MİGROS TİCARET A.Ş.’YE İKİ ÖDÜL BİRDEN

08-12-2011

Perakende sektöründe 57 yıldır daima ilklere ve yeniliklere imza atan Migros Ticaret A.Ş, AMPD 2011 Ödülleri’nde iki kategoride ödüle layık görüldü. ‘Yılın Perakende Kuruluşu’ seçilen Migros Ticaret, Türkiye’de bir ilk olan ‘Mobil Market’ uygulaması ile de ‘Perakendede Yılın Teknoloji Uygulaması Ödülü’nü aldı.

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) tarafından düzenlenen AMPD 2011-2012 Ödülleri’nde Migros Ticaret A.Ş. iki kategoride ödül aldı. Değerlendirme sonunda ‘Yılın Perakende Kuruluşu’ seçilen Migros Ticaret, ikinci ödülünü ise ‘Perakendede Yılın Teknoloji Uygulaması’ kategorisinde ‘Mobil Market’ hizmeti ile aldı.

Tort “Müşterimizin olduğu her yerdeyiz”

Çağdaş perakendede müşterinin hayatını kolaylaştıracak en yeni uygulamaları, teknolojinin imkanlarından da yararlanarak tüketicinin kullanımına sunan Migros Ticaret A.Ş. AMPD Ödülleri’nde süpermarkete odaklanarak yılın perakende kuruluşu seçildi. Jet Kasa’dan İyi Tarım Uygulamaları’na, mağaza içindeki ATM’lerden Çevreci Kiosk’lara kadar pek çok yenilikçi uygulamayı Türk tüketicisiyle buluşturan Migros Ticaret A.Ş., son olarak Kolay Vezne ve Mobil Market uygulamalarını hayata geçirmişti. Migros Ticaret A.Ş., hayatın içinden, pratik uygulama ve yeniliklerle alışverişi gerçek bir deneyime dönüştüren yapısıyla ‘Yılın Perakende Kuruluşu’ ödülünü almaya hak kazandı.

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort “Müşterimizin olduğu her yerde olmaya çaba gösteriyoruz. Bu sadece lokasyon değil, hizmet seviyesi, teknoloji beklentisi ve her türlü yeniliği de içeriyor “ dedi.

Türkiye’de Mobil Market dönemini başlattı

Yıllar önce Türk tüketicisini ilk kez barkodla tanıştıran Migros Ticaret, teknolojideki son gelişmelerden yararlanarak, alışverişte yepyeni bir dönemi başlattığı Mobil Market uygulaması ile de AMPD 2011 Ödülleri’nde ‘Perakendede Yılın Teknoloji Uygulaması’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin ilk sanal market uygulamasını 1997’de ‘Migros Sanal Market’ ile başlatan Migros; 2010 yılında da ‘Mobil Market’ dönemini başlattı. Mobil Market uygulaması perakende teknolojisinde Türkiye’de bir ilke imza atarak tüketicilere mekandan bağımsız olarak istenilen her yerden alışveriş yapabilme imkanı yarattı. Migros’un Sanal Market altyapısını kullanan Mobil Market uygulaması ile tüketiciler, bir Migros mağazasında bulabilecekleri tüm ürünleri aynı fiyat ve avantajlar ile bulundukları her yerden tek dokunuşla sipariş ediyor, istedikleri adrese teslim edilmesini sağlayarak ve kapıda kredi kartı/kapıda nakit seçeneklerinden tercih edilen ile ödeme gerçekleştiriyorlar.

Üç adımda mekandan bağımsız alışveriş imkanı veriyor

Mobil Market’in Barkod Okutma özelliği ile Barkodu Okut - Sepete Ekle - Öde olarak üç adımda alışverişlerini mobil cihazları üzerinden kolayca tamamlayan tüketiciler, mobil cihazları üzerinden alışverişlerini tamamlamanın rahatlığını yaşıyorlar.

Tüketicilere alışveriş sepetlerini her zaman ceplerinde taşıma kolaylığı sağlayan bu uygulama ile alışveriş yapmak için tüketicilerin Mobil Market uygulamasını iPhone cihazlar için ‘App Store’ üzerinden, Nokia cihazlar için Ovi mağaza ve Turkcell Uygulamalar üzerinden yüklemeleri ve uygulamaya giriş yaparken kullanıcı adı ve şifre alanlarını sadece bir kez tanımlamaları yeterli.

Perakende için bu çok yeni uygulamaya, bugüne kadar 100 bine yakın müşteri ilgi gösterdi.

Mobil Market uygulaması kullanıma açıldığı ilk bir ayda, App Store’da en çok indirilen uygulamalar arasında ilk sıraya yükseldi. Mobil Market, günümüzün gelişen hızlı dünyasında müşteriye zaman kazandırmanın yanı sıra keyifli bir alışveriş deneyimi de yaşatmayı hedefliyor.