EN KOLAY, HESAPLI VE GÜVENİLİR KURBAN ALIŞVERİŞİ MİGROS TÜRK’TE...

26-11-2008

EN KOLAY, HESAPLI VE GÜVENİLİR KURBAN ALIŞVERİŞİ MİGROS TÜRK’TE...

Keyifli ve hesaplı alışverişin adresi Migros Türk, bu Kurban Bayramı’nda da çok özel fırsatlar sunuyor. www.kangurum.com.tr veya www.e-kurban.com'u tıklayarak,  Migros, Tansaş, Macrocenter ve 5M mağazalarında sipariş formu doldurarak veya 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı’ndan kurban siparişinizi verebilirsiniz.

Migros Türk, müşterilerine her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da çağdaş yöntemlerle, İslami koşullara uygun ve hijyenik şartlarda, sağlıklı kurban kesim imkanı sunuyor. Vatandaşlar kurban siparişlerini ;

  • www.kangurum.com.tr  ve www.e-kurban.com internet adreslerinden,
  • 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı’ndan ve
  • Migros, Tansaş, Macrocenter ve 5M mağazalarından verebiliyorlar.

Kurbanlıklar, 40-45 kg. civarında, Karaman cinsi koçlar...
Kurbanlık olarak seçilen 1 yaşını tamamlamış Karaman cinsi koçlar, kesim talep eden kişinin vekaletiyle Migros’un özel anlaşma yaptığı ruhsatlı kesimhanelerde bayramın birinci ve ikinci günü noter huzurunda ve İslami koşullara uygun olarak kesilecek. Kurbanların canlı ağırlığı 40-45 kg civarında olup,  kesildikten sonra kellesi, paçası, derisi, iç organları ve kuyruğu ayrıldığında geriye ortalama 16-18 kg’lık kemikli et kalmaktadır. 2 but, 2 kol, 2 kafes ve 1 gerdan şeklinde parçalanacak olan kurban, hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde  paketlendikten  sonra kolilenecek.

Ruhsatlı kesimhanelerde Noter huzurunda ve dini vecibelere göre vekalet eden kişi adına kesim gerçekleşiyor...

Dini vecibelere uygun olarak seçilen kurbanlıklar, her türlü sağlık kontrolü yapıldıktan sonra özel anlaşma yapılan ruhsatlı kesimhanelerde noter huzurunda vekalet eden kişi adına İslami koşullara uygun olarak kesilecek. Kurbanlıklar veteriner hekimler kontrolünde, hijyen koşulları ile entegre tesiste parçalanacak, gıda standartlarına uygun olarak paketlenerek sipariş verenin tercihine göre ya kendilerine ya da hayır kurumlarına teslim edilecek. Kurbanlıkların derileri, bağırsakları, kelleleri ve paçaları ise gerekli şekilde muhafaza edilip, Türk Hava Kurumu'na noter huzurunda ve belge karşılığı teslim edilecek. Kurumlara bağışta bulunan kişilere kurumların bağış makbuzları iletilecek. Böylece dini vecibelerini kolaylıkla ve güvenle yerine getirecek tüketiciler, kesim işlemlerini sağlıklı biçimde gerçekleştirmiş olacaklar.

Ayrıca kurban etleri, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış ambalaj malzemeleri ile paketlenip kolilenmekte, kolilenen ürünler soğuk hava depolarında (0 - 4º C derece) depolanmakta ve teslimat adreslerine ulaşana kadar soğuk zincir korunarak (0 - 4 º C derece) transferi sağlanmaktadır.

Migros Türk’ten, kesilen kurbanı üç şekilde değerlendirme imkanı :

1) Kurban hayır kurumuna bağışlanabilir;
Kurban, vekalet veren kişinin seçeceği aşağıdaki hayır kurumlarından birine makbuz karşılığı teslim edilecek. Kişinin adına düzenlenmiş bağış makbuzu fatura ile birlikte yine kişinin teslimat adresine ayrıca postalanacak.
Bağış yapılabilecek hayır kurumları:

  • Darüşşafaka Cemiyeti
  • İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV)
  • Kızılay
  • Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)

2)Kurban Migros mağazalarından teslim alınabilir;
Kurban, bayramın ikinci günü 9 Aralık 2008 veya bayramın üçüncü günü 10 Aralık 2008 tarihinde 14:00-22:00 saatleri arasında sipariş formlarında belirtilen Migros mağazalarından teslim alınabilecek..

3)Kurban istenilen adrese teslim edilebilir;
Adrese teslim edilmesi istenen kurbanlar bayramın ikinci günü 9 Aralık 2008 veya bayramın üçüncü günü 10 Aralık 2008 tarihinde tercih edilen 14:00 – 18:00 veya 18:00 – 22:00 saat dilimlerinden birinde, Kangurum dağıtım ekipleri tarafından belirtilen adrese teslim edilebilecek. Adrese teslimatlar sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya il sınırları içinde geçerlidir. Adrese teslim edilecek kurbanlarda fiyata 10 YTL dağıtım ücreti ilave edilecektir.

Kurbanlıklar 8 veya 6 taksitle...
Kurban ödemeleri mağazalarda kredi kartı ile veya nakit olarak, www.kangurum.com ile www.e-kurban.com.tr’da ise kredi kartı ya da havale ile yapılmaktadır. İnternetten veya telefonla verilecek siparişlerde fatura adrese postalanmaktadır.
Kurbanlıkların fiyatı mağazalardan veya 444 10 44 no’lu Müşteri Hizmetleri Hattı’ndan öğrenilebilmektedir.

Migros Türk’ün Bayram ayrıcalıkları kurbanlıkla sınırlı değil…

Migros Türk tüm mağazalarında 120 çeşit şekerli ürünle müşterilerine çok zengin bir bayram portföyü sunuyor. Bu bayramda Migros Türk mağazalarında hem her bütçeye uygun ürün çeşitlerini hem de hediyelik olarak da değerlendirilebilecek en prestijli markaları bulmak mümkün olacak.  Şeker ve çikolata çeşitlerinin yanında draje ve lokum gibi çeşitleri de mağazalarında satışa sunan Migros, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına 250 mağazada kurulan standlarda kilogramla dökme ürün satışı da yapacak. Her yıl yaklaşık 5 milyon paket bayramlık ürün satan Migros Türk müşteri memnuniyetini sağlamak için aylar öncesinden çalışmalara başlıyor. Müşterilerden gelen talepleri detaylı biçimde değerlendiren Migros, sadece Migros'a özel ürünler de ürettirebiliyor. Bayramın tadı olan şekerli ürünlerin yanında, gümüş şekerlik ve tepsiler, kolonya çeşitleri ve bayram klasiği olan likör çeşitleri de Migros Türk mağazalarında reyonlardaki yerlerini alacak.