MİGROS ÇOCUK TİYATROSU YENİ SEZONA YEPYENİ BİR OYUNLA MERHABA DEDİ

28-11-2008

MİGROS ÇOCUK TİYATROSU YENİ SEZONA YEPYENİ BİR OYUNLA MERHABA DEDİ

 BARIŞA GİDEN YOL SPOR VE SEVGİDEN GEÇER!

Eğitim, kültür-sanat, spor ve çevre gibi alanlarda sayısız proje üreten Migros Türk, Migros Çocuk Tiyatrosu ile yepyeni bir çocuk oyununa perdelerini açtı. Enis Fosforoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Çocuktan Al Haberi" adlı oyun barışa giden yolun spor ve sevgiden geçtiğine dikkat çekiyor.

İlk olarak 2005 yılında "Sevgili Arkadaşım" adlı oyun ile yola çıkan Migros Çocuk Tiyatrosu, 2006 yılında sahnelediği "Toprağımın Hazinesi" 2007 yılında sahnelediği  "Düş mü Gerçek mi" 2008 yılında sahnelediği "Mutluluk Çarkı Oyun Parkı" adlı oyunlarla bugüne kadar toplam 255 temsilde 90,000 çocuğa ulaştı. Oyunlar birçok farklı ilde perde açtı.

Çocuklara tiyatro sevgisini aşılamak amacıyla her yıl yeni bir oyunla perdelerini açan Migros Çocuk Tiyatrosu, Ekim ayı itibariyle sahnelemeye başladığı 'Çocuktan Al Haberi' adlı oyun ile çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Sezon boyunca İstanbul'un çeşitli semtlerindeki tiyatroları gezecek olan yeni oyun, her yıl yaptığı gibi yaz aylarında da bir turne ile Türkiye'nin çeşitli illerini dolaşacak.

Spor ile centilmenliğe davet!
Yönetmenliğini Enis Fosforoğlu'nun üstlendiği 'Çocuktan Al Haberi' adlı oyunda bilgisayarda oyunlar oynayan bir çocuk oyun aracılığıyla bir uzaylıyla karşılaşıyor ve onunla arkadaş oluyor. Seren Fosforoğlu'nun canlandırdığı uzaylı karakterine, dikkat çekmemesi için kendi kıyafetlerini giydiren çocuk, yeni arkadaşıyla birlikte mahallede dolaşmaya çıkıyor. Çocuğun yaşadığı mahallede futbol oyunları sırasında kavgalar meydana geliyor. Uzaylı, mahalledeki çocuklara "fair play" ruhunu aşılamak, dostane bir oyun ortamı yaratmak için "enerji-barış topu"nu kullanıyor.

Sporda kavgaları ortadan kaldırmayı ve sporu daha sevgi dolu bir ortama taşımayı amaçlıyor. Tüm mahalleye sporun eğitim gerektirdiğini, eğitim ve sevgiyle oynanan futbolun kavgaları ortadan kaldıracağını ve barış getireceğini anlatıyor. Ancak uzaylının "enerji-barış topu"nu kaybetmesiyle olaylar başlıyor...

341 temsilde 120,000 çocuk
Şimdiye kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Gaziantep, Erzurum, Aydın, Mersin, Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ, Sivas, Ordu, Bursa, Balıkesir, Uşak, Konya, Niğde, Hatay, Kayseri, Tokat, Kastamonu, Adapazarı, Bilecik, Eskişehir, Kırıkkale, Samsun, Giresun, Trabzon, Erzincan, Kars olmak üzere 32 farklı ilde perde açan Migros Çocuk Tiyatrosu, sahnelediği 5. oyun ile 341 temsilde 120,000 çocuğa ulaşmış olacak. Ayrıca sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde spor alanında yeni çalışmalara imza atmaya hazırlanan Migros Türk T.A.Ş, "Çocuktan Al Haberi" oyununda da bu kapsamda çocukları eğlendirirken bir yandan da onları bilinçlendiriyor ve centilmenlik mesajları veriyor.

Çocuktan Al Haberi için ücretsiz oyun davetiyeleri Caddebostan, Kartal, Soyak, Süreyyapaşa ve Fenerbahçe Stad Migros mağazalarından temin edilebiliyor. 21 ve 28 Aralık tarihlerindeki oyunlar için bu mağazalara ek olarak Anadolu Hisarı ve Optimum Migros mağazalarından da davetiye alınabilecek.

Çocuktan Al Haberi Kasım-Aralık Programı:

29-30 Kasım 2008
Barış Manço Kültür Merkezi
Saat: 11:00

6-7 Aralık 2008
75. Yıl Halis Kurtça Kültür Merkezi
Saat: 11:00

21 Aralık 2008, Pazar
Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi
Saat:10:30
Saat: 12:00

28 Aralık 2008, Pazar
Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi
Saat:10:30
Saat: 12:00