KURBANLIK SİPARİŞİN ADRESİ BU BAYRAM DA MİGROS TİCARET!

03-11-2010

KURBANLIK SİPARİŞİN ADRESİ BU BAYRAM DA MİGROS TİCARET!

KOLAY, GÜVENİLİR VE SEÇENEKLİ KURBAN ALIŞVERİŞİ MİGROS GRUBU MAĞAZALARINDA...

Migros Ticaret, Kurban Bayramı’nda yine çok özel fırsatlar sunuyor. www.kangurum.com.tr veya www.e-kurban.com ’u tıklayarak, Migros Grubu mağazalarında sipariş formu doldurarak veya 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı’nı arayarak kurban siparişi verilebilecek.


Migros Ticaret, müşterilerini her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da birbirinden özel fırsatlarla buluşturuyor. Çağdaş yöntemlerle, İslami koşullara uygun, noter huzurunda ve hijyenik şartlarda, sağlıklı, %100 yerli besi kurban kesim imkanı bu bayramda da Migros Ticaret’te. Vatandaşlar kurban siparişlerini www.kangurum.com.tr ve www.e-kurban.com internet adreslerinden, 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı’ndan veya Migros Grubu mağazalarından verebiliyorlar.

Küçükbaş kurbanlık veya kemiksiz dana eti olarak hazırlanan büyükbaş kurbanlık hisseleri satın alınabiliyor...
Migros Ticaret, canlı ağırlığı 40- 45 kg civarında olan küçükbaş kurbanlıkları müşterilerine 16-18 kg. karkas et olarak teslim ediyor. 1 yaşını tamamlamış kurbanlık koçlar, kurban sahibinin vekaletiyle İzmir’deki Tanet Entegre Tesisi’nde bayramın birinci ve ikinci günü noter huzurunda, İslami kurallara uygun olarak kesilecek. Kurban soğutulduktan sonra parçalanacak, ardından hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde poşetlendikten sonra kolilenecek.

Büyükbaş kurbanlıklarda ise seçilen iki yaşını tamamlamış erkek büyükbaş kurbanlıklar, kurban sahibinin vekaletiyle yine İzmir’deki Tanet Entegre Tesisi’nde bayramın birinci ve ikinci günü noter huzurunda, İslami kurallara uygun olarak kesilecek. Her biri 12-14 kg. olan dana hissesi, soğutulmuş ve kemiksiz hale getirilmiş dana karkastan 7 eşit hisse olacak şekilde parçalanarak, hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde poşetlendikten sonra kolilenecek.

Ruhsatlı kesimhanelerde Noter huzurunda ve dini vecibelere göre vekalet eden kişi adına kesim gerçekleşiyor...
Dini vecibelere uygun olarak seçilen kurbanlıklar, her türlü sağlık kontrolü yapıldıktan sonra Tanet Entegre Tesisi’ nde noter huzurunda vekalet eden kişi adına İslami koşullara uygun olarak kesilecek. Kurbanlıklar uzman veteriner hekimler ve gıda mühendisleri kontrolünde, hijyenik koşullarda, tesiste parçalanacak, gıda güvenliği kurallarına uygun olarak paketlenerek sipariş verenin tercihine göre ya kendilerine ya da hayır kurumlarına teslim edilecek.

Kesilen kurbanlık koçların derileri, bağırsak, kelle, yağ ve paçaları ile kurbanlık danaların derileri, yağları ve sakatatları noter huzurunda ve belge karşılığı Türk Hava Kurumuna teslim edilecektir.
Ayrıca kurban etlerinin paketlenmesinde kullanılan tüm ambalaj malzemeleri, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından onaylıdır. Paketlenen ve kolilenen ürünler soğuk hava depolarında 0 – 4 °C’de muhafaza edilerek, teslimat adreslerine ulaşana kadar 0 – 4 °C soğuk zinciri korunup, transferi sağlanacaktır.

Migros Ticaret’ten, kesilen kurbanı üç şekilde değerlendirme imkanı:

1) Kurban hayır kurumuna bağışlanabilir;
Kurban, vekalet veren kişinin seçeceği aşağıdaki hayır kurumlarından birine makbuz karşılığı teslim edilebilir. Kişinin adına düzenlenmiş bağış makbuzu fatura ile birlikte yine kişinin teslimat adresine ayrıca postalanacaktır. Bağışlar;

  • Darüşşafaka Cemiyeti,
  • İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV),
  • Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİCEV),
  • Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne

yapılabilecek.

2) Kurbanınızı kendiniz teslim alın;
Kurbanlık koç bayramın ikinci veya bayramın üçüncü günü, kurbanlık dana hisse ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü sipariş formlarında belirtilen Migros Grubu mağazalarından teslim alınabilecek.

3) Kurban istenilen adrese teslim edilebilir;

Adrese teslim edilmesi istenen kurbanlık koç bayramın ikinci veya üçüncü günü, dana hisse ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü, Kangurum dağıtım ekipleri tarafından, belirtilen adrese teslim edilebilecek. Adrese teslimatlar sadece İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde geçerli olacak, adrese teslim edilecek kurbanlarda internet ve telefon üzerinden verilen siparişlerden nakliye ücreti alınmayacaktır. Migros Grubu mağazalarından verilecek adrese teslim siparişlerde 10 TL nakliye ücreti alınacaktır.

Kurbanlıklarda ödeme kolaylığı
Kurbanlık koç fiyatı 690 TL, dana hisse fiyatı ise 675 TL olan Migros Ticaret’te kurbanlık ödemeleri mağazalarda sipariş formu ile kredi kartı veya nakit ödeme seçenekleriyle yapılabiliyor. Ödemeler www.kangurum.com.tr ile www.e-kurban.com internet siteleri üzerinden veya 444 10 44 numaralı sipariş hattından ise kredi kartı ya da havale ile gerçekleştirilebilecek. Kredi kartlı ödemelerde farklı kredi kartlarına 8 ve 12 taksit seçenekleri de bulunuyor.