MİGROS GRUBU, ‘ATM’ HİZMETİNDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

20-08-2010

MİGROS GRUBU, ‘ATM’ HİZMETİNDE  BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

Migros Ticaret A.Ş., ilklere imza atarak müşterilerini çağdaş perakendenin tüm öncü uygulamalarıyla tanıştırmaya devam ediyor. Türkiye genelinde 25 ilde 5 ayrı formatında olmak üzere toplam 400 farklı lokasyondaki ATM’leri hizmete sokan MİGROS TİCARET A.Ş.; müşterilerine FORTİS BANK A.Ş.’nin bankacılık altyapısı ve Provus Bilişim Hizmetleri A.Ş. işbirliği ile banka kartları ile para çekme, hesap bakiyesi görüntüleme ve kredi kartları ile nakit avans çekme hizmeti veriyor.


Türkiye’de Migros, Tansaş, Şok, 5M, Macrocenter ve Sanal Market formatlarıyla hizmet veren Migros Grubu, 56 yıllık öncü misyonu ile bir ilke daha imza attı. Migros Ticaret A.Ş, müşterilerinin banka ayrımı olmaksızın, sahip oldukları banka kartları ve kredi kartları ile mağaza içinden para çekmelerine imkan tanıyor.

25 ilde 400 mağazada

Türkiye’de 25 ilde 400 mağazaya Fortis Bank A.Ş. altyapısı ve Provus Bilişim Hizmetleri A.Ş. işbirliği ile kurulan ATM’ler, Migros Ticaret A.Ş. çatısı altında hizmet veren Migros, Tansaş, 5M, Şok ve Macrocenter mağazalarında hizmete sunuldu. ATM’ler, her formata özel, canlı renklerden oluşan görüntüleriyle mağazalardaki yerini aldı. Migros Ticaret’in 5 ayrı formatında hizmet veren ATM’lerin bulunduğu 400 adet mağazanın seçimi yapılırken para çekme imkanı az olan ve müşterilere kolaylık sağlayacak noktalarda olmasına özen gösterildi. Özellikle Türkiye çapında yoğunluk olarak ATM’nin az olduğu yerlerde konumlandırılan bu hizmet ile Migros Ticaret müşterilerine ek avantaj sağlamaya devam ediyor.

Kart takılma sorununu ortadan kaldıran çözüm


Migros Grubu’nun Türkiye’deki tüm formatlarına yayılan ATM hizmeti, güvenliği ön plana çıkaran teknolojik donanımı ile de dikkat çekiyor. Kart takılma sorununu ortadan kaldırma adına özel olarak geliştirilen sistemle, müşteriler kartlarını haznenin içine koymadan ve kartlarının takılma şüphesi duymadan işlem yapabiliyorlar. İşlem yapmaya gelen tüketici kartını makinaya okutup, kendi bilgilerini tanımlandıktan sonra kartı çıkartıp şifre bilgilerini giriyor ve işlemini daha güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor.

Ortak ATM

ATM’ler 1 Ekim 2009 tarihinden itibaren geçiş yapılan ve tüm ATM’lerin birleşmesini kapsayan Ortak ATM Sistemi dahilinde yaklaşık 60 milyon banka kartı ve 45 milyon kredi kartı müşterisine hizmet verecek. Altyapısı Fortis Bank Türkiye tarafından sağlanan ATM’lerden bütün bankaların kartlarıyla para çekme, hesap bakiyesi görüntüleme ve nakit avans çekme işlemleri yapılabiliyor. Yapılan işlemler ek bir komisyona tabi olmadan, tüm ortak ATM’lerde olduğu gibi işlem yapılan kartın bağlı olduğu banka tarafından belirlenen işlem bedelleri karşılığında gerçekleşiyor.