KAZAKİSTAN’IN 20. RAMSTORE MAĞAZASI ATRAU’DA HİZMETE GİRDİ

18-10-2010

MİGROS GRUBU YURTDIŞINDAKİ 28’İNCİ, KAZAKİSTAN’DAKİ 20’NCİ RAMSTORE MAĞAZASINI ATRAU ŞEHRİNDE HİZMETE AÇTI

KAZAKİSTAN’IN 20. RAMSTORE MAĞAZASI ATRAU’DA HİZMETE GİRDİ

Migros Grubu’nun uluslararası alanda büyük başarıya ulaşan markası Ramstore, Kazakistan’daki 20’nci mağazasını Atrau şehrinde hizmete açtı. Atrau’nun da içinde bulunduğu Batı Kazakistan bölgesinde dördüncü mağazasını hizmete sokan Migros Grubu, Atrau Ramstore’da 2907 metrekarelik satış alanında hizmet verecek. Atrau Ramstore, şehrin en büyük mağazası olma özelliğini taşıyor.

 

Migros Grubu’nun yurtdışında en fazla mağazasının bulunduğu Kazakistan, bir yeni Ramstore mağazası ile daha tanıştı. Azerbaycan, Kazakistan, Makedonya olmak üzere toplam 3 ülkede faaliyet gösteren Ramstore zincirinin 28. halkası olan Atrau Ramstore, Kazakistan’ın Atrau şehrinde 15 Ekim’de kapılarını müşterilerine açtı.

Atrau Ramstore ile birlikte Kazakistan’daki Ramstore’ların sayısı 3 hiper ve 17 süpermarket olmak üzere toplam 20’ye ulaştı. 2907 metrekarelik satış alanı olan mağazada, 16 kasa müşteriye hizmet verecek. Mağazada şarküteriden sebze meyveye, gıda dışı ürünlerden kuruyemiş ve şekerlemeye, balıktan fırın ve meze reyonlarına kadar yaklaşık 12.000 kalem ürün tüketici ile buluşacak.

Ramstore markasının ilk kez mağaza açtığı Atrau’da, Ramstore mağazasını ziyaret eden müşteriler 100 araçlık otoparktan da yararlanabilecekler.

Kazakistan’da bir yılda 10 yeni mağaza hedefine koşuyor...

Perakende sektöründe ilk ve tek uluslararası Türk zinciri olma özelliğini taşıyan Ramstore, 1999 yılından itibaren Kazakistan'da açtığı mağazalarla, bu ülkede sektörün belirleyici ve lider oyuncusu olurken, Kazakistan halkını modern perakendeyle tanıştıran marka oldu. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Almaata'da Kazakistan'ın en büyük hipermarketini hizmete açan Migros Grubu 2010 yılında yatırımlarını daha da hızlandırdı. 2010 yılı başından bu yana Atrau ile birlikte Kazakistan’da toplam 8 mağaza açan Migros Grubu, yıl sonuna kadar yeni mağaza yatırımlarına devam edecek. Yıl sonunda Migros Grubu'nun Kazakistan'daki mağaza sayısı böylece 4 hipermarket ve 18 süpermarket olmak üzere toplam 22'ye ulaşacak. Kazakistan’da Migros Grubu’na bağlı Ramstore mağazalarından 10'u Almaata, 4'ü Astana, 1'i Karaganda, 1'i Çimkent, 2'si Aktau, 1'i Uralsk ve 1’i de Atrau şehirlerinde bulunuyor.