MİGROS TAM 16 YILDIR, 700.000 ÇOCUKLA SAHNELERDE BULUŞUYOR

15-04-2010

Migros Çocuklarla El Ele, Geleceğe Perde Aralıyor… Migros’un 23 Nisan Tiyatro Şenliğinde 16.Yılında, 12 İlde 48 Temsilde Çocuklar Tiyatro İle Buluşuyor

Migros Ticaret, tam 16 yıldır Anadolu’nun dört bir yanında çocukları tiyatroyla buluşturuyor. Her yıl artan bir heyecanla, genç kuşakların 23 Nisan’da çifte bayram yapmasını isteyen Migros Ticaret, bugüne kadar binlerce çocuğun tiyatronun renkli dünyasıyla tanışmasını sağladı. Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Migros 23 Nisan Tiyatro Şenliği ile Migros 20-25 Nisan tarihleri arasında 12 farklı ilde, 18 oyun ve 48 temsille çocukları tiyatroya davet ediyor.

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Migros’un 16 yıldır düzenlediği 23 Nisan Tiyatro Şenliği ile bu yıl da çocuklara unutamayacakları bir bayram yaşatacak. Bu yıl 12 ilde, 18 farklı oyunun 48 temsilde sahneleneceği şenlikte, her yıl olduğu gibi çocukların sevinci ikiye katlanacak. Bayram sevinciyle tiyatro heyecanını aynı anda yaşayacak olan çocuklar, birbirinden keyifli ve eğitici oyunları izlemenin tadını çıkaracaklar.

Migros’un kangurusu çocukların elinden tutuyor…
Çocukların renkli dünyasını tiyatronun eğlenceli ve öğretici dünyasıyla zenginleştirmek isteyen Migros, bu yıl da birbirinden özel oyunlarla çocukları tiyatro salonlarında ağırlayacak. Masal kitaplarının vazgeçilmez kahramanı Kırmızı Başlıklı Kız’dan, söylediği yalanların ortaya çıkmasıyla başı dertten kurtulamayan Pinokyo’ya kadar onlarca karakter çocukların dünyasına çok farklı renkler katacak.

12 oyun, 48 temsil… Hepsi birbirinden renkli…
Migros Tiyatro Şenliği’nde bu yıl sahnelenecek oyunlar arasında Büyümek İstiyorum, Kırmızı Başlıklı Kız, Pinokyo, Herkes Sihirbaz Olacak, Narnia Günlükleri, Kuşlar Mahkemesi, Sakarca, Fırtına, Tiyatro Çocukları, Koca Ayak, Büyüyünce Ne Olacaksın, Yaşlı Palyaço, Cıbıl Kurt, İki Bavul Dolusu, Deniz Kızı, Karanlıkta Fil, Kelebeğin Günlüğü ve Küçük Korsan gibi çocuk tiyatrosunun en eğlendirici ve en öğretici oyunları yer alıyor…

16 yılda tam 700 bin çocuğa tiyatro ile ‘dokundu’
Mağazalarını ziyaret eden çocuklara ücretsiz olarak sunduğu davetiyelerle, 16 yıldır tiyatro sevgisini aşılayan Migros; geleceği yaratacak, toplumun ilerlemesinde önemli görevler alacak çocukların kültür ve sanatla büyüyüp gelişmesi için topluma yatırım yapmaya devam ediyor. Bugüne kadar 700 bin çocuğu tiyatro ile buluşturan Migros, çocukların gelişimini desteklemek için 16 yıldır Devlet Tiyatroları ile birlikte çalışıyor.

Çocuklarla el ele, geleceğe…
Sanatla el ele veren çocukların, geleceğe yürüyüşlerinde daha emin adımlarla yol alacaklarına inanan Migros; bu yıl 20-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan 23 Nisan Tiyatro Şenliği çerçevesinde, 12 ilde perdelerini yine çocuklar için açacak. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Konya, Sivas ve Van illerindeki Migros mağazalarını ziyaret eden herkes, alışveriş yapma şartı aranmadan kasalardan rezervasyon fişi alabilecek ve ardından bulunduğu ildeki Devlet Tiyatrosu gişelerini ziyaret ederek bu fişleri istedikleri seans için ücretsiz olarak bilete çevirebilecekler.

Kurumsal değerleri arasında yer alan ‘duyarlılık’ ilkesi doğrultusunda çocukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Migros, kültür ve sanatla büyüyen, yaratıcı, katılımcı çocuklar yetiştirmek için kültürel ve sanatsal aktiviteleri desteklemeye devam ediyor. Karşılıklı etkileşime dayanan interaktif bir ortam oluşturan tiyatro aracılığıyla verilmek istenen mesajlar çocuklara daha net ve doğrudan ulaşabiliyor. Çocukların dünyaya daha farklı bir gözle bakmalarını sağlayan tiyatro aynı zamanda çocukların hayal gücünü geliştiriyor, düşlerini gerçek kılıyor.