MİGROS GRUBU, OYUNCAK VE ÇOCUK KİTABINDA FİYATLARI YARIYA İNDİRDİ, 1 MİLYON OYUNCAK VE ÇOCUK KİTABI İÇİN TEGV İLE ÇOCUKLARA HEDİYE KÖPRÜSÜ KURDU

21-04-2010

23 Nisan Haftasında Kendi Çocuğu İle Birlikte Hiç Tanımadığı Bir Çocuğu Da Sevindirmek İsteyenler İçin Migros Çok Anlamlı Bir Fırsat Sunuyor... Dileyen Herkes Migros, Tansaş, 5m Migros Ve Macrocenter’dan Yarı Fiyatına Alacağı Oyuncak Ve Çocuk Kitabını Kasada Bırakıp, Tegv Etkinlik Noktalarındaki Bir Çocuğu Sevindirebilecek!

Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca müşterisine çağdaş perakende hizmeti veren Migros Grubu, 23 Nisan haftasında TEGV ile birlikte hem aileleri hem de çocukları sevindirecek bir kampanyaya imza atıyor. Migros Grubu mağazalarında, 23-24-25 Nisan tarihlerinde tüm oyuncak ve çocuk kitaplarının fiyatı yarıya indirildi. Kampanya çerçevesinde, dileyen müşteriler yarı fiyatına aldıkları çocuk kitabı ya da oyuncağı kasiyerlere teslim ederek, TEGV etkinlik noktaları aracılığıyla çocuklara hediye olarak gönderebilecekler.


Tam 16 yıldır her 23 Nisan’da çocukları ücretsiz olarak tiyatro ile buluşturan Migros Grubu bu yıl tiyatronun yanı sıra Türkiye çapında ses getirecek büyük bir kampanya daha başlatıyor. Paylaşmanın değerini küçük yaşlardan itibaren fark eden çocukların daha sağlıklı nesiller olarak yetişeceğine inanan Migros Grubu bu yıl 23 Nisan haftasını çok özel bir kampanya ile karşılıyor. Çocuklarımızın gelişimi için iki özel ürün grubu olan oyuncak ve çocuk kitaplarında 23-24-25 Nisan tarihlerinde fiyatları yarıya indiren Migros Grubu bununla da yetinmiyor; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile yaptığı işbirliği sayesinde tüm Migros, Tansaş, 5M Migros ve Macrocenter müşterilerinin başka bir çocuğu da sevindirmesi için anlamlı bir fırsat yaratıyor.

 

Yarı fiyatına al, hiç tanımadığın bir çocuğu sevindir!
Perakende sektöründe 72 ilde her gün yüz binlerce müşteriyi ağırlayan Migros Grubu, müşterileri ile el ele vererek, Türkiye’nin değişik bölgelerindeki çocuklara güzel bir 23 Nisan hediyesi verme fırsatı sunuyor. Migros Grubu’na bağlı Migros, Tansaş, 5M Migros ve Macrocenter mağazalarında 23-24-25 Nisan tarihleri arasında tüm oyuncak ve çocuk kitapları fiyatları yarıya inerken, dileyen müşteriler indirimli aldıkları bu ürünleri TEGV vasıtası ile çocuklara armağan edebilecekler. Oyuncakların ve kitapların Türkiye’nin değişik illerinde bulunan TEGV’e ait etkinlik noktalarındaki çocuklara ulaştırılması için gerekli altyapı ve lojistik hazırlıklarını yapan Migros Grubu, bu kampanya ile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara ‘paylaşmanın mutluluğunu’ yaşatmayı hedefliyor.

İller ve mağazalar yarışacak
Migros Ticaret A.Ş. Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer, tüm mağazalardaki çalışanların bu duyarlılık kampanyasına kilitlendiğini belirterek, ‘Duyarlılık konusunda illerin yarışına tüm Migros Grubu çalışanlarının yoğun heyecanı eklendi. Tüm Türkiye çapında, bu büyüklükte yapılan ilk kampanya özelliği yaşıyan bu çalışma ile 72 ilde çocuklara 1 milyon oyuncak ve çocuk kitabı ile ulaşmayı hedefliyoruz’ dedi. Kampanya çerçevesinde yarıya inen fiyatlarla Migros Grubu mağazalarından oyuncak ya da çocuk kitabı satın alarak, bağış yapmak isteyen müşterilerin yapması gereken tek şeyin, bağış isteklerini kasiyere bildirmeleri olduğunu belirten Tuncer, şöyle devam etti: ‘Kasada bağış için özel bir satış fişi düzenlenecek. Mağazalarda toplanan hediyeler belirli merkezlerimize sevk edilecek ve TEGV’in kuracağı köprü çerçevesinde etkinlik noktaları aracılığıyla çocuklarımıza ulaştırılacak.’

Hedef 3 günde 1 milyon oyuncak ve çocuk kitabı
Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer; çocukların bayramında, çocukları sevindirirken öncülük misyonuna paralel olarak geniş kapsamlı bir projeye imza attıklarını ifade etti. 3 günde en az 1 milyon oyuncak ve çocuk kitabının bağışlanmasının hedeflendiğini belirten Tuncer, şöyle devam etti: “Biz Türkiye’nin her köşesinde her gün müşterimizle sıcak temas içindeyiz. Coğrafi yaygınlığımızla toplumu yakından tanıyoruz. Türkiye’de sadece kendi çocuğuna aldığı oyuncakla, kitapla yetinmek istemeyen; başka çocukları da sevindirmek isteyen büyük bir çoğunluk var. Diğer tarafta ise bu oyuncak ve kitaplara sevinecek pek çok çocuk var. Biz Migros Grubu olarak ilk adımı atıyor ve üç gün boyunca tüm oyuncak ve kitap grubunda fiyatları yarıya indiriyoruz. Bu ürünlerden satın alıp, bağış yapmak isteyenlerin TEGV vasıtası ile çocuklarımıza ulaşması için gerekli desteği veriyoruz.”

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın temel eğitimlerini tamamlayıcı, ders saatleri içinde ve dışında çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde 11 eğitim parkı, 55 öğrenim birimi, 19 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 1 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana bir milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini binlerce gönüllüsünün desteği ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile uluslararası kuruluşların da dikkatini çeken Eğitim Gönüllüleri 2003 yılı içinde Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation-IYF) ile çalışmaya başladı. Eğitim Gönüllüleri ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.