MİGROS GRUBU YURTDIŞINDAKİ 28’İNCİ, KAZAKİSTAN’DAKİ 23’NCÜ RAMSTORE MAĞAZASINI, ALMAATA ŞEHRİNDE HİZMETE AÇTI

11-11-2011

MİGROS GRUBU YURTDIŞINDAKİ 28’İNCİ, KAZAKİSTAN’DAKİ 23’NCÜ RAMSTORE MAĞAZASINI, ALMAATA ŞEHRİNDE HİZMETE AÇTI

KAZAKİSTAN’IN 23. RAMSTORE MAĞAZASI 11.11.2011 TARİHİNDE SAAT 11:11’DE ALMAATA’DA HİZMETE GİRDİ


Migros Grubu’nun uluslararası alanda büyük başarıya ulaşan markası Ramstore, Kazakistan’daki 23’ncü mağazasını Almaata şehrinde Sputnik Alışveriş Merkezi’nde (AVM) hizmete açtı. Böylece Ramstore’un Almaata’da 2 hipermarket 10 Ramstore olmak üzere toplam mağaza sayısı 12’ye yükseldi.


Migros Grubu’nun yurtdışında en fazla mağazasının bulunduğu Kazakistan, bir yeni Ramstore mağazası ile daha tanıştı. Kazakistan ve Makedonya olmak üzere 2 ülkede faaliyet gösteren Ramstore zincirinin 28’inci halkası olan Ramstore Sputnik AVM, Kazakistan’ın Almaata şehrinde tüm dünyanın dikkat kesildiği ve uğuruna inandığı 11.11.2011 tarihinde saat 11:11’de kapılarını müşterilerine açtı.

Ramstore Sputnik ile birlikte Kazakistan’daki Ramstore’ların sayısı 2 hiper ve 21 süpermarket olmak üzere toplam 23’e ulaştı. 2432 metrekarelik satış alanına sahip, 80 kişiye istihdam sağlayan Ramstore Sputnik AVM mağazasında 10 kasa hizmet veriyor. Mağazada kuru gıda, sebze meyve, şarküteri, fırın, meze ve balık reyonları ile birlikte binlerce kalem ürün tüketici ile buluştu. Ramstore Sputnik AVM mağazasını ziyaret eden müşteriler 300 araçlık otoparktan da yararlanabilecekler.


Migros Grubu 2010 yılında yatırımlarını ikiye katladı


Perakende sektöründe ilk ve tek uluslararası Türk zinciri olma özelliğini taşıyan Ramstore, 1999 yılından itibaren Kazakistan'da açtığı mağazalarla, bu ülkede sektörün belirleyici ve lider oyuncusu oldu. Kazakistan halkını modern perakendeyle tanıştıran Migros Grubu’nun modern mağazalarındaki ürün kalitesi, zengin çeşit, kaliteli servis ve uygun fiyatları Kazakistanlı tüketicinin kısa sürede Ramstore markasına ilgisini yukarıya taşıdı. Son olarak Deloitte’un Planet Retail ile birlikte hazırladığı ‘Gizli Kahramanlar: Perakende Pazarının Geleceği’ adlı raporda da vurgulanan Migros’un Kazakistan pazarındaki başarısı, grubun bu ülkede açtığı yeni mağazalar ve yaygınlaşma stratejisiyle devam ediyor. Raporda Migros Grubu’nun sadece 2010 yılında bu ülkedeki yatırımlarını ikiye katladığına, Almaata'da Kazakistan'ın en büyük hipermarketini hizmete açtığına dikkat çekiliyor.

Halen Kazakistan’da Migros Grubu’na bağlı Ramstore mağazalarından 12'si Almaata, 5’i Astana, 1'i Karaganda, 1'i Çimkent, 2'si Aktau, 1'i Uralsk ve 1’i de Atrau şehirlerinde bulunuyor.