ANKARA OSMANGAZİ İLKÖĞRETİM OKULU’NA MİGROS’TAN ANLAMLI BAĞIŞ

03-06-2011

Kurumsal değerleri arasında yer alan ‘duyarlılık’ ilkesi doğrultusunda çocukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Migros Grubu; bilimle, kültür ve sanatla büyüyen, yaratıcı, katılımcı çocuklar yetiştirmek için sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Migros eğitime destek anlayışı çerçevesinde son olarak Ankara Osmangazi İlköğretim Okulu’nda bilişim sınıfı ve kütüphane kurdu.

Perakende sektörünün öncü kuruluşu Migros Grubu; geleceği yaratacak, toplumun ilerlemesinde önemli görevler alacak çocukların bilimle, kültürle ve sanatla büyüyüp gelişmesi için eğitime destek çalışmalarına hızla devam ediyor. Ankara’da yaklaşık 2 yıl önce eğitim vermeye başlayan Osmangazi İlköğretim Okulu’nda bilişim sınıfı ve kütüphane açan Migros Grubu, bu anlamlı bağış ile 425 çocuğu sevindirdi.

18 sınıf, 425 öğrenci ve 30 öğretmenle eğitim veren Osmangazi ilköğretim Okulu, Migros Grubu’nun yaptığı bu anlamlı bağış ile bilişim sınıfı ve kitaplarla dolu bir kütüphaneye sahip oldu.

Eksiksiz bilişim sınıfı ve kütüphane
Bilişim sınıfının tüm alt yapısını hazırlayan Migros çalışanları, sınıf için 16 adet bilgisayar, 1 adet Notebook, 1 adet projeksiyon ve projeksiyon perdesi alarak, Ankara 5M Migros mağazasının elektronik departmanı çalışanları ile birlikte okula ulaştırıp, servis desteği ile kurulumları gerçekleştirdi. Migros çalışanları tarafından bağışlanan kitaplarla oluşturulan 50 m2 büyüklüğündeki kütüphane çocuklara okumayı ve öğrenmeyi daha çok sevdirecek. 

Geleceğin mimarlarına yatırım
Geçmişten bugüne eğitim, kültür-sanat, çevre gibi alanlarda sayısız proje üreterek içinde bulunduğu toplum için öncü projelere imza atan Migros Grubu toplumun geleceği olarak gördüğü çocukların gelişimine büyük önem veriyor, El ele geleceğe diyor...