MİGROS ÇOCUK TİYATROSU ‘EL ELE GELECEĞE’ DİYOR, ÇOCUKLAR ÇEVRELERİNİ SAHİPLENİYOR !

21-10-2009

Migros, hayatı güzelleştirmeye ve korumaya dönük mesajlar içeren çocuk oyunlarıyla bugüne kadar 600.000 çocuğa ulaştı.

Migros, kültür ve sanatla büyüyen yaratıcı çocuklar yetiştirmek, onların gelişimlerine katkıda bulunmak için çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Bu amaçla hayata geçirilen Migros Çocuk Tiyatrosu, bu yıl “çevre” mesajına odaklanan “El Ele Geleceğe” adlı yeni oyunuyla sezona “merhaba” dedi. Enis Fosforoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı ve ücretsiz sahnelenen oyunda, çocuklara çevre bilinci aşılanarak doğanın ve çevrenin önemi vurgulanıyor.
Kurumsal değerleri arasında yer alan ‘duyarlılık’ ilkesi doğrultusunda çocukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Migros, kültür ve sanatla büyüyen, yaratıcı, katılımcı çocuklar yetiştirmek için kültürel ve sanatsal aktiviteleri desteklemeye devam ediyor. Çocuklara tiyatro sevgisini aşılamak amacıyla her yıl yeni bir oyun hazırlayan Migros Çocuk Tiyatrosu, bu yıl yönetmenliğini Enis Fosforoğlu’nun yaptığı “El Ele Geleceğe” adlı oyunla Ekim ayında perdelerini açtı. ‘El Ele Geleceğe' adlı oyun, çocuklara çevreci mesajlar verirken bu konuda bilinç yaratmaya çalışıyor ve çocukların sevdikleri, katıldıkları tiyatro ile gelecekleri için önemli mesajları birlikte tekrarlıyor.

Bu yıl çevreciliğe odaklı mesajlarla çocukları eğlendiren, eğlendirirken tiyatroyu sevdiren ve aynı zamanda çevre bilincini de aşılayan oyun, bir sahil kasabasında geçiyor. Sahil kasabasında yeğeniyle beraber yaşayan ve doğa içerikli kitap yazan teyze, ziyaretine gelen diğer yeğenleri ile birlikte heyecanlı ve hareketli günler yaşamaya başlar. Kasabadaki orman tehlike altındadır. Oyunda teyze ve yeğenlerinin ormanı korumak için verdikleri mücadele esprili ve akıcı bir dille anlatılırken, poşet kullanımı gibi hatırlatmalar ile de oyun içinde neşeli bir katılım var. Sık sık da çocuklara çevreyi korumaya yönelik mesajlar veriliyor. Geleceğin mimarı çocuklar bugünden “El Ele Geleceğe” bakıyorlar.

Tiyatro biletleri Migros mağazalarından ücretsiz alınabiliyor.

Migros yıllardır çocuklarla birlikte...
Migros Çocuk Tiyatrosu 2005 yılından bu yana her yıl farklı oyunlar ve mesajlarla, farklı illerde çocukların karşısına çıkıyor. Migros bugüne kadar toplam 600.000 çocuğa tiyatro sevgisi aşılamanın verdiği gurur ve heyecanla, kültürel ve sanatsal aktiviteleri desteklemeye devam ediyor.

Migros Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Gaziantep, Erzurum, Aydın, Mersin, Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ, Sivas, Ordu, Bursa, Balıkesir, Uşak, Konya, Niğde, Hatay, Kayseri, Tokat, Kastamonu, Adapazarı, Bilecik, Eskişehir, Kırıkkale, Samsun, Giresun, Trabzon, Erzincan, Kars, İzmit, Düzce, Bolu, Osmaniye ve Diyarbakır olmak üzere 37 ilde perde açarak binlerce çocuğa ulaştı.

Yeni sezonda Ekim ayı boyunca 75. Yıl Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde her haftasonu sergilenecek olan “El Ele Geleceğe” adlı oyun için ücretsiz davetiyeler Caddebostan, Soyak, Süreyyapaşa, Fenerbahçe Stad, Ataşehir, Optimum ve Uphill Migros mağazalarından temin edilebiliyor. Oyun Kasım ayında ise Maslak TİM Show Center’da sahnelenmeye devam edecek. Mayıs ayı sonuna kadar İstanbul'un çeşitli semtlerindeki tiyatro sahnelerinde sergilenecek yeni oyun, her yıl olduğu gibi bu yıl da Haziran ve Temmuz aylarında çıkacağı turne ile Türkiye'nin çeşitli illerini de dolaşacak.