MİGROS TV TÜKETİCİYE KAZANDIRIYOR

25-08-2009

Perakende sektörünün lideri Migros bir ilke daha imza attı ve izledikçe kazandıran TV’yi Türkiye'de sanal ortamda yayına soktu. Haziran ayından itibaren yayına başlayan Migros TV, tüketiciye anlık fırsatlar sunarak indirim kazanmalarını sağlıyor.

Haziran ayından itibaren yayına başlayan ve alanında bir ilk olan Migros TV, kısa sürede tüketicilerden büyük ilgi gördü. Ürün reklamlarının ardından ekranda çıkan alana Migros Club Kart numaralarını giren Migros müşterileri, reklamını izledikleri üründe özel bir indirim kazanıyor. Kartlara yüklenmiş olan ürün indirimleri, istenilen Migros mağazasında kullanılabiliyor.
Migros TV, tüketiciye anlık fırsatlar sunarak reklam körlüğünü gideren, interaktif uygulamalarıyla reklamı direkt satışa bağlayan etkisi ile reklamın gücünü artıran yepyeni bir platform olma özelliğini taşıyor.

Reklam satışa dönüşüyor

Migros TV’nin Dijital medya şirketi FoieGras tarafından işletilen ilk kuşak uygulamasına katılan Axe, Viennetta ve Dove reklamları 1 milyon kez görüntülendi. Reklamı izleyen her 1000 kişiden 1 kişi Migros Club Kart numarasını girdi. Bu kişilerin yüzde 10’u ilk hafta satın alım gerçekleştirdi. İlk kez bir web banner uygulamasında toplamda yüzde 14 görüntülenme, sıcak satışa dönüşmüş olarak sonuçlandı.

Markaların reklam videolarını içeren interaktif video banner formatındaki Migros TV, kadın, erkek, anne-çocuk ve genel kategorilerine ayrıştırılarak hedef kitlenin takip ettiği internet sitelerinde yayınlanıyor. Migros TV, pazarlama satış ilişkisinin dijitalde birleştirilmiş mükemmel bir örneği olarak yayınına devam ediyor. 31 Ağustos itibariyle özellikle kadınların takip ettiği popüler siteler aracılığıyla ulaştığı kitleleri her geçen gün genişleten Migros TV, sanal ortama yepyeni bir boyut getiriyor.