MİGROS GRUBU PERAKENDE AKADEMİSİ, AMERİKA’DA 7 FARKLI ÖDÜL BİRDEN KAZANDI

02-10-2013

Migros Grubu, Dünyanın en prestijli ödüllerinden , perakendenin Oscar’ı olan ASTD Best ödülünü takiben, Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri’nde 3 farklı kategoride 6 ödül daha alarak bu dalda yurtdışından aldığı ödül sayısını 7’ye çıkarttı.Migros bu önemli ödülleri, perakende alanında ülkemize kazandıran ilk kuruluş oldu. Migros Grup Perakende Akademisi’nin amacı şirketin stratejik hedeflerini hayata geçirecek insan kaynağını; şirket öncelikleri, kişisel ve sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda, yenilikçi uygulamalarla geliştirirken, sektörde ilkleri, yenilikleri ve en iyi uygulamaları hayata geçirmektir.

ASTD Best' i, perakende alanında ülkemize kazandıran ilk kuruluş Migros Ticaret oldu.
Migros Grubu Perakende Akademisi , Dünyanın en büyük eğitim organizasyonu olan ASTD (American Society for Training and Development) tarafından verilen ve Eğitim ve Gelişim konusunda dünyanın en prestijli ödüllerinden birisi olarak kabul edilen ASTD Best 2013 Ödülü’ne layık görüldü.
Her yıl dünyanın dört bir yanından şirketler değerlendirilirken, kurumun hedefleri doğrultusunda eğitimin ne kadar etkin olduğu, sürekli öğrenme kültürü yaratması, eğitim konusundaki yenilikçi uygulamaları gözönüne alınarak tüm Eğitim ve Gelişim süreçleri üzerinden incelenmektedir.

Brandon Hall Mükemmellik ödüllerinde 3 kategoride 6 ödül
Firmalara organizasyonel performanslarını artırmak amacıyla eğitim ve gelişim konusunda araştırma tabanlı çözümler sunan, dünyanın önde gelen analiz ve araştırma kurumlarından Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri, Eğitim ve Gelişim sektörünün en prestijli ödüllerinden birisi olarak kabul ediliyor. Yarışma başvuruları, Brandon Hall Group'un kıdemli uzman ve danışmanları ile bağımsız kıdemli uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından projenin ihtiyacı karşılama düzeyi, öğrenim tasarımı, işlevselliği, yenilikçiliği ve ölçülebilir faydası gibi kriterlere uygun olarak değerlendiriliyor.

Bu yıl 15. Kez düzenlenen organizasyonda ödül alan şirketler arasında Microsoft, Pwc, Ernst&Young, American Expres, Hp, IBM, Accenture, Dell, Bank Of America, American Express gibi global şirketler de yer alıyor.

Migros Grubu’na Brandon Hall'dan 3 altın, 1 gümüş, 2 bronz ödül
• Best Sales Training Program for Extended Enterprise - Gold
Mağaza Yöneticisi Yetiştirme Programı /2 aylık süreç
• Best in Coaching and Mentoring Program - Gold
Mağaza Yöneticisi Mentorluk Programı
• Best Certification Program - Gold
AÖF Migros Perakendecilik Lisans-Önlisans Programı
• Best Integration of Learning and Talent Management - Silver
Migros Grubu Liderlik Yolu
• Best Sales Leadership Development Program - Bronze
Mağaza Yöneticisi Geliştirme Süreci
• Best Onboarding Program - Bronze
Mağaza Yöneticisi Oryantasyon Programı