin duvarları, binası dile gelecek, adeta canlanacak. Bu görsel şov 21:00’den itibaren başlayacak ve gece; kesintisiz canlı müzik performansı, anında duvara yansıyan sosyal medya mesajları ve interaktif oyunlarla devam edecek” dedi.


“Dünyanın en büyük market arabası, kıracağımız rekorların simgesi olacak”
Migros Grubu’nun müşterileriyle buluştuğu en önemli adreslerden biri olan Beylikdüzü 5M Migros’un yeniden açılması ile birlikte, grubun yüksek hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunacak çok önemli bir güce sahip olacaklarını vurgulayan Özgür Tort, bu kadar özel bir açılışı unutulmaz kılmak için açılışa özel dev bir alışveriş arabası inşa ettiklerini söyledi. Özgür Tort, “Açılış için özel olarak dev bir alışveriş arabası inşa ettirdik. Dünyanın en büyük alışveriş arabası ile dünya rekorunu kırmak bizim perakendede ve alışverişte kıracağımız rekorların sembolü olsun istedik” dedi.


5M Beylikdüzü Migros’ta Doğa Dostu Akıllı Sistem gün ışığını içeri alıyor, dış ortam sıcaklığını dengeliyor
Doğa dostu mimari çözümlerle baştan ayağa yenilenen 5M Beylikdüzü Migros, bir yandan direkt gün ışığını içeri alan, ortam sıcaklığını dış sıcaklıkla besleyen akıllı bir sisteme sahip. Böylece daha tasarruflu akıllı sistemler hem doğaya hem de fiyatlara olumlu yansıyor.
Kullanılan gün ışığı aydınlatma uygulaması ve buna bağlı kontrollü aydınlatma otomasyon sistemi ile aydınlatma harcamaları yarı yarıya azalırken, yeni teknoloji klima sistemlerinin tercih edilmesi ile ayrıca üçte bir tasarruf ediliyor.
Bu sayede 1 yılda sağlanan toplam enerji tasarrufu ile 100.000 ailenin 1 günlük elektrik tüketimine eşdeğer bir tasarruf sağlanıyor.

Beylikdüzü Migros’ta müşteriyi bekleyen ayrıcalıklar dünyası…

 • Yeni medya alanında tüm kültürel süreli süresiz yayınlar müşterinin hizmetinde, günlük gazete kitap okuma alanları
 • Lounge alanında bulunan bilgisayarlar ile internete anında erişim
 • Mutfak eşyaları ve züccaciyede genişletilmiş ürün yelpazesi, herkesin ilgisini çekecek yeni sunum teknikleri
 • Tüm elektronik , bahçe ve hipermarket ürünlerinde yeni anlayış ve yeni sunuş teknikleri
 • Güzelliğine düşkün bayanlar için özel makyaj alanları
 • Taze ürünlerde hem sunum, hem anlayış hem de ürün çeşitliliği ile çok iddialı
 • İsteğe bağlı olarak balık reyonunda anında ızgarada pişirme hizmeti
 • Taze sıkılmış meyve ve sebzeler
 • Şarküteri ürünlerinde vakum makinası ile müşterilerin uzakta bulunan yakınlarına özel servis, her bölge ve yöreden zengin yöresel ürünler
 • Otantik gözleme pişirme alanı ile çeşit çeşit gözlemeler
 • Çeşitli günlük organik meyve sebze ile sağlıklı beslenme imkanı
 • Yeşillik ürünlerinde mistleme sistemi ile her zaman taze ve bol çeşit
 • Kuruyemiş reyonunda egzotik meyveler ve yöresel lezzetler
 • Meze reyonunda en taze ve zengin mezeler
 • Yöresel turşular, çiğ köfte ve içli köfte gibi çok özel ürünler
 • Zengin et ve tavuk ürünleri… Marine edilmiş çok özel ürünler ve seçkin et ürünleri
 • Şifalı bitki ve baharat dünyası ile daha sağlıklı bir alışveriş
 • Kafe bölümünde ev yemekleri tadında tencere yemekleri...