MİGROS TÜRK MAXİ MARKETLERİ BÜNYESİNE KATIYOR...

01-08-2008

Migros Türk Maxi Marketler’i bünyesine katıyor...

Migros Türk Genel Müdürü Özgür Tort : “Migros Türk büyümesine  hızlanarak devam ediyor. Maxi Marketleri bünyemize katmak için protokol imzalandı. Rekabet kurumu izninden sonra, Silivri, Tekirdağ ve Çengelköy’deki Maxi Marketler müşteri beklentisine en uygun olan Migros Türk formatlarına dönüşecek...”

Mayıs ayında Migros Türk T.A.Ş’nin % 50,8 hissesi Moonlight Perakendecilik ve Ticaret A. Ş.’ye satışından sonra yeni Yönetim Kurulu oluşturuldu, bilindiği üzere Yönetim Kurumu Başkanlığı ve Murahhas Üye’liğe Bülend Özaydınlı geçti. 24 Temmuz’da yapılan Yönetim Kurumu Toplantı’sında, 1 Ağustos’tan itibaren Migros Türk Genel Müdürlüğü’ne Özgür Tort atandı. Migros Türk yeni ortaklık yapısı ve yeni yönetimi ile hızlı büyümenin sinyallerini verdi.

Migros Türk Genel Müdürü Özgür Tort : “Karşılıklı yaptığımız protokol ile Maxi Marketlerin Migros Türk bünyesine katılmasını arzuluyoruz. Rekabet Kurumu’ndan izin alındıktan sonra Silivri, Tekirdağ ve Çengelköy’deki Maxi Marketler bölgede müşteri beklentisine en uygun Migros Türk formatlarına dönüşmesi planlanıyor” dedi. Yaklaşık 13.000 m2 satış alanına sahip 3 Maxi Market mağazasına ait kira sözleşmelerinin Migros adına düzenlenmesine karar verildi.

Migros Türk’ün yurt içinde Migros, Tansaş, Şok, 5M , Macrocenter ve Kangurum formatları ve yurt dışında Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya ve Azerbeycan’da Ramstore’ları bulunuyor. Kısa bir süre içerisinde bünyeye girmesi beklenen Maxi Marketler hariç  yurt içinde 1064 yurt dışında 16 olmak üzere toplam 1080 mağazası bulunuyor. Yurt içindeki mağazaların 230 tanesi Migros, 261 tanesi Tansaş, 3 tanesi 5M, 8 tanesi Macrocenter ve 562  tanesi Şok formatıyla hizmet veriyor.  Migros Türk yurt içinde çeşitli formatları ile yurt içinde 59 farklı ilde hizmet veriyor.

Migros Türk'ten konuya ilişkin IMKB'ye yapılan açıklamada : " Hamoğlu Grubu’na ait yerel perakende zinciri Maxi marketlerin;Silivri, Tekirdağ ve Çengelköy’deki toplam 13.000 m2 satış alanına sahip mağazalarının tüm demirbaş ve tesisatının satın alınmasına ve söz konusu 3 adet mağazanın kira sözleşmelerinin Şirketimiz adına düzenlenerek tapu şerhlerinin yapılmasına karar verilmiştir.Belirtilen devir işlemi, Rekabet Kurumu izninden sonra geçerli olacaktır. " denildi.