MİGROS GRUBU KAZAKİSTAN’IN 18. RAMSTORE’UNU HİZMETE AÇTI

20-09-2010


MİGROS GRUBU KAZAKİSTAN’IN 18. RAMSTORE’UNU HİZMETE AÇTI

MİGROS GRUBU’NUN YURTDIŞINDAKİ 25’İNCİ MAĞAZASI, KAZAKİSTAN AKTAU’DA HİZMETE GİRDİ

 

Migros Grubu’nun uluslararası alanda büyük başarıya ulaşan markası Ramstore, Kazakistan’daki 18’inci mağazasını Hazar Denizi’nin kıyısında bulunan Aktau şehrinde hizmete açtı. Şehrin en büyük AVM’sinde, 3371 metrekarelik satış alanı ile hizmet veren Aktau Ramstore, Aktau’nun en büyük mağazası olma özelliğini taşıyor.

Migros’un yurtdışında Azerbaycan, Kazakistan, Makedonya olmak üzere toplam 3 ülkede faaliyet gösteren Ramstore zincirinin 25. halkası Aktau Ramstore, Kazakistan’ın Aktau şehrinin en büyük AVM’sinde 18 Eylül 2010 Cumartesi günü hizmete açıldı.

Aktau Ramstore AVM Mağazasi ile birlikte Kazakistan’daki Ramstore’ların sayısı sayısı, 1 hiper ve 17 süpermarket olmak üzere toplam 18’e ulaştı. Toplam 3371 metrekarelik satış alanına sahip mağazada, 14 kasa müşteriye hizmet verecek. Mağazada şarküteriden sebze meyveye, gıda dışı ürünlerden kuruyemiş ve şekerlemeye, balıktan fırın ve meze reyonlarına kadar yaklaşık 12.000 kalem ürün tüketici ile buluşacak.

Migros Grubu’nun yeni mağazasını açtığı Aktau şehri, Mangystau Bölgesi’ne bağlı ve şehirde kişi başına düşen milli gelir Kazakistan ortalamasının üç katı düzeyinde. Aktaulu müşterileri çağdaş perakende imkanlarıyla buluşturmayı hedefleyen Ramstore Aktau, toplam 550 araçlık otoparkı ile Aktaulu müşterilere hizmet verecek.

Yıl sonuna kadar Kazakistan’da dört yeni mağaza daha açacak
Perakende sektöründe ilk ve tek uluslararası Türk zinciri olma özelliğini taşıyan Ramstore, 1999 yılından itibaren Kazakistan'da açtığı mağazalarla, bu ülkede sektörün belirleyici ve lider oyuncusu olurken, Kazakistan halkını modern perakendeyle tanıştıran marka oldu.Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Almaata'da Kazakistan'ın en büyük hipermarketini hizmete açan Migros Grubu 2010 yılında yatırımlarını daha da hızlandırdı.

2010 yılında Almaata'da 3, Astana'da 1 yeni mağaza açan ve 2 Eylül tarihinde Batı Kazakistan'da Uralsk şehrinde Ramstore zincirine bir yenisini daha ekleyen Migros Grubu, bu yılın 6. mağazasını Aktau şehrinde hizmete açtı. Migros Grubu, Eylül ayı sonunda Aktau'da ikinci bir Ramstore daha açmaya hazırlanıyor. Ekim ayı başında Atrau şehrinde açılacak yeni bir mağaza ile de Migros Grubu'nun Batı Kazakistan'daki mağaza sayısı 4'e çıkmış olacak.

Kazakistan’ın potansiyeline güveniyor, yatırımlarına hızla devam ediyor
1999 yılından bu yana Kazakistan'daki yatırımlarına ara vermeyen, global koşullara rağmen ülkenin potansiyeline ve ortamına güvenerek mağaza açmaya devam eden Ramstore'un bu ülkede toplam mağaza sayısı 18'e ulaştı. Ramstore'un Kazakistan'daki toplam 18 mağazasının 10'u Almaata, 4'ü Astana, 1'i Karaganda, 1'i Çimkent, 1'i Aktau ve 1'i Uralsk şehirlerinde bulunuyor.
Yıl sonuna kadar Kazakistan'da 1 Hipermarket ve 3 süpermarket daha açmayı planlayan Migros Grubu'nun Kazakistan'daki mağaza sayısı böylece 2 hipermarket ve 20 süpermarket olmak üzere toplam 22'ye ulaşacak.