3 İLDEKİ 18 YONCA MARKET, MİGROS VE TANSAŞ OLARAK HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR!

13-02-2009

3 İLDEKİ 18 YONCA MARKET, MİGROS VE TANSAŞ OLARAK HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR !

Adana’da doğup, Mersin ve Hatay’da yaygınlaşarak Türkiye’nin en kuvvetli bölgesel market zincirlerinden biri haline gelen Yonca Marketçilik’e ait 18 mağaza, Migros ve Tansaş olarak bölgesel gücünü, yöresel avantajını artıracak.

Migros Türk T.A.Ş, büyüme stratejisi çerçevesinde mağaza sayısını artırmaya devam ediyor. Bünyesinde bulunan Migros, Tansaş, Şok, 5M, Macrocenter ve Kangurum formatları ile her bölgede müşteri beklentilerine yakınlaşmak için iddialı atılımını sürdüren Migros Türk, bölgesellik ve yerelliğe önem vererek ilerliyor. İlk mağazasını Adana’da açan ve zamanla Adana’nın yanı sıra Mersin ve Hatay’da (İskenderun) hizmet vermeye başlayan Yonca Marketler, gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından iki gün içinde, 14 Şubat’ta bölgesel müşteri beklentilerine en uygun şekilde  Migros ve Tansaş’lar olarak kapılarını açıyor. Yonca Marketçiliğe ait mevcut 18 mağazanın 11’i Tansaş, 7’si Migros olarak hizmet vererek bölgesel gücünü, yöresel avantajını artıracak. İlk günden müşterilerini fırsat yaratan fiyatlar, çok farklı çeşitte ürünler ve yakın hizmet anlayışı ile karşılayacak olan mağazalar, bölgedeki mevcut üstünlüğünü müşterileri ve yerel çalışanları ile kuvvetlendirecek.

2008’de haftada ortalama beş yeni mağaza açarak büyüdü… 2009’da hız haftada 8 mağazaya çıkıyor...

2008 sonunda haftada ortalama 5 yeni mağaza açarak büyüyen Migros Türk, 2009 yılında büyüme hızını artıracağını açıklamıştı. Migros’tan yapılan açıklamaya göre, 2008 sonunda yurtiçinde  63 ilde 1175, yurt dışı dahil 1191 mağazaya ulaşan Migros Türk, Ocak ayında açtığı yeni mağazalarla birlikte, 18 Yonca Mağazasını da bünyesine kattı. Toplam 15,500 metrekare net satış alanına sahip mağazalar, bölgesel yatırımla müşteriye yakınlaşmanın göstergesi oldu.  

Organik ve inorganik büyüme fırsatlarını değerlendiriyor… Hem bölge, hem Türkiye hem yerel müşteri hem çalışan kazanıyor...

Yaygınlaşma ve büyüme stratejisine bağlı olarak organik büyümenin yanı sıra inorganik büyüme fırsatlarını da değerlendiren Migros Türk T.A.Ş, 2009 yılı için haftada 8 mağaza açma hedefini taşıyor. 2008’in son iki haftasında toplam 15 mağaza açarak 2009 yılı için iyi bir işaret veren Migros Türk T.A.Ş, 2009’un ilk aylarında da hedefi doğrultusunda ilerliyor. Şirketten yapılan açıklamada bölgesel ve yöresel yayılımın uygun fiyatlar, üstün hizmet, yerel istihdam, teknolojik altyapı sayesinde bölgesel kazanımları artırırken; yöresel tercihlerin kuvvetlenmesi ve çeşitlenmesinin de Türkiye’ye kazanç sağlayarak çift yönlü olumlu etki yarattığı belirtildi.