Aile KulübüToplumun en küçük ve en önemli birimi olan ailenin, sağlıklı ve donanımlı olmasının üretken ve güçlü bir toplumun yapı taşı olduğuna inanıyoruz. Bundan yola çıkarak, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İlçe Halk Eğitim Merkezleri ile iş birliği içerisinde kurulan Aile Kulüplerimiz aracılığı ile her yaştan kadın, erkek ve çocukların yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Farklı coğrafi bölgeleri kapsayan Aile Kulüpleri’nde ücretsiz meslek edindirme ve yetenek geliştirme kursları veriyor böylelikle benzer ilgi alanlarına sahip kişiler için sosyalleşme imkânı sunuyoruz.

Türkiye çapında 36 noktada bulunan Aile Kulüpleri, Migros mağazalarımızın içerisinde yer almakta, üyelerimize tam donanımlı sınıflarda aşçılıktan ebru yapımına, dikişten makromeye, arıcılıktan bitki yetiştiriciliğine, görsel sanatlardan kişisel gelişime, satrançtan robotik kodlamaya kadar 200’e yakın alanda Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitimler vermektedir.

Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 300 bini aşkın üyesi ile Aile Kulüplerimiz, kadınların sosyal yaşamda daha fazla ve aktif rol almalarını, kişisel gelişimlerine yatırım yapmalarını, meslek sahibi olmalarını ve çocukları için daha güçlü birer rol model oluşturmalarını destekliyor. Aile Kulüplerinde verilen bu kurslara katılıp, edindikleri bilgi ve beceriler ile almış oldukları Milli Eğitim Bakanlığı sertifikaları ile kendi işlerini kuran kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Bugüne kadar mesleki eğitimlerini tamamlayan 19 bin kadın kendi gelirlerini elde etmeye başlamıştır.

Yerel üreticileri desteklemek adına Aile Kulüpleri’nde kooperatiflere de mesleki eğitimler verilmektedir. 45 kooperatif aracılığıyla 700 kadına bu kapsamda eğitimler verilmiştir.

Arıların tarımsal ekosistemde ve biyoçeşitliliğin korunmasına sahip olduğu önem sebebiyle Aile Kulüplerimiz, Halk Eğitim Merkezleri ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlükleri iş birlikleriyle Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı “Arı Yetiştiriciliği” kursları düzenleyerek sektöre 560 arı yetiştiricisi kazandırdı.

Migros Aile Kulübü YouTube sayfası için tıklayın.