Migros Çalışanları “Çevre Bizim, Sahil Bizim” Dedi, Caddebostan Sahilini Temizledi

06-06-2014

 

Migros Çalışanları “Çevre Bizim, Sahil Bizim” Dedi Caddebostan Sahilini Temizledi


Migros Grubu, çevre bilinci ve farkındalığının artırılması için tüketicileri kucaklayan uygulamalarına devam ediyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre temizliği bilincini geliştirmek adına önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Migros Grubu, Anadolu Yakası’nın en yoğun sahillerinden Caddebostan’ı çalışanlarının gönüllü katılımıyla temizledi. ‘Çevre Bizim, Sahil Bizim’ söylemiyle yola çıkılan etkinlikle, Migros Grubu çalışanları sahil şeridi boyunca atık toplayarak herkesi çevre konusunda duyarlı olmaya davet etti. 7-8-14-15 Haziran tarihlerinde Migros’un başlattığı çevre hareketine destek verecek olan birçok dernek, Caddebostan Sahili’nde gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına farklı bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirecek.

Toplumla paylaştığı kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde çevreye duyarlılık ilkesini olmazsa olmaz unsur olarak belirleyen Migros Grubu, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına zaman ve kaynak aktarmaya devam ediyor.

Bugüne kadar mağazalarında bulunan geri dönüşüm kiosklarında kağıt, cam, plastik, metal gibi ambalaj atıkları ve pilin dönüşmesine destek veren ve atıklarıyla enerji üretimine katkı sağlayan Migros Grubu, bu defa geri dönüşüme çalışanlarıyla birlikte destek verdi. Migros çalışanları 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Caddebostan sahilinde düzenlenen etkinlikte sahil şeridi boyunca geri dönüşümde değerlendirilebilecek şekilde kağıt, cam ve plastik olmak üzere ayrı ayrı atık topladı.

Migros çalışanları; sahilde piknik yapan, dinlenen kişilere etkinlik kapsamında çöplerini geri dönüşümlü çöp poşetlere atmaları çağrısında bulundu. Migros çalışanları ayrıca sahil hattındaki mağazalarda kuruyemiş reyonlarına ve kasalardan kuruyemiş alışverişi yapan müşterilere de ücretsiz poşetler sundu.

Migros’un başlattığı harekete kulüp, dernek ve vakıflar da destek olacak
Migros çalışanlarının başlattığı bu çevre hareketine 7 Haziran Cumartesi günü Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) de destek verecek. Doğada plastik atıkların 400 yıl boyunca yok olmadığı gerçeğini fotobloklarla sergileyecek olan Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ayrıca Birleşmiş Milletler Örgütü’nden gelen raporlara göre deniz canlıları ve atıklar konusunda da önemli fotoğraflara yer vererek bilgilendirmeler yapacak. 8 Haziran Pazar günü Caddebostan Balıkadamlar Kulübü de denizden çıkan atıkları sergileyecek. Çevreye ve denize verilen zararı gözler önüne serecek olan Caddebostan Balıkadamlar Kulübü, herkesi denizlerimiz konusunda daha duyarlı olmaya davet edecek. Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’nın (ÇEVKO) standı da 14-15 Haziran tarihlerinde Caddebostan Sahili’nde çevre severlerle buluşacak. Migros Ticaret A.Ş.’nin de pek çok projede destekçisi ve iş ortağı olduğu ÇEVKO’nun sevimli maskotu ÇEVKİ de, geri dönüşüm uygulamalarını interaktif olarak göstererek ambalaj atıklarının geri dönüşümleri hakkında meraklılarına bilgi verecek. 14-15 Haziran tarihlerinde farklı ve değişik bir uygulamayla çevrecilerin karşısına çıkacak olan elektronik atık toplama firması Exitcom ise elektronik atıklardan yapılmış bir araba sergileyecek.