MİGROS ÇOCUKLARLA EL ELE, GELECEĞE PERDE AÇIYOR... TAM 15 YILDIR YÜZBİNLERCE ÇOCUĞA TİYATRO SEVGİSİ AŞILIYOR...

17-04-2009

MİGROS ÇOCUKLARLA
EL ELE, GELECEĞE PERDE AÇIYOR...
TAM 15 YILDIR YÜZBİNLERCE ÇOCUĞA TİYATRO SEVGİSİ AŞILIYOR…

MİGROS’UN GELENEKSEL TİYATRO ŞENLİĞİ’NİN 15. YILINDA, 71 TEMSİLDE
PERDELER 15 İLDE ÇOCUKLAR İÇİN AÇILIYOR

BUGÜNE KADAR MİGROS ARACILIĞI İLE 300.000’E YAKIN ÇOCUK TİYATROYLA BULUŞTU.

Migros, kültür ve sanatla büyüyen, yaratıcı çocuklar yetiştirmek, kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve düşlerindeki dünyayı gerçek kılmak için çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Devlet Tiyatroları ve Migros işbirliği ile bu yıl 15’incisi düzenlenen Geleneksel Migros 23 Nisan Tiyatro Şenliği, 18 - 30 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin değişik bölgelerinde, 15 farklı ilde gerçekleşecek. Her geçen yıl daha çok şehirde daha çok çocuğa ulaşan Migros, birbirinden keyifli ve eğitici oyunları geleceğimizi yaratacak olan çocuklarla ücretsiz olarak buluşturuyor.

Migros, mağazalarını ziyaret eden her çocuğa ücretsiz olarak sunduğu davetiyelerle çocukların tiyatro aşkını her geçen yıl artırıyor. Bu yıl da 15 ilde, 22 farklı oyunun 71 temsilde sahneleneceği şenlikte, çocuklar bayram sevinciyle tiyatro heyecanını aynı anda yaşayacak.

Kendi gelişimini, parçası olduğu toplumun gelişimine bağlı olarak düşünen Migros, geleceği yaratacak, toplumun ilerlemesinde önemli görevler alacak çocukların kültür ve sanatla büyüyüp gelişmesi için çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu inançla tam 15 yıl önce tüm Türkiye’de Devlet Tiyatroları işbirliği ile başlayan 23 Nisan Tiyatro Şenliği’ne o gün katılan çocuklar, bugünün yetişkinleri oldu ve bugüne kadar Migros aracılığıyla 300.000’e yakın çocuk tiyatroyla buluştu.

Bu yıl geleneksel 23 Nisan Tiyatro Şenliği’nin 15’incisini düzenleyen Migros, geleceğimizin yaratıcısı olan çocuklara her alanda ve her fırsatta destek vermeyi sürdürüyor. Bu amaçla, Devlet Tiyatroları ile 15 yıl önce başlayan işbirliği 15 ile yayılarak büyük bir başarıyla devam ediyor.

Çocuklarla el ele, geleceğe…
Sanatla el ele veren çocukların, geleceğe yürüyüşlerinde daha emin adımlarla yol alacaklarına inanan Migros; tam 15 yıldır tiyatroyu destekliyor. Bu yıl 18-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan 23 Nisan Tiyatro Şenliği çerçevesinde, 15 ilde perdeler yine çocuklar için açılacak. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Konya, Sivas, Gaziantep, Van, Elazığ ve Samsun illerindeki Migros mağazalarını ziyaret eden herkes, alışveriş yapma şartı aranmadan kasalardan rezervasyon fişi alabiliyor ve ardından Devlet Tiyatrosu gişelerini ziyaret ederek bu fişler karşılığında istediği seansa ücretsiz bilet edinebiliyor.

Kurumsal değerleri arasında yer alan ‘duyarlılık’ ilkesi doğrultusunda çocukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Migros kültür ve sanatla büyüyen, yaratıcı, katılımcı çocuklar yetiştirmek için kültürel ve sanatsal aktiviteleri desteklemeye devam ediyor. Karşılıklı etkileşime dayanan interaktif bir ortam oluşturan tiyatro aracılığıyla verilmek istenen mesajlar çocuklara daha net ve doğrudan ulaşabiliyor. Çocukların dünyaya daha farklı bir gözle bakmalarını sağlayan tiyatro aynı zamanda çocukların hayal gücünü geliştiriyor, düşlerini gerçek kılıyor. 

Kampanyalar...

Çocukların bayram coşkusuna onlara ücretsiz tiyatro bileti sunarak eşlik eden Migros, mağazalarında da özel uygulamalara gidiyor. Çocuklar için indirimli ve bol çeşitli ürünler ile beraber sürpriz hediye ve aktiviteler sunacak olan Migros, bazı mağazalarının önünde aktivite oyunları kuruyor. Bazı Migros mağazalarında ise Migros kangurusu ile 23 Nisan hatıra resmi çektirme fırsatı sağlayıp, 23 Nisan ruhunu yakalayarak  çocukların neşelerine neşe katmayı hedefliyor.

Sürdürülebilir projeler peşinde Migros geleceğe bakıyor...

Migros Türk, geçmişten bugüne eğitim, kültür-sanat, çevre gibi alanlarda sayısız proje üreterek kendi sektöründe olduğu kadar ait olduğu toplum içinde de öncü rol üstlenmektedir. Takipçisi olduğu toplumsal duyarlılık değeri doğrultusunda bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesi yürüten Migros için toplumun geleceği olarak gördüğü çocukların gelişimine büyük önem veriyor. Çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerini destekleyecek pek çok proje ve aktivitede yer alan Migros, tiyatroyu da çocukların gelişimini, yaratıcılığını destekleyen en etkili araçlardan biri olarak görüyor. Sanat ve tiyatro sevgisini tadan çocukların, hem kendileri hem de çevrelerine karşı daha duyarlı insanlar olarak yetişeceklerine inanan Migros, sosyal sorumluluk projelerinde devamlılığın esas olduğu bilincinden hareketle, elele geleceğe sloganını benimseyerek tiyatroya verdiği desteği sürdürmeye kararlı.