KURBANLIK SİPARİŞİN ADRESİ BU BAYRAM DA MİGROS!

18-11-2009

KURBANLIK SİPARİŞİN ADRESİ BU BAYRAM DA MİGROS!

BOL SEÇENEKLİ, KOLAY VE GÜVENİLİR BAYRAM ALIŞVERİŞİ YİNE MİGROS’TA


Migros Ticaret, 55. yılında da Kurban Bayramı’nda çok özel fırsatlar sunuyor. www.kangurum.com.tr veya www.e-kurban.com ’u tıklayarak, Migros, Tansaş, Macrocenter ve 5M mağazalarında sipariş formu doldurarak veya
444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı’ndan kurban siparişi verilebilecek. Bol seçenekli ve güvenilir kurban seçenekleri ile fark yaratan Migros Ticaret, bayram dönemindeki kampanyalarıyla da müşterilerine sürpriz fırsatlar sunacak.

Migros Ticaret, müşterilerini her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da birbirinden özel fırsatlarla buluşturuyor. Çağdaş yöntemlerle, İslami koşullara uygun, noter huzurunda ve hijyenik şartlarda, sağlıklı kurban kesim imkanı bu bayramda da Migros Ticaret’te. Vatandaşlar kurban siparişlerini www.kangurum.com.tr ve www.e-kurban.com internet adreslerinden, 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı’ndan veya Migros, Tansaş, Macrocenter ve 5M mağazalarından verebiliyorlar.

 

Kurbanda 3 çeşit seçenek… Küçükbaş kurban çeşitleri veya kemiksiz dana eti olarak hazırlanan hisseler satın alınabiliyor...

Migros Ticaret, küçükbaş kurbanlıklarda müşterilerine iki seçenek sunuyor. Bunlardan birincisi, canlı ağırlığı 40- 45 kg civarında olan ve müşterilere 16-18 kg. karkas et olarak teslim edilen, ikincisi ise canlı ağırlığı 30-35 kg civarında olan ve 12-14 kg. karkas et olarak teslim edilen küçükbaşlar. Bu kurbanlıklar kesildikten sonra parçalanacak, ardından hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde poşetlendikten sonra kolilenecek.

Büyükbaş kurbanlıklarda ise seçilen bir yaşını tamamlamış erkek büyükbaş hayvanlar, kurban sahibinin vekaletiyle İzmir’deki Tanet Entegre Tesisi’nde bayramın birinci günü noter huzurunda ve İslami kurallara uygun olarak kesilerek, hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde poşetlendikten sonra kolilenecek. Her biri 12-14 kg. olan dana hissesi, soğutulmuş ve kemiksiz hale getirilmiş dana karkastan 7 eşit hisse olacak şekilde parçalanarak, hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde poşetlendikten sonra kolilenecektir.

Ruhsatlı kesimhanelerde Noter huzurunda ve dini vecibelere göre vekalet eden kişi adına kesim gerçekleşiyor...

Dini vecibelere uygun olarak seçilen kurbanlıklar, her türlü sağlık kontrolü yapıldıktan sonra özel anlaşma yapılan ruhsatlı kesimhanelerde noter huzurunda vekalet eden kişi adına İslami koşullara uygun olarak kesilecek. Kurbanlıklar veteriner hekimler kontrolünde, hijyen koşulları ile entegre tesiste parçalanacak, gıda standartlarına uygun olarak paketlenerek sipariş verenin tercihine göre ya kendilerine ya da hayır kurumlarına teslim edilecek. Kesilen kurbanlık koçların derileri , bağırsak-kelle- yağ ve paçaları ile kurbanlık danaların derileri ve sakatatları noter huzurunda ve belge karşılığı Türk Hava Kurumuna teslim edilecektir.
Ayrıca kurban etleri, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış ambalaj malzemeleri ile paketlenip kolilenecek, kolilenen ürünler soğuk hava depolarında muhafaza edilerek, teslimat adreslerine ulaşana kadar soğuk zinciri korunup, transferi sağlanacak.

Migros Ticaret’ten, kesilen kurbanı üç şekilde değerlendirme imkanı:

1) Kurban hayır kurumuna bağışlanabilir;

Kurban, vekalet veren kişinin seçeceği aşağıdaki hayır kurumlarından birine makbuz karşılığı teslim edilebilir. Kişinin adına düzenlenmiş bağış makbuzu fatura ile birlikte yine kişinin teslimat adresine ayrıca postalanacaktır. Bağışlar;
• Darüşşafaka Cemiyeti,
• İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV),
• Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİCEV),
• Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne
yapılabilecek.

2) Kurban, Migros, Tansaş , 5M ve Macrocenter mağazalarından teslim alınabilir;
Kurban koç bayramın ikinci veya bayramın üçüncü günü, kurban dana hisse ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü sipariş formlarında belirtilen Migros, Tansaş, 5M ve Macrocenter mağazalarından teslim alınabilecek.

3) Kurban istenilen adrese teslim edilebilir;
Adrese teslim edilmesi istenen kurbanlar koç ise bayramın ikinci veya üçüncü günü, kurban dana hisse ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü, Kangurum dağıtım ekipleri tarafından, belirtilen adrese teslim edilebilecek. Adrese teslimatlar sadece İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde geçerli olacak, adrese teslim edilecek kurbanlarda internet ve telefon üzerinden verilen siparişlerden nakliye ücreti alınmayacaktır. Migros Ticaret A.Ş mağazalarından verilecek adrese teslim siparişlerde 10 TL nakliye ücreti alınacaktır.

Kurbanlıklar 6 veya 12 taksitle...

Kurban ödemeleri mağazalarda sipariş formları ile kredi kartı veya nakit ödeme seçenekleriyle yapılabiliyor. Ödemeler www.kangurum.com.tr ile www.e-kurban.com internet siteleri üzerinden veya 444 10 44 numaralı sipariş hattından ise kredi kartı ya da havale ile gerçekleştirilebilecek. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde 6 ya da 12 taksit seçeneği bulunuyor.

Migros Ticaret, bayramı birbirinden avantajlı kampanyalarla karşılıyor…

Bol seçenekli kurban çeşitleri ve müşterilerine sunduğu hijyenik kesim ve teslimat koşulları ile ayrıcalık yaşatan Migros Ticaret, tüm mağazalarında bol çeşitli ürün grupları ile müşterilerine zengin bir bayram portföyü de sunuyor. Bu bayram da Migros Grubu mağazalarında hem her bütçeye uygun çikolata ve şeker ürün çeşitlerini, hem de hediyelik olarak değerlendirilebilecek en prestijli markaları bulmak mümkün. 55’inci yılı dolayısıyla, müşterilerinin en çok beğendikleri ve katıldıkları kampanyalarla kutlama yapacak olan Migros, Kasım ayı boyunca ve bayramda birçok kampanya ve sürprizlerle müşterilerini kucaklamaya devam edecek, en çok talep gören ürünleri bedavaya yakın fiyatlarla müşterilerine sunacak. “Gördüğünüze İnanın” kampanyası yine Migros ve 5M mağazalarında müşterilere fırsatlar sunarken, Tansaş’larda ise “40 üründe % 40 indirim” kampanyası müşterileri bekliyor olacak.