Petrol Ofisi ve Migros Perakende Sektöründe Bir İlke İmza Attı

09-05-2014

Petrol Ofisi ve Migros
Perakende Sektöründe Bir İlke İmza Attı
MİGROSJET, 7 gün 24 saat PETROL OFİSİ istasyonlarında

 • Türkiye’nin en büyük 7/24 perakendecisi olan Petrol Ofisi, Migros ile işbirliğine giderek Türkiye’de bir ilke imza attı.

 • Bu işbirliği kapsamında Türkiye’nin en büyük süpermarket oyuncusu Migros’un MigrosJet mağazaları da ilk defa 7 gün 24 saat hizmet verecek. Tüketicilerin akaryakıt alışverişlerinin yanı sıra market alışverişlerini de kolaylıkla yapmalarına olanak sağlayacak bu benzersiz proje, İstanbul’da başlatılan uygulamalarının ardından diğer illerdeki Petrol Ofisi istasyonlarında da hızla yaygınlaştırılacak.

Türkiye’nin 7 gün 24 saat çalışan en büyük perakendecisi ve akaryakıt sektörünün lideri Petrol Ofisi ile Türkiye’nin en büyük süpermarket oyuncusu Migros, işbirliğine giderek bir ilke imza attı.

Rekabet Kurumu’nun onayladığı karar neticesinde başlayan işbirliği çerçevesinde seçili Petrol Ofisi istasyonlarındaki marketlerde bundan böyle Migros, MigrosJet markası ile yer alacak. Böylece Migros, Türkiye’de akaryakıt istasyonu marketinde tüketiciyle buluşan ilk market zinciri olacak. Tüketicilerin akaryakıt alışverişlerini yaparken, market alışverişlerini de kolaylıkla yapmalarına olanak sağlayacak bu işbirliği kapsamında Petrol Ofisi istasyonları içerisinde, MigrosJet mağazaları hizmet verecek.

Türkiye’nin iki önemli markasının bu işbirliği ile güçlerini tüketici lehinde birleştirdiğini söyleyen Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, Migros’un tüketicinin olduğu her noktada uygun fiyat ve güncel ürünle yer almayı hedeflediğini, Petrol Ofisi işbirliğinin de bu stratejinin çarpıcı bir uygulaması olduğunu açıkladı. Özgür Tort, “Süpermarket odaklı büyüyen bir şirket olarak, bu işbirliğini çok önemsiyoruz. İki marka da tüketicinin hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetler sunuyor, şimdi güçlü yönlerimizi ve sektörlerimizdeki öncü güçlerimizi birleştirmiş bulunuyoruz. Rekabet Kurumu’nun kararıyla birlikte bu işbirliğini daha da geliştirmek için çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi. Migros’un Türkiye genelindeki yaygınlaşma ve tüketiciye yakınlaşma stratejisi neticesinde bugün toplam 70 ilde hizmet verdiğini vurgulayan Özgür Tort, büyümeye sadece yaygınlık odağından değil, aynı zamanda müşteriye ulaşılan kanalların çeşitlenmesi odağından da baktıklarını belirtti. Özgür Tort, “Migros, perakendede Türkiye’ye ilkleri getiren marka. İlk süpermarketten mobil alışverişe kadar tüketicinin olduğu her yerde bulunmak gibi bir misyonumuz var. Tüketiciye, ‘Siz neredeyseniz biz oradayız’ diyoruz. İşte bu işbirliği; tüketicinin ihtiyaç noktası eğer bir akaryakıt istasyonu ise, orada da olabileceğimizi gösteriyor” dedi.

OMV Petrol Ofisi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Azeri ise konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada; Petrol Ofisi markasıyla akaryakıt perakendeciliğinde lider olduklarını ve sürekli takip ettikleri tüketici beklentilerini karşılamak amacıyla yepyeni bir format geliştirdiklerini söyledi. Azeri, bu doğrultuda konusunda lider bir marka olan Migros ile güçlerini birleştirip, rekabette ve hizmet kalitesinde fark yaratacak çok önemli bir adım attıklarını belirtti.

Gülsüm Azeri ayrıca, “Petrol Ofisi olarak öncü ve lider kimliğimiz ile birçok ilke imza attık. Türkiye’nin 7 gün 24 saat çalışan en büyük perakendecisi olarak tüketicilere pek çok yenilikçi ürün ve hizmet sunuyoruz. Aylık 20 milyon işlem sayısı ile her 4 ayda Türkiye nüfusu kadar tüketiciye hizmet veriyor, perakende sektöründe de sürekli ve sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz. Hedeflerimiz arasında yer alan bu projeyle, Petrol Ofisi farkını tüketicilerimizle paylaşıyoruz. Türkiye’nin her ilinde ve neredeyse her ilçesinde yaklaşık 2 bin 200 satış noktası ile hizmet verirken, perakende sektörünün tüm dinamiklerini de yakından takip ediyoruz. Özellikle her geçen gün biraz daha hızlanan günlük yaşama ayak uydurmak için, yol üstünde hızla alışverişlerini de yapmayı tercih eden kitlelerin arttığını görünce, bu beklentiye hizmet eden bir işbirliği için gerekli süreci başlattık ve bu süreci başarı ile tamamladık. Bu işbirliği ile 7/24 perakendeciliğimiz, kalitesi kanıtlanmış yeni bir format kazanıyor ve Petrol Ofisi’nin müşteri odaklı çözümlerine bir yenisi ekleniyor” şeklinde konuştu.

 • OMV Petrol Ofisi A.Ş.
  2013 yılında 25 milyar TL’lik satış geliri elde eden OMV Petrol Ofisi Türkiye’nin en büyük ikinci özel sektör şirketi konumundadır. OMV Petrol Ofisi, 2.200 akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 11 akaryakıt, 3 LPG dolum terminali, 19 havaalanı ikmal ünitesi ve yaklaşık 1,3 milyon metreküpü aşan depolama kapasitesiyle Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketidir.
   
 • OMV
  OMV Aktiengesellschaft, 2013 yılında gerçekleştirdiği 42,42 milyar avro grup satışı ve 27.000 çalışanı ile Avusturya'nın en büyük halka açık sanayi şirketidir. Şirketin arama ve üretim iş kolu Romanya ve Avusturya’da güçlü bir tabana ve büyüyen uluslararası bir portföye sahiptir. OMV'nin, 2013 yılında günlük üretimi yaklaşık 288.000 varil yakıta eşdeğerdir. OMV, 2013 yılında gaz ve enerji faaliyet alanında yaklaşık 425 TWh gaz satışı gerçekleştirmiştir. OMV, Avusturya’da bir doğal gaz boru hattı ve 2,6 milyar metreküp kapasitesiyle Avusturya ve Almanya’da doğal gaz depolama tesisleri işletmektedir. OMV, rafinaj ve pazarlama alanında, 2013 sonu itibariyle 17,4 milyon ton yıllık rafinaj kapasitesi ve yaklaşık 4.200 akaryakıt istasyonu ile aralarında Türkiye’nin de olduğu 11 ülkede hizmet vermektedir.
   
 • Migros
  Perakende sektörünün öncüsü Migros, 7 coğrafi bölgede 70 ile yaydığı mağazalarıyla keyifli alışverişin, yenilikçiliğin ve kalitenin adresi olmaya devam etmektedir. Rakiplerinden farklılaşan özelliklerini pekiştirerek, uygun fiyatlarla çeşitliliğini daha da artıran Migros, sürekli yenilikçilik felsefesi ile kitlelere yayılarak, müşterilerini yeni uygulamaları ve farklı hissettiren hizmet anlayışıyla karşılamaya devam etmektedir.
  Sahip olduğu insan kaynağına olan güvenin yanı sıra, teknolojik gelişmelerin faydasını müşterilerine sunma çabasında olan Migros, bilgi teknolojilerine verdiği teknolojilerine verdiği önem ve yaptığı yatırımlar ile de sektörde her zaman bir adım önde olmaya devam etmektedir. Kurulduğu günden itibaren müşteri beklentilerine odaklanan Migros, perakende sektöründe yenilikçilik ve gelişimle anılmaktadır.