TANSAŞ'TAN DOĞA DOSTU ÇIKARTMA ALAN HERKES İÇİN BİR FİDAN DİKİLECEK

08-03-2010

TANSAŞ VE EGE ORMAN VAKFI’NDAN ANLAMLI İŞBİRLİĞİ: AĞAÇLANDIRMA ALANINDA YENİ BİR İŞBİRLİĞİNE İMZA ATAN EGE ORMAN VAKFI İLE TANSAŞ, TÜM DOĞA DOSTU TÜKETİCİLERİ TANSAŞ MAĞAZALARINA DAVET EDİYOR.

2006 YILINDAN BU YANA EL ELE VEREREK EGE’YE 266 BİNDEN FAZLA FİDAN KAZANDIRAN TANSAŞ VE EGE ORMAN VAKFI’NIN YENİ İŞBİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE ÇEŞME’DE OLUŞTURULACAK ORMANDA, TANSAŞ MAĞAZALARINDAN EGE ORMAN VAKFI’NIN DOĞA DOSTU ÇIKARTMALARINI 4 TL KARŞILIĞINDA SATIN ALAN HER MÜŞTERİ ADINA BİR FİDAN DİKİLİYOR.
 

2006 yılından bu yana Ege’deki ormanlık alanların genişlemesi, yanan ormanlık alanlarının yeniden yeşillendirilmesi için el ele vererek pek çok projeye imza atan Tansaş ve Ege Orman Vakfı, 2010 yılında yepyeni bir işbirliği ile yine doğada fark yaratacak bir proje başlattı.

Müşterilerin tüm Ege Bölgesi’ndeki Tansaş’lardan 4 TL karşılığında satın aldıkları ’doğa dostu çıkartmalardan’ elde edilecek gelirle; İzmir-Çeşme otoyolu kenarında Ege Orman Vakfı güvencesiyle ‘Tansaş Çeşme Müşteri Ormanı‘ oluşturuluyor.

Doğaseverlerin ve daha yeşil bir Çeşme’yi özleyenlerin katkılarıyla yeşerecek Tansaş Çeşme Müşteri Ormanı 30 bin fidandan oluşacak. Tansaş Çeşme Müşteri Ormanı’nın ağaçlandırma çalışmaları halen İzmir Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü-Ege Orman Vakfı işbirliği ile Çeşme-Karaköy mevkiinde sürdürülüyor. Dikilen her fidanın bakımını titizlikle gerçekleştiren Ege Orman Vakfı, tüm doğaseverleri Tansaş’tan alacakları doğa dostu çıkartmalarla kurulacak yeni ormana destek olmaya çağırıyor.

Yürütülen işbirlikleri ile Ege’ye binlerce fidan kazandırdılar
Tansaş ile Ege Orman Vakfı arasındaki çevresel işbirliği 2006 yılında düzenlenen “Ege Sevgisinin Tam Karşılığı Tansaş’ta’ sloganıyla başlayan ağaçlandırma kampanyası ile başladı. Proje ile 100 bin fidan dikimi gerçekleştirilirken, bu işbirliği 2007’de ’Küresel Isınma İçin Çözüm Siz Olun” kampanyası çerçevesinde Tansaş’ın 241 mağazasında Tansaş müşterilerinin 78.000 adet çıkartma satın alarak Dikili-İslamlar Köyü’nün ağaçlandırmasına destek vermesiyle sürdü. 2008 yılında ise Ege Bölgesi’nde yer alan Tansaş mağazalarında satılan 430 gr.’lık cam kavanozlardaki Ege Orman Vakfı Siyah Sofralık Zeytinleri, Torbalı-Arslanlar’da 20.000 fidanlık ’Torbalı Tansaş Müşteri Ormanı’nı yeşertti. 2009 yılında bu kez yurt genelindeki Tansaş mağazalarında 38.316 adet Ege Orman Vakfı Siyah Sofralık Zeytinler Tansaş müşterileriyle buluştu. Bu kampanya ile de Selçuk-Şirince’deki yanan ormana 38.316 fidan dikildi. Bugüne kadar, ağaçlandırma çalışmaları devam eden Tansaş Çeşme Müşteri Ormanı ile birlikte toplam 266.316 fidan, Tansaş’ın müşterilerinin çevreye duyarlılığının ve Ege sevgisinin göstergesi oldu.