81. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NIN ANA SPONSORU TANSAŞ

14-08-2012

81. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NIN ANA SPONSORU TANSAŞ

31 Ağustos – 9 Eylül 2012 tarihlerinde gerçekleşecek 81. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Ana Sponsoru TANSAŞ oldu. Sponsorluk sözleşmesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Tansaş adına Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı tarafından imzalandı.

İmza töreni; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İZFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Kocaoğlu, TANSAŞ adına Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı, İZFAŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdürü V. Mehmet Şakir Örs, Migros Grubu Genel Müdürü Özgür Tort, Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer, İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karatay, İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Şule Keskiner, İZFAŞ çalışanları ve Tansaş’ın gönüllü fuar elçileri olan mağaza çalışanlarının katılımıyla Kültürpark’ta gerçekleşti.

İzmir’in coğrafi, kültürel ve manevi olarak kalbinde bulunan, 421 bin metrekarelik Kültürpark alanında gerçekleştirilen İzmir Enternasyonal Fuarı, her yaş grubundan, her kesimden insana hitap edecek sanatsal ve kültürel aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Ege topraklarında doğup büyüyen ve hayata geçirdiği pek çok yenilikle Egeli’yle arasındaki bağı kuvvetlendiren Tansaş, 81. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ana sponsoru olarak İzmir’in sembolü fuarın festival havasına dönmesine katkıda bulunuyor.

“İzmir Fuarı, İzmir’in sosyal yaşamını, Tansaş da İzmir Fuarı’nı destekliyor”

Bülend Özaydınlı, konuşmasında “Şehirleri şehir yapan sosyal ve kültürel yaşamlarının renk zenginliğidir. Ticari gelişim ise sosyal ve kültürel yaşama can ve güç veren unsurdur. İzmir, sosyal ve kültürel yönü ile diğer kentlerimizden kendisini farklılaştırmayı başarmış ve ekonomik yönü güçlü örnek bir kentimizdir. Tansaş ; 27 yıl önce İzmirlilerin gereksinmelerini karşılamak üzere doğdu, gelişti ve İzmirliler ile bütünleşerek tüm Ege'lilerin sevgisini , güvenini kazandı.Kurulduğunda 20 yaşlarında olan Ege'liler bugün 3. kuşaklarına doğru Tansaş ile birlikte yol alıyorlar. Tansaş son iki yıldır doğduğu topraklara olan minnet borcunu ödemek için Ege'ye odaklanma kararı alarak başta İzmir olmak üzere tüm Ege'de yatırımlarını
hızlandırdı. Tansaş olarak, İzmir'in ekonomisini ve sosyal yaşantısını daha da canlandırmak amacı ile İzmir Fuarına ana sponsor olmaya karar verdik” dedi. Toplantıda İzmir’in, kendi markası olan Tansaş’a her daim sahip çıktığı, Tansaş’ın da İzmir’in sosyal, kültürel ve ticari yaşamına katkıda bulunduğu belirtildi.


Fuarda ziyaretçi sayısında rekor kırılması hedefleniyor…

Her yıl İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) ortalama 1.5 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bu yıl gerek fuar alanında gerekse fuar alanı dışında Tansaş sponsorluğu çerçevesinde İZFAŞ işbirliği ile yapılacak etkinliklerle ziyaretçi sayısında rekor kırılması hedefleniyor. Fuarda bu yıl yurt genelinden ve yurtdışından ziyaretçi sayısının artırılması hedeflenirken; Tansaş 31 Ağustos - 09 Eylül tarihleri arasında fuarda tasarım temasına uygun, görsel niteliği yüksek ve geniş kitlelerin katılımını amaçlayan özel etkinlikler, sürpriz showlar ve gösteriler gerçekleştirecek.