16.Asya Pasifik Perakende Kongre ve Sergisi’nde Türkiye’ye Ödülü Migros Ticaret A.Ş. Getirdi

27-09-2013

Uzakdoğu’nun en büyük perakende organizasyonu Asia Pacific Retailers Convention & Exhibition (APRCE), İstanbul’da başladı. Farklı kategorilerde dünyanın önde gelen perakendecilerinin ödüllendirildiği organizasyonda, Migros Ticaret A.Ş. Müşteri Hizmetleri Mükemmeliyet Ödülü ile Türkiye’ye ödül getiren tek kuruluş oldu.

Perakende sektörünün geleceğini tartışmak ve yeni işbirliklerine imza atmak üzere Asya Pasifik ülkelerinin perakendecilerini ve girişimcilerini bir araya getiren, Uzakdoğu’nun en büyük perakende organizasyonu olarak tanınan 16.Asya Pasifik Perakende Kongre ve Sergisi (APRCE), İstanbul’da başladı.

Organizasyonda Türkiye’den ödül alan tek kuruluş olan Migros Ticaret A.Ş.’ye Müşteri Hizmetleri Mükemmeliyet Ödülü, Türk perakende sektöründeki öncü uygulamaları ve Türkiye geneline yayılan milyonlarca müşterisine sunduğu ürün ve hizmetleri kapsamında takdim edildi.

Asya’dan 16 ülkenin önde gelen perakendecilerinin katıldığı, 16.Asya Pasifik Perakende Kongre ve Sergisi’nde (APRCE), katılan kurumlara, ‘Yılın En Yaratıcı Perakende Konsepti Ödülü’, ‘Yeşil Perakendeci Ödülü’, ‘Müşteri Hizmetleri Mükemmeliyet Ödülü’, ‘Yılın En İyi Perakende Çalışanı Eğitimi Ödülü’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ gibi kategorilerde ödüller verildi.

16.Asya Pasifik Perakende Kongre ve Sergisi’ne (APRCE), Çin, Japonya, G.Kore, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Tayland, Malezya, Singapur, Avustralya, Yeni Zelanda, Vietnam, Hong Kong, Tayvan, Moğolistan ve Fiji’den perakendecilerin yanı sıra Asya’nın perakendede en güçlü ülkesi olan Japonya’dan başta Aeon, İsetan, ve Daimaru olmak üzere, ciroları toplamda 100 milyar Euro’yu bulan firmaların tepe yöneticileri de konuşmacı olarak katıldı.