MİGROS ÇOCUK TİYATROSU ÇOCUKLARI ‘BİLGİSAYARDAN MAHALLEYE’ DAVET EDİYOR

19-10-2010

MİGROS ÇOCUK TİYATROSU ÇOCUKLARI  ‘BİLGİSAYARDAN MAHALLEYE’  DAVET EDİYOR

Migros, kültür ve sanatla büyüyen yaratıcı çocuklar yetiştirmek, onların kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak için çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. 9 Ekim’de yeni sezona perdelerini açan ‘Bilgisayardan Mahalleye’ isimli oyun, Ekim ayı boyunca Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek. Oyun, Haziran ayına kadar her ay İstanbul’da farklı noktalarda binlerce çocuğa ulaşacak.

Kurumsal değerleri arasında yer alan ‘duyarlılık’ ilkesi doğrultusunda çocukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Migros, 17 yıldır sahne sanatlarına ve özellikle çocuk tiyatrolarına verdiği destek ile çocukların yaratıcılık ve kültürel gelişimlerine destek olmaya devam ediyor. 9 Ekim’de 2010-2011 sezonu ile 7. oyununa perde açan Migros Çocuk Tiyatrosu, “Bilgisayardan Mahalleye” adlı oyunu ile teknoloji ve yenilikçiliğin altını çiziyor.

Çocukları sanal dünyadan gerçek dünyaya davet ediyor
Enis Fosforoğlu tarafından yönetilen Bilgisayardan Mahalleye adlı oyun, yenilikçiliğin ve yaratıcılığın önemini çocuklara eğlenceli mesajlarla belirterek öğretecek. Günümüzde teknoloji ile küçük yaşlarda tanışan çocukların teknoloji ile olan ilişkilerini dengelemelerini ve sosyal yaşamdan kopmamalarının mesajını veren oyun, teknolojiyi farklı boyutta kullanan iki kardeşin hikayesini anlatıyor.

 

Oyunun kahramanlarından biri bilgi edinmek için internetten yararlanırken belli sınırlarda oyun oynuyor ayrıca arkadaşlarıyla da oyun oynayıp sosyal hayattan kopmuyor. Diğer kahraman ise tamamen arkadaşlarından kopmuş, kendini sanal dünyaya kaptırmış, oyun arkadaşlarını sanal dünyadan seçmiş bir çocuğu canlandırıyor. Oyun boyunca çocukların çevreleri ve aileleriyle olan ilişkilerinin anlatıldığı oyunun sonunda sosyallikten kopan kardeşe ders vermek için arkadaşları sanal oyun kahramanlarının yerine geçerek bir ders verip, onu gerçek dünyaya davet ediyorlar.

İstanbul’un farklı lokasyonlarında binlerce çocuğa ulaşacak
Ekim ayı boyunca her Cumartesi - Pazar saat 13:00’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek olan oyun, her yıl olduğu gibi Haziran ayına kadar İstanbul’da her ay farklı noktalarda binlerce çocuğa ulaşacak. Ücretsiz oyun davetiyeleri, Ekim ayı için Caddebostan, Capitol, Fenerbahçe Stad, Kartal, Kozzy, Optimum, Soyak ve Süreyyapaşa Migros mağazaları danışmalarından temin edilebilir. Ayrıca aylık oyun programına www.migroskurumsal.com adresinden ulaşılabilir.