KURBANLIK SİPARİŞİN ADRESİ BU YIL DA MİGROS GRUBU

27-09-2013

Migros Grubu, Kurban seçeneklerinde bu yıl da yine çok özel fırsatlar sunuyor. Migros Grubu mağazalarından sipariş formu doldurarak, www.sanalmarket.com.tr üzerinden veya 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı’nı arayarak sipariş veren müşteriler, sağlıklı ve güvenilir kurban almanın rahatlığını yaşıyorlar.

Migros Grubu, bu bayram da kurbanlıklarda birbirinden özel fırsatlar sunuyor. Çağdaş yöntemlerle, noter huzurunda, islami koşullara uygun ve hijyenik şartlarda kesimi yapılan %100 yerli besi kurbanlar, Migros kalitesi ve güvencesi ile müşterilere ulaşıyor. Siparişler, Migros Grubu Mağazalarından sipariş formu doldurarak, www.sanalmarket.com.tr üzerinden veya 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattından verilebiliyor.

Küçükbaş kurbanlık veya kemiksiz dana eti olarak hazırlanan büyükbaş kurbanlık hisseleri satın alınabiliyor...
Migros Grubu, küçükbaş kurbanlıklarda bu sene de iki seçenek sunuyor. 1 yaşını tamamlamış kurbanlık koç seçeneklerinin ilki; canlı ağırlığı 30- 35 kg civarında olup kesildikten sonra 12-14 kg karkas et, ikinci seçenek ise canlı ağırlığı 40-45 kg civarında olup kesildikten sonra 16-18 kg karkas et kalan kurbanlıklar. Küçükbaş kurbanlar 2 but, 2 kol, 2 kafes, 1 gerdan ve 1 böbrek yatağı şeklinde parçalanarak teslim ediliyor.

İki yaşını tamamlamış büyükbaş kurbanlıkların ise canlı ağırlığı 350 kg civarında. Kesildikten sonra her biri 18-20 kg olacak şekilde soğutulmuş ve kemiksiz hale getirilmiş 7 eşit hisseye bölünerek teslim ediliyor.

Ruhsatlı kesimhanelerde Noter huzurunda ve dini vecibelere göre vekalet eden kişi adına kesim gerçekleşiyor...
Migros Grubu’ndan alınan kurbanlıkların kesimi, her türlü sağlık kontrolünün ardından uzman veteriner hekimler ve gıda mühendisleri kontrolünde, noter huzurunda vekalet veren kişi adına İslami koşullara uygun olarak gerçekleştirilecek. Yasal mevzuat ve standartlara uygun onaylı kesimhanelerde ve parçalama tesislerinde bayramın birinci veya ikinci günü kesilen kurbanlıklar, soğutulup parçalanarak hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde poşetlendikten sonra kolilenerek teslim edilecek. Kurban etlerinin paketlenmesinde kullanılan tüm ambalaj malzemeleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı. Paketlenen ve kolilenen ürünler soğuk hava depolarında 0 – 4°C’de muhafaza edilerek, teslimat adreslerine ulaşana kadar soğuk zincir standartları altında korunacak.

Kesilen kurbanlık koçların derileri, bağırsak, kelle, yağ ve paçaları ile kurbanlık danaların derileri yağları ve tüm sakatatları noter huzurunda ve belge karşılığında Türk Hava Kurumu’na teslim edilecek, bağış makbuzu ise kurbanla birlikte müşterilere ulaştırılacak.

Migros Grubu’ndan verilen kurban siparişlerinde üç şekilde teslimat imkanı...
1) Kurban hayır kurumuna bağışlanabilir;
Kurbanını Migros Grubu’ndan alan müşteriler, dilerlerse Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na (ZİÇEV) kurbanlarını makbuz karşılığı teslim ettirebilecekler. Vekalet veren kişinin adına düzenlenmiş bağış makbuzu kişinin teslimat adresine ayrıca postalanacak.

2) Kurbanınızı kendiniz teslim alabilirsiniz;
Müşteriler dilerlerse kurbanlarını Migros Grubu mağazalarından teslim alabilecekler. Kurbanlık Koç ise, bayramın ikinci, üçüncü veya dördüncü günü, kurbanlık dana hisse ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü sipariş formlarında belirtilen Migros Grubu mağazalarından teslim alınabilecek. Mağazadan yapılan teslimatlarda talebe göre; kurban küçükbaş ise istenilen sayıda kemikli olarak böldürme, büyükbaş ise kıyma, kuşbaşı ve parça et olarak hazırlatma imkanı bulunacak. Bu hizmetler için ayrıca ücret alınmayacak.

3) Kurban istenilen adrese teslim edilebilir;
Adrese teslim edilmesi istenen kurbanlık koçlar bayramın ikinci, üçüncü veya dördüncü günü, dana hisseler ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü, Migros Sanal Market dağıtım ekipleri tarafından, belirtilen adrese teslim edilecek. Adrese teslimatlar sadece İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde geçerli olacak. Adrese teslim edilecek kurbanlarda sipariş, internet veya sipariş hattı üzerinden verilmişse ayrıca nakliye ücreti alınmayacak. Migros Grubu mağazalarından verilecek adrese teslim siparişlerde ise 15 TL nakliye ücreti alınacak.

Kurbanlıklarda ödeme kolaylığı, Money Visa Kartla yapılan ödemelerde anında 50 TL indirim fırsatı
Kurbanlık koç fiyatları 575 TL (12-14 kiloluk karkas) ve 675 TL (16-18 kiloluk karkas), dana hisse fiyatı ise 695 TL (18-20 kg kemiksiz et) olan Migros Grubu’nda kurbanlık ödemeleri, mağazalardan verilen siparişlerde kredi kartı veya nakit ödeme seçenekleriyle yapılabiliyor. Ödemeler; www.sanalmarket.com.tr internet sitesi veya 444 10 44 numaralı sipariş hattı üzerinden verilen siparişlerde ise kredi kartı ya da havale ile gerçekleştirilebiliyor. Money Visa kartla yapılan ödemelerde 50 TL anında indirim fırsatı ve 12 taksit imkanı bulunuyor. Ayrıca farklı kredi kartlarına 8 taksit seçeneği de mevcut.