GAZİANTEP’İN ÖNDE GELEN YEREL ZİNCİRİ MAKMAR, MİGROS OLARAK MÜŞTERİLERİNİ KARŞILIYOR!

14-04-2009

GAZİANTEP’İN ÖNDE GELEN YEREL ZİNCİRİ MAKMAR, MİGROS OLARAK MÜŞTERİLERİNİ KARŞILIYOR !

TORT : Migros’un bölgesel ve yerel gelişimi ,müşterilerimizle daha da yakınlaşma ile birlikte, ürünler ve isihdam açısından çok yönlü gelişimi sağlamaktadır. “

Gaziantep’in önemli yerel zincirlerinden biri olan Makmar’a ait 8 mağaza, Migros olarak kapılarını müşterilerine açıyor. Bölgede halihazırda 3 Migros ve 7 Şok bulunuyor. Yeni açılacak olan 8 mağaza ile Gaziantep bölgesine toplamda 5.450m2’lik bir alana yatırım yapılmış olacak. Mağazalar için düşünülen semt dağılımları ise Gazikent, Cumhuriyet, Karataş ve İbrahimli bölgeleri olarak belirlendi. Yeni mağazaların format dağılımları ise 1 adet Migros, 4 adet Tansaş ve 3 adet Şok olarak gerçekleşecek.

Migros, yurdun değişik bölgelerindeki yerel müşterilerinin isteklerine önem verirken aynı zamanda yerel istihdama destek olmayı hedefliyor. Migros Türk T.A.Ş, “Yeni Büyüme Rotası” hedefi çerçevesinde daha çok noktada müşterileri ile buluşmayı sürdürüyor. Her bölgede müşterilerinin farklı beklentilerine yakınlaşmak için, iddialı stratejiler ortaya koyan Migros Türk, bünyesinde bulunan Migros, Tansaş, Şok, 5M, Macrocenter ve Kangurum formatları ile bunu sağlamayı amaçlarken bölgesel yakınlaşma ve yerelliğe de önem veriyor. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi içinde müşterilerine daha yakın olmak için Gaziantep’in önde gelen yerel zincirlerinden Makmar’ı gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından Mayıs ayı itibariyle bünyesine katmayı planlıyor.

Migros Genel Müdürü Özgür Tort yaptığı açıklamada: “ Migros, yaygınlaştığı bölgelerde rekabetçi hizmet anlayışını bölgesel olarak kuvvetlendirip müşterilerine yakınlaşırken,  yerel talebe daha da yakın durarak yerel üretilen ürünleri raflarına taşımakta, bu ürünler de yurt genelinde erişime ulaşarak müşterilerle buluşabilmektedir. Yerel istihdam ile de genişleme her yönlü olmakta, bu nedenle Migros’un bölgesel ve yerel gelişimi aynı anda çok yönlü gelişimi sağlamaktadır. “ dedi.

“2009’da haftada 8 mağaza” hedefi ilk çeyrekte 97 yeni mağaza ile yakalandı...

Migros Türk, 2009 yılında büyüme hızını haftada 8 mağazaya çıkararak arttıracağını açıklamıştı. Migros’tan yapılan açıklamaya göre, 2008 sonunda 1191 mağazaya ulaşan Migros Türk, Mart sonu dahil olmak üzere açtığı yeni mağazalar ve bünyesine yeni katılan 8 Makmar Mağazası ile birlikte toplamda 1288 mağaza ile 2009’daki 400 mağaza hedefini ilk çeyrek sonu itibariyle tutturmuş oluyor.

Yerel istihdam olanakları ile kazan-kazan yaratılıyor..

Organik ve inorganik büyüme fırsatlarını değerlendiren Migros Türk, yaygınlaştığı yerlerde yarattığı yerel istihdamı da öncelikli hedefleri arasında sayıyor. Şirketten yapılan açıklamada krizin etkilerinin hissedildiği şu günlerde bölgesel yayılımın aynı zamanda o bölgelerde yaşayan insanlarımıza istihdam olanağı olarak ulaşmasına ve bu durumu kazan-kazan fırsatına çeviriyor olmaktan mutluluk duyulduğu belirtildi.