HİPER UCUZ FİYATLARI İLE 5 YILDIZLI ALIŞVERİŞİN ADRESİ 5M MİGROS, STARCITY’DE

15-04-2010

Tüketicinin A’dan Z’ye Tüm İhtiyaçlarını Karşılayan 5m Migros, İstanbul’un En Yeni Alışveriş Merkezi Starcıty’de Yüzde 50’leri Bulan Açılış İndirimleri İle Hizmete Girdi

Migros Ticaret’in en yeni formatı 5M Migros, Starcity AVM ve Outlet Center’da yüzde 50’leri bulan açılış indirmleri ile hizmete açıldı. Raflarındaki 30.000 çeşit ürün ile, tüketicinin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen 5M Migros’un Starcity’deki açılış gününde 2 TIR yağ, 2 TIR deterjan, 1 TIR toz şeker, 3.5 ton domates, 10 ton süt, 2 TIR televizyon ve yüzlerce elektronik eşya hızla tükendi.


Akla gelebilecek çeşit çeşit ürün hiper ucuz fiyatlarla…

Migros Ticaret’in en yeni formatı 5M Migros, Starcity AVM ve Outlet Center’da hizmete açıldı. Yüzde 50’leri bulan açılış indirimleriyle müşterilerine kapılarını açan Starcity 5M Migros’ta, küçük ev aletlerinden meyve sebzeye, laptop’tan kozmetiğe, yumurtadan LCD TV’ye kadar çok geniş bir yelpazede ürün çeşidi yer alıyor. Raflarındaki 30.000 çeşit ürün ile, tüketicinin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen 5M Migros’un Starcity’deki açılış gününde 2 TIR yağ, 2 TIR deterjan, 1 TIR toz şeker, 3.5 ton domates, 10 ton süt, 2 TIR televizyon ve yüzlerce elektronik eşya hızla tükendi. Açılışa büyük ilgi gösteren İstanbullular özellikle beyaz eşya ve elektronik ürünlerinde açılışa özel yapılan %50’ye varan indirimden yararlanmak için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Teknolojinin en yeni örnekleri Jet kasa ve Sıra Avcısı 5M Migros Starcity’de

5M Migros toplam 10 bin metrekarelik alan üzerine kurulu 8 inci mağazasını 15 Nisan’da Starcity Outlet Center’da müşterilerinin hizmetine sundu. Açılışta yoğun ilgiye yanıt vermek için Jet kasa ve Sıra avcısı gibi teknolojinin en yeni örneklerinden faydalandı. Türkiye’de ilk kez müşterilerin kasada bekleme sürelerini en aza indiren ’Sıra Avcısı’ sistemini hayata geçiren 5M, alışverişte zamandan kazandırıyor. Müşteri kasada sıra bekleme aşamasındayken, ürünler ’Sıra Avcısı’ adı verilen personel tarafından yüksek teknoloji ürünü okuyucularla taranıyor ve bilgiler kasaya aktarılıyor. Sırası gelen müşteri ise sadece ödemesini yaparak, hızla kasadan ayrılıyor. Müşterilerin hızlı ve tek başına ödeme yapmalarını sağlayan Jet kasa sistemi ise beğeni ile karşılanarak tercih nedeni oldu.

Özgür alışveriş sahası yaratan 5M Migros, müşterisinden tam not aldı

Tüketicilere ‘özgür alışveriş sahası’ imkanı sunan 5M mağazalarında, farklı yerlerde ödeme noktaları ile müşteriye ödeme kolaylığı sağlanırken, fırın bölümünde alışverişini yapan bir müşteri ödemesini yaptıktan sonra yine aynı alanda yer alan kafeteryada satın aldığı ürünü tüketebiliyor. Kafeteryada birbirinden farklı lezzet alternatiflerini de bulabilen tüketici, 6.95 TL’ye çorba, ana yemek, tatlı ve içecekten oluşan günün menüsü ya da fastfood menülerden hamburger, köfte ekmek ve patates tava gibi alternatiflerden birini tercih edebiliyor. Teknoloji bölümünden alışveriş yapan bir müşteri ise bu bölüme özel, farklı bir kasadan sıra beklemeden ödemesini yapabiliyor. Farklı ürün ve hizmetleri bir arada barındıran 5M Migros’un, açılış gününde 500 kişilik deneyimli kadrosu ile sunduğu hizmetler de müşteriden tam not aldı.