GÜNDE 550 TON SEBZE SATILDI, ŞOK 1 GÜNDE 15 MAĞAZA BİRDEN AÇTI

30-09-2009

GÜNDE 550 TON SEBZE SATILDI, ŞOK 1 GÜNDE 15 MAĞAZA BİRDEN AÇTI

U
cuzlukta en iddialı olmaya devam eden Şok mağazaları, günlük ihtiyaçları çok cazip fiyatlarla karşılaması nedeniyle müşterilerin yoğun ilgisini çekiyor.  Şok, gördüğü bu büyük ilgi üzerine 30 Eylül’de 7 farklı ilde 15 yeni mağaza açarak, 57 ilde 833 mağazaya ulaşacak.

Düzenlediği kampanyalar ve fiyat indirimleriyle ucuzluğun adresi olan Şok, müşterilerinden gördüğü büyük ilgi üzerine 30 Eylül’de 7 ilde toplam 15 yeni mağaza daha açacak. Şok; İstanbul, Nevşehir, Karabük (Safranbolu), Zonguldak, Samsun, Kayseri ve Osmaniye mağazalarını aynı gün hizmete sokacak.  Böylece Türkiye genelinde hızla yaygınlaşan Şok’un yılbaşından bu yana açtığı mağaza sayısı 204’e ulaşırken, toplam mağaza sayısı da 833’e yükselecek.

Şok mağazalarında sadece 2 günde 550 ton sebze-meyve satıldı

Değişik kampanyalarla cazip fırsatlar sunan Şok’taki ucuzluk, müşterilerin yoğun ilgisini çekiyor. Şok mağazalarında 2 gün üst üste sebze meyve fiyatlarında yapılan indirimlere Şok müşterileri büyük ilgi gösterince, tonlarca sebze meyve 2 günde tükendi. 15-16 Eylül 2009 tarihlerinde yapılan sebze meyve kampanyası ile 2 günde yaklaşık 550 ton meyve sebze satıldı. Kampanyada en çok talep gören ürünler ise domates, patates, muz ve elma oldu. Büyük ilgi çeken indirimin sonucunda 2 günde Şok mağazalarında 101 ton domates, 100 ton patates, 94 ton muz ve 45 ton elma tükendi.

Bayram döneminde de cazip kampanyalarını sürdüren Şok mağazalarında,  toplam 200 ton şeker ve çikolata satıldı. “Şok, daha ucuzu yok” sloganıyla hizmet veren ucuzluk marketi Şok’ta bayram süresince kaliteli ürünler ucuz fiyatlarla tüketicilere ulaştı. Bayramda Şok mağazalarında 36 ton madlen çikolata, 91 ton çikolata, 47 ton bayram şekeri satışı gerçekleşti.

Cumartesileri haftasonu fırsatı

Şok mağazalarında her hafta en az 10 farklı üründe fırsat ürünleri kampanyası da devam ediyor. Gıda dışında “fırsat ürünleri” kampanyalarıyla cezbedici ürün alternatifleri kaçırılmayacak fiyatlarla sunuluyor. Müşteriler her hafta cumartesi zücaciye, tekstil, oyuncak, elektronik gibi ürünlerde eksik kalmış ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla temin edebiliyor. Sunulan haftasonu fırsatlarına büyük ilgi gösteren müşteriler birçok üründe 100 bin adetleri geçen satışların gerçekleşmesini sağlıyor.