KAZAKİSTAN’IN 21. RAMSTORE MAĞAZASI ASTANA’DA HİZMETE GİRDİ

15-11-2010

MİGROS GRUBU YURTDIŞINDAKİ 29’UNCU,  KAZAKİSTAN’DAKİ 21’NCİ RAMSTORE MAĞAZASINI, ASTANA ŞEHRİNDE HİZMETE AÇTI

KAZAKİSTAN’IN 21. RAMSTORE  MAĞAZASI ASTANA’DA HİZMETE GİRDİ

Migros Grubu’nun uluslararası alanda büyük başarıya ulaşan markası Ramstore, Kazakistan’daki 21’nci mağazasını Astana şehrinde Astanalık Alışveriş Merkezi’nde (AVM) hizmete açtı. Böylece Ramstore’un Astana’daki mağaza sayısı beşe yükseldi.

 

Migros Grubu’nun yurtdışında en fazla mağazasının bulunduğu Kazakistan, bir yeni Ramstore mağazası ile daha tanıştı. Azerbaycan, Kazakistan, Makedonya olmak üzere toplam 3 ülkede faaliyet gösteren Ramstore zincirinin 29. halkası olan Ramstore Astanalık, Kazakistan’ın Astana şehrinde 15 Kasım’da kapılarını müşterilerine açtı.

Ramstore Astanalık ile birlikte Kazakistan’daki Ramstore’ların sayısı 3 hiper ve 18 süpermarket olmak üzere toplam 21’e ulaştı. 1072 metrekarelik satış alanı olan mağazada, 8 kasa müşteriye hizmet verecek. Mağazada kuru gıdadan sebze meyveye, gıda dışı ürünlerden kuruyemiş ve şarküteriye, hazır yemekten fırın ve meze reyonlarına kadar yaklaşık 8.000 kalem ürün tüketici ile buluşacak.

Ramstore markasının beşinci mağazasının açıldığı Astanalık AVM 21.415 m2 toplam alana ve ofisler hariç 5.500 m2 kiralanabilir alana sahip. Ramstore mağazasını ziyaret eden müşteriler 40 araçlık otoparktan da yararlanabilecekler.

Kazakistan’da bir yılda 10 yeni mağaza hedefine koşuyor...

Perakende sektöründe ilk ve tek uluslararası Türk zinciri olma özelliğini taşıyan Ramstore, 1999 yılından itibaren Kazakistan'da açtığı mağazalarla, bu ülkede sektörün belirleyici ve lider oyuncusu olurken, Kazakistan halkını modern perakendeyle tanıştıran marka oldu. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Almaata'da Kazakistan'ın en büyük hipermarketini hizmete açan Migros Grubu 2010 yılında yatırımlarını daha da hızlandırdı. 2010 yılı başından bu yana Astanalık mağazası ile birlikte Kazakistan’da toplam 9 mağaza açan Migros Grubu, yıl sonuna kadar yeni mağaza yatırımlarına devam edecek. Yıl sonunda Migros Grubu'nun Kazakistan'daki mağaza sayısı 4 hipermarket ve 18 süpermarket olmak üzere toplam 22'ye ulaşacak. Kazakistan’da Migros Grubu’na bağlı Ramstore mağazalarından 10'u Almaata, 5’i Astana, 1'i Karaganda, 1'i Çimkent, 2'si Aktau, 1'i Uralsk ve 1’i de Atrau şehirlerinde bulunuyor.