MİGROS ÇOCUK TİYATROSU ‘EL ELE GELECEĞE’ OYUNU İLE TÜRKİYE’Yİ DOLAŞIYOR

15-06-2010

Migros, kültür ve sanatla büyüyen yaratıcı çocuklar yetiştirmek, onların gelişimlerine katkıda bulunmak için çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. 6. yılında ‘El Ele Geleceğe’ adlı oyunla Ekim 2009’da sezona perdelerini açan ve İstanbul’da farklı birçok sahnede çocuklarla buluşan Migros Çocuk Tiyatrosu, 19 Haziran 2010 itibariyle Türkiye’nin farklı illerindeki çocuklarla da birarada olmak için yola çıkıyor. Enis Fosforoğlu'nun yazıp, yönetmenliğini yaptığı ve ücretsiz sahnelenen oyunda, çocuklara çevre bilinci aşılanarak doğanın ve çevrenin önemi vurgulanıyor.

Kültür ve sanatla büyüyen, yaratıcı, katılımcı çocuklar yetiştirmek için bugüne kadar mağazalarını ziyaret eden 700.000 çocuğu tiyatro ile buluşturan Migros Ticaret, 6 yıldır 37 ilde perdelerini açan Migros Çocuk Tiyatrosu ve 16 yıldır düzenlenen 23 Nisan Tiyatro Şenliği ile çocuklara tiyatro sevgisini aşılıyor.

Farklı illerde çocuklarla buluşmak üzere hazırlıklarını tamamlayan Migros Çocuk Tiyatrosu, Ekim 2009 - Mayıs 2010 tarihleri arasında İstanbul’da birçok farklı salonda sahnelediği ve Enis Fosforoğlu’nun yazıp, yönetmenliğini yaptığı çevre temalı “El Ele Geleceğe” adlı oyunu ile 19 Haziran’da turneye çıkıyor.

İlk olarak 2005 yılında çocuklarla buluşan Migros Çocuk Tiyatrosu, 2010 yılı sezon turnesinde yüzlerce çocuğun daha yüzünü güldürecek. Her yıl olduğu gibi bu sene de Türkiye’nin farklı illerindeki çocuklarla buluşmayı amaçlayan Migros Çocuk Tiyatrosu’nun güzergahı, sırasıyla Adapazarı, Bursa, Kastamonu, Samsun, Giresun, Trabzon, Erzurum, Elazığ, Batman ve Mardin illeri olacak.

Günde iki kez sahnelenecek

Daha önceki yıllarda ziyaret edilen illerdeki pek çok çocuğun, davetiyelerini anı olarak sakladığı Migros Çocuk Tiyatrosu bu yıl, çocuklara çevre bilincini aktaran, doğanın ve çevrenin önemini vurgulayan, ‘El Ele Geleceğe’ adlı oyununu sunacak. Minik tiyatroseverler için saat 11:00 ve 13:00 olmak üzere günde iki kez perdelerini açacak olan Migros Çocuk Tiyatrosu, her buluşmada çocukların eğlenirken öğrenmesini ve bugünden çevre duyarlılığını sağlamayı amaçlıyor.

Oyunun davetiyeleri ise temsillerin sergilendiği illerdeki Migros mağazalarından ücretsiz olarak dağıtılacak.

Turne Programı:
19 Haziran ADAPAZARI
20 Haziran BURSA
21 Haziran KASTAMONU
22 Haziran SAMSUN
23 Haziran GİRESUN
24 Haziran TRABZON
25 Haziran ERZURUM
26 Haziran ELAZIĞ
27 Haziran BATMAN
28 Haziran MARDİN

Bugüne kadar 700,000 çocuğa ulaştı

İlk olarak 2005 yılında ‘Sevgili Arkadaşım’ adlı oyun ile çocukların karşısına çıkan Migros Çocuk Tiyatrosu, 2006 yılında ‘Toprağımın Hazinesi’, 2007 yılında ‘Düş mü Gerçek mi?’, 2008 yılında“Mutluluk Çarkı Oyun Parkı”, 2009 yılında ‘Çocuktan Al Haberi’ ve son olarak 2010 yılında “El Ele Geleceğe” adlı oyunları sahneledi. Bugüne kadar 700.000 çocuğu tiyatro ile buluşturan Migros Ticaret, Migros Çocuk Tiyatrosu ile 37 farklı ilde perde açtı.