TÜKETİCİ İSTEDİ MİGROS VE PETROL OFİSİ BULUŞTU

23-10-2014

Türkiye’nin lider akaryakıt ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi ve Türkiye’nin öncü perakendecisi Migros’un iş birliği başarıyla büyüyor

 

  • Petrol Ofisi ve Migros’un, Türkiye’de bir ilke imza atarak başlattıkları Petrol Ofisi istasyonlarındaki 7/24 açık MigrosJet konsepti tüketiciler tarafından yoğun ilgi gördü.
  • İki lider marka, tüketicilerin akaryakıt alışverişlerini yaparken market alışverişlerini de kolaylıkla yapmalarına olanak sağlayan bu iş birliğinin hedefini iki yıl içerisinde 150 mağaza açma yönünde belirledi.
  • Petrol Ofisi ve Migros bu iş birliği kapsamında ayrıca sadakat kart programlarını da ortak çalıştırmaya başladı. Money Club ve Positive Card’ın ortak çalışması ile artık Money puanlar Petrol Ofisi istasyonlarındaki yakıt alımlarında da kullanılabiliyor. Birleşme ardından yapılan ilk kampanya kapsamında tüketiciler, hem yakıt hem de market alışverişlerinden 50 TL’lik ödül puan kazanabilecekler. Kampanya, 19 Kasım 2014 tarihine kadar devam edecek.

Türkiye’nin lider akaryakıt ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi ve Türkiye’nin öncü perakendecisi Migros’un, Türkiye’de bir ilke imza atarak oluşturdukları bu yeni iş modelinin giderek yaygınlaştırılması planlanıyor. Tüketicilerin yol üzerinde alışverişlerini de hızlıca yapma tercihleri kapsamında hayata geçen bu konsept, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Manisa ve Adana’da 29 mağazaya ulaşmış bulunuyor. Sektörlerinde öncü iki markanın iş birliği ile Petrol Ofisi istasyonları içerisinde yer alan MigrosJet’lerin sayısının iki yıl içerisinde 150’ye ulaşması hedefleniyor.

“Müşteri nerede ve ne zaman hizmet istiyorsa, biz hep orada olacağız.”

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort’un, iş birliğiyle ilgili değerlendirmesi: “Biz 4 kuşak boyunca yatırımlarımızı müşterimizin beklentisinden yola çıkarak gerçekleştirdik. Nerede hizmet bekliyorsa, orada ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştık. 60 yılda müşterilerimizin bakışı ve desteğiyle hep yenilendik. Bugün, yeni nesil perakende ile gelecek 60 yıla doğru yol alıyoruz. 7/24 MigrosJet’ler yeni nesil perakendenin öncüsü olan Migros tarafından yaratılmış Türkiye’nin ilk süpermarket formatı. Giderek hızlanan yaşamda, halkımızın ihtiyaçlarını en kaliteli ve en hızlı şekilde karşılamayı amaçlıyoruz. Bu amacı gerçekleştirmek için de mağazalarımızı onların yaşam alanlarına kuruyoruz. Böylece, sabah en erken saatte ya da gecenin herhangi bir zaman diliminde otomobiline yakıt almak üzere geldiği PO istasyonundan; peynirden zeytine, makarnadan, deterjana kadar evinin ihtiyaçlarını da en uygun Migros fiyatlarıyla karşılayabilecek. Diğer bir deyişle, sadece hizmeti değil mağazayı da müşterilerimizin ayağına götürüyoruz.

Bu sayede, Money Club programımızın temel amacı olan müşteriyi çok daha iyi tanıyıp, beklentilerini karşılamak için önemli adımlar atıyoruz. Sadakat Kart’taki ortak çalışmanın sağladığı çift yönlü program sayesinde de bu adımlara ivme kazandırıyoruz” şeklinde oldu.

“Tüketicilerimize zaman kazandırıyor ve kolaylık sağlıyoruz”

OMV Petrol Ofisi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Azeri ise yaptığı açıklamada; Petrol Ofisi’nin tüketiciye zaman kazandıracak ve kolaylık sağlayacak hizmetleri ve ürün çeşitlerini sunma stratejisi çerçevesinde, bu iş birliğine imza attıklarını belirtti.

Gülsüm Azeri konuyla ilgili olarak: “Petrol Ofisi olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını tespit ederek onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Migros ile yaptığımız iş birliği kapsamında Petrol Ofisi istasyonları içerisinde hizmete açılan MigrosJet’ler ile istasyonlarımıza gelen müşterilerimizin alışverişe gitmek için ayrı bir zaman harcamalarına gerek kalmayacak. Bundan böyle tüketiciler günlük market ihtiyaçlarını Migros’un sunduğu geniş ürün gamı, hizmet ve kalite standardıyla Petrol Ofisi istasyonlarında, tek bir noktada karşılayabilecekler” dedi.

Money puanlar yakıta dönüşecek

Migros ve Petrol Ofisi iş birliği sadakat kart programlarının ortak çalışmasıyla yeni bir boyut kazanıyor. Müşteri potansiyeli ve işlem sayıları bakımından, Türkiye’nin en büyük sadakat programları iş birliğine imza atan Migros ve Petrol Ofisi, aktif 10 milyon tüketiciye yakıt ve market harcamalarında avantajlar sunacak. Bu kapsamda Money Club, Positive Puan kazanma imkanı sağlarken, Positive Card’lar da binden fazla Migros, Tansaş, Macrocenter ve Migros Sanal Market’te Money kazandıracak. Özetle, tüketiciler tek kart ile Türkiye’nin lider iki perakendecisinin sunduğu avantajlardan faydalanabilecekler.

İlk Kampanya

Money Club Kart ile Positive Card’ın birleşmesinin ardından başlayan ilk kampanya kapsamında, 19 Kasım 2014 tarihine kadar hem anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından tek seferde 100 TL ve üzeri yakıt (akaryakıt veya otogaz) alan, hem de Migros, Tansaş, Macrocenter mağazalarından veya Migros Sanal Market’ten tek seferde 100 TL ve üzeri alışveriş yapanlar 20 TL değerinde puan kazanacaklar. Bu işlemleri birer kez daha gerçekleştirenler ise ilave 30 TL’lik puan daha kazanacak olup, toplamda 50 TL’lik ödüle ulaşabilecekler. Kazanacakları bu ödülün tamamı ile yakıt alabilecek olan tüketiciler, isterlerse hediyelerinin yarısı ile market, diğer yarısı ile de yakıt alışverişi yapılabilecekler. Kampanyada kazanılan hediyeler 31 Aralık 2014 tarihine kadar kullanılabilecek.

Kampanya için detaylı bilgiyewww.money.com.tr/, veyawww.petrolofisi.com.tr adreslerinden ulaşmak mümkün.