MİGROS, İZMİRLİ TÜKETİCİYİ 5M’İN HİPER UCUZ HİPER EĞLENCELİ ALIŞVERİŞ ORTAMIYLA BULUŞTURDU

02-03-2011

MİGROS, İZMİRLİ TÜKETİCİYİ 5M’İN HİPER UCUZ HİPER EĞLENCELİ ALIŞVERİŞ ORTAMIYLA BULUŞTURDU


EGE’NİN LEZZETLİ OTLARI, KASA KASA, KÜFE KÜFE TAZE MEYVE SEBZE ÇEŞİTLERİ, TÜM ET VE TAZE ŞARKÜTERİ ÇEŞİTLERİNİ İÇEREN TONLARCA ÜRÜN, MUTFAK, ÇOCUK , BANYO VE SPOR’A DAİR ONBİNLERCE ÜRÜN AÇILIŞ GÜNÜNDE İZMİRLİ’NİN BUGÜNE KADAR HİÇ TANIŞMADIĞI UCUZLUKTAKİ FİYATLARLA İZMİRLİLERLE BULUŞTU…


MİGROS TİCARET A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ ÖZGÜR TORT:

“Bizim büyüme ve başarı rotamızı yenilikçilik belirliyor. Alışverişte yenilikçi hizmetin ucuzlukla nasıl buluştuğunu İzmir’e yaşatmak istedik. Söz verdiğimiz gibi 2011’in hiper ucuz, hiper eğlenceli yepyeni tarzında ilk mağazasını Ege’de açıyoruz. Migros Grubu 20 bin kişiyi istihdam ediyor, bunun dörtte biri yani 5 bin kişi Ege’de. Bu sene Türkiye’de 6 bin yeni istihdam yaratacağız”


TORT: “HİPER UCUZLUK, ALIŞVERİŞTE EĞLENCE İZMİR’İN İLK 5M’İNDEN SORULACAK”

Balçova’da Cuma günü hizmete giren ilk 5M’in açılışında ‘Hiper Ucuz-Hiper Eğlenceli’ alışveriş konsepti İzmirlilerin büyük ilgisiyle karşılandı. Taze ürünlerde çok iddialı olan 5M’de Ege’nin farklı yörelerinin lezzetleri kuruşlu fiyatlara ısırgan otu, radika, turpotu, ebegümeci, arapsaçı, cibes tepecikleri oluşturuldu. İzmir’in meşhur enginar dolması için özel Çeşme Enginarı de tezgahtaki yerini aldı. ‘Hiper Ucuz - Hiper Eğlenceli’ konseptiyle ailelere ‘mutlu ve eğlenceli alışveriş’ vaat eden 5M Balçova’yı ziyaret eden müşteriler mağazada yaratılan ‘5M Keyif Salonu’nda rahat koltuklarda kitap dergi okurken, bazı müşteriler de online bilgisayarlardan internette dolaştılar. “Açılışımıza katılan müşterilerimiz bir mağazayı değil, sanki Ege Bölgesi’ni dolaşıyormuş hissi edindiklerini söylediler. Bundan çok mutlu olduk, amacımız da buydu” diyen Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, “Türkiye’nin tüm kahvaltılık çeşitlerini hiper ucuzlukla İzmir’e taşıdık. İzmirliler artık pazar kahvaltılarını 5M’de yapacak. İzmir’in ilk 5M’inde perakendede ailece hem çok rahat hem de çok eğlenceli yepyeni, çığır açacak bir tarz yaratıldı. Klasik reyon dizilimi yok, yaşam alanları var, her alanda o konu ile ilgili tüm ürünler kolayca bulunuyor. Bu ürünler içinde sürpriz, trendy, yepyeni yaşam tarzlarının ilginç ürünleri de çok ucuz fiyatlarla İzmirlilerle buluşturuyoruz” dedi.

 

Türkiye’de yaklaşık 2 bin noktada farklı formatlarla tüketiciye ulaşan Migros Grubu, Ege’nin incisi İzmir’i hiper ucuz ve hiper eğlenceli alışveriş ortamıyla buluşturdu. Gıda perakendesinde alışkanlıkların değişiminde öncülük eden, gelişen yaşam koşullarında mağazadan içeri giren her bireyin yaşam tarzına ve beklentilerine uygun yenilikleri Türkiye çapında tüketiciyle buluşturan Migros Grubu, bu kez İzmir’i 5M’in hiper ucuz ve hiper eğlenceli alışveriş ortamıyla tanıştırdı. 25 Şubat Cuma günü açılan İzmir’in ilk 5M’i, Migros’un yeni yatırımlarla Ege’ye ağırlık verme kararının sonucu olarak, milyonların farklı yaşam beklentilerine aynı anda cevap verecek şekilde yepyeni bir tarz ile hem eğlenceli hem hiper ucuz alışveriş anlayışı ile kapılarını açtı.


Özgür Tort: “Alışverişte eğlence ve rahatlığın ucuzlukla nasıl buluştuğunu İzmir’e yaşatacağız”

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort “Alışverişte eğlence ve rahatlığın ucuzlukla nasıl buluştuğunu İzmir’e yaşatmak istedik. Türkiye’nin tüm kahvaltılık çeşitlerini hiper ucuzlukla İzmir’e taşıyoruz. İzmir’in ilk 5M’inde perakendede ailece hem çok rahat hem de çok eğlenceli yepyeni, çığır açacak bir tarz yaratıldı. Klasik reyon dizilimi yok, yaşam alanları var, her alanda o konu ile ilgili tüm ürünler kolayca bulunacak. Bu ürünler içinde sürpriz, trendy , yepyeni yaşam tarzlarının ilginç ürünleri de çok ucuz fiyatlarla İzmirlilerle buluşacak. 5M tazelikte, ucuzlukta çok iddialı olacak. Hiper ucuzluk, alışverişte eğlence İzmir’in ilk 5M’inden sorulacak” dedi. 5M Balçova’da perakendenin standartlarını yükselten; alışverişi tam bir deneyim ve eğlenceye dönüştüren çok önemli uygulamaları hayata geçirdiklerini vurgulayan Özgür Tort, “Söz verdiğimiz gibi 2011 yılının ilk büyük yatırımlarından birini İzmir’de gerçekleştiriyoruz. Hiper ucuz, hiper eğlenceli yepyeni tarzı ile ilk 5M mağazasını Ege’de açıyoruz. 5M hem büyük, hem rahat. İzmirliler pazar kahvaltısını 5M’de yapacak. Türkiye’de ilk kez İzmirli tüketici ile buluşturduğumuz bu tarz, özel tasarlanmış yaşam alanlarıyla da yepyeni bir yolculuğun başlangıcı oluyor. Herkesin 5M’in bu yeni tarzını görmek için İzmir’e uğramasını öneririm” dedi.

Tort: “Migros Grubu 20 bin kişiyi istihdam ediyor, bunun dörtte biri Ege’de. Bu sene Türkiye’de 6 bin yeni istihdam yaratacağız.”

Migros Grubu’nun büyüme ve başarı rotasını yenilikçiliğin belirlediğine dikkat çeken Tort, tüketiciye yakınlaşma hedefinin hem fiziki olarak daha fazla noktada bulunmayı hem de tüketicinin istek ve ihtiyaçlarına paralel, en yeni uygulamalarla içeriği geliştirmeyi kapsadığını belirtti. 5M Balçova’nın pek çok açıdan ilkleri barındırdığını ifade eden Tort, perakendede geçmişten bu yana standartlara öncülük eden Migros’un misyonuna uygun olarak en yeni uygulamaları tüketici ile buluşturduğunu söyledi. Perakendede müşterinin artık çok daha özel tasarlanmış alanlarda, daha rahat alışveriş yapmayı talep ettiğini, aynı zamanda mağaza içinde deneyim ve eğlenceyi birleştiren unsurlar ve geniş teşhirde ucuz fiyatlar bulmak istediğini belirten Özgür Tort, İzmir’in ilk 5M’i olan 5M Balçova’da bu yeniliklerin tamamını sergileme ve müşteriye sunma fırsatı bulduklarını söyledi. Tort: “Yaptığımız yatırımlarda hem üretici hem insanlar için değer katarken, istihdam da öncelikli konularımızdan biri. Bu konuda da başı çekerek, doğrudan 20 bin kişi istihdam ediyoruz. Bunun dörtte biri, 5 bin kişi Ege Bölgesi’nde. 2011 yılında sezonluklar dahil toplam 6 bin kişiye yeni istihdam yaratacağız” dedi.

 

İzmirlinin bugüne kadar görmediği ucuzlukta binlerce çeşit ürün 5M raflarında yerini aldı

Açılış günü 5M’i ziyaret eden müşteriler İzmir’de bugüne kadar hiç rastlamadıkları ucuzlukta fiyatlarla dalından yeni koparılmış, eşsiz tazelikte ve kasalarca, küfelerce taze meyve sebzeyi geniş sergilerle mağazada hazır buldular. Egeliler, tarladan rafa en taze şekliyle taşınmış meyve, sebze ve organik ürünleri, hazır ayıklanmış yıkanmış ürünleri; geniş sergileme alanlarında seçerek dokunarak bugüne kadar görmedikleri ucuzlukla satın alma imkanı buldular. İzmir ve Ege’nin yerel lezzetlerinin yanı sıra Anadolu’nun lezzet çeşidini ortaya koyan binlerce çeşit ürününün ‘hiper ucuz’ fiyatlarla tüketiciyle buluştu. Geniş taze ürünler sergi alanında Ege’ye has ısırgan otu ve ebegümeci tepecikleri kilosu 75 kuruşa, 1,5 TL’ye radika, turpotu ve cibes; İzmir’in meşhur enginar dolması için özel Çeşme Enginarı, kilosu 7,90TL’den başlayan 7 cins tulum peyniri İzmirlilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Mağazada sadece Ege Bölgesi’ne has zengin çeşitler değil; Anadolu’nun çeşitli yöresel tatları da İzmirlilerin beğenisine sunuldu.

Et işleme merkezindeki etler, mağaza içinde müşteriye özel reçetelerle müşterinin görebileceği bir ortamda işlenirken, pişirmeye hazır ürünler de reyonda çok ucuz fiyatlarla satışa sunuldu. Kuru gıdadan temizlik ürünlerine kadar tüketicilerin ihtiyaç duyacakları her türlü üründe hiper ucuzlukla hizmet vermeye başlayan 5M Balçova mağazası; 7 bin metrekarelik alanda binlerce çeşit ürünü geniş teşhir alanlarında tüketiciye sunuyor. 5M’in açılış gününde mağazayı ziyaret eden tüketiciler domatesin kilosunu 1,29 TL’ye, sivri biberin kilosunu 1,99 TL’ye, ithal muzun kilosunu 2,79 TL’ye, 5 kg sıkma portakalı ise 3,99 TL’den satın aldılar.

5M’in ilk gününde aileler farklı yaşam alanlarında rahat alışveriş keyfini yaşadı

İzmirli tüketiciye hiper ucuzluğun yanı sıra ‘hiper eğlenceli’ alışverişi de sunarak fark yaratan 5M Balçova, aile bireylerinin her birinin hem mağaza içinde geçireceği vakti daha eğlenceli ve keyifli hale getiren yenilikçi uygulamalar hem de her bireyin farklı ilgi alanlarına yönelik apayrı dünyaları bir arada sunan ‘Yaşam Alanları’ ile İzmirli tüketiciyle buluştu. Günümüzde mağazadan içeri giren her bireyin iş ve ev hayatındaki konumu, hobileri, sosyal çevresi, sorumlulukları nedeniyle farklı beklentileri olduğu gerçeğinden yola çıkan Migros; 5M Balçova’da aile bireylerinin her birini ayrı yaşam alanları ile karşılıyor. Yeni konseptte ihtiyaç gruplarına göre, o alana ilgisi olan tüketicinin tüm ihtiyaçlarını aynı anda görebileceği şekilde belirlendi. Mutfak, banyo, çocuk, spor, elektronik, kozmetik ve otomobil gibi farklı yaşam alanları yaratılan 5M Balçova’da, tüketiciler ilgi alanlarına göre ihtiyaç duydukları her şeyi bu alanlarda çok rahatlıkla, pek çok ürünü bir arada kıyaslayarak bulabiliyorlar.

 

Müşteriler, rahat koltuklar ve online bilgisayarlarla donatılmış ‘Keyif Salonu’nda 5M’in tadını çıkardı…
5M Balçova; müşterilerin ve yakınlarının alışveriş sırasında yorgunluk atıp, keyifli vakit geçirebilmeleri için tüm detayların düşünüldüğü bir mağaza olarak Türkiye’de hiper eğlenceli alışverişin öncüsü olmayı hedefliyor. Müşterilerin alışveriş yaparken küçük molalar verebileceği ‘5M Keyif Salonu’ bu amaçla özenle yaratıldı. Bu alanda ücretsiz internet erişimine sahip bilgisayarlar, reyondan istenilen kitabın alınıp okunabileceği rahat koltuklar ve Playstation, Formula 3 oyun konsolları yer alıyor. Açılış günü İzmirliler ‘Keyif Salonu’nda ilk kez bu deneyimi yaşama fırsatı buldular.

“Mutfak” yaşam alanında mutfak masası da, tava da yer alıyor…
İzmirlilerin 5M Balçova ile tanıştıkları ‘Mutfak Yaşam Alanı’nda mutfak masasından, pratik, dekoratif, fonksiyonel, çeyizlik züccaciye ve tekstile tüketicinin aradığı her şey en uygun fiyattan satışa çıktı. 5M Migros’ta hayata geçen yaşam alanlarında değişik kategorilerdeki ihtiyaçları karşılayan ürünler birbirini tamamlayacak şekilde geniş bir yelpazede tüketiciye sunuldu. Örneğin 18 parça porselen yemek takımı 39,90 TL, mutfak balkonu için katlanır ahşap masa 4 sandalyesi ile beraber 149 TL, tava 4,90 TL, çaydanlık 14,90 TL’den tüketiciye hiper ucuz fiyatlarla ulaştı. “Banyo Yaşam Alanında” trendy ürünler banyo ile ilgili her türlü ürün, duş başlığından sabunluğa kadar yer alıyor. Bu bölümde aileler için rengarenk ve yumuşacık bornozlar 5M Migros’a özel 22,95 TL fiyatı ile tüketicilerle açılış gününden itibaren buluştu.

Türkiye’de ilk kez Çocuk Yaşam Alanı…
5M Balçova’nın içinde yer alan ‘Çocuk Alanı’ Migros’un ‘hiper eğlence’ konsepti altında farklı ilgi alanlarına yönelik yarattığı yaşam alanları arasında en çarpıcı olanların başında geliyor. Bu alanda bebeklikten çocukluğa kadar tüm bakım, tekstil, araba koltuğu, puset gibi geniş ürün yelpazesi sunuluyor. Sadece çocukların değil, ailelerin de büyük ilgiyle oynadıkları, en çok tercih edilen oyunlar bu bölümde bulunuyor. Doğum günü kutlamaları için parti- dekorasyon ürünleri de yine ‘Çocuk Yaşam Alanı’nda tüketiciyle buluşuyor. Özellikle çalışan annelerin kısıtlı zamanlarında, çocukları için en iyisini aramak, bulmak ve satın almak istekleri dikkate alınarak tasarlanan bu bölümün zemini, boyası, konsepti çocuklara özel olarak kurgulanmış durumda. Anne ve babaların çocukları için ihtiyaç duydukları bez, mama, kozmetik, ayakkabı, puset, oturak, oyuncak, giysi gibi tüm ihtiyaçları yan yana bulabilecekleri bu yaşam alanının yanı sıra mağazada çocukların eğlenebilmesi, oyun oynayabilmesi için özel oyun alanları da tasarlandı.

İzmirliler semtler arası akülü bisiklet ile dolaşabilecek...
5M Balçova’da akla gelmeyecek çeşitlilikte pek çok trendy, sürpriz ve yenilikçi ürün yer alıyor. İzmir’in ilçelerindeki yazlık bölgelerde ve semtler arası kullanım için ideal, kullanışlı ve çevre dostu bir ürün olan akülü bisiklet 1059 TL’ye satışa çıktı. Bununla birlikte rahat bir şekilde TV izlemek isteyenler için TV Koltuğu inanılmaz fiyattan, 79 TL’ye satışa sunuldu. ‘Otomobil Yaşam Alanı’nda otomobil meraklıları için yine en trendy aksesuarlar yer alıyor.

Spor kıyafetinden spor aletine sportif yaşam için her türlü seçenek…
‘Eğlenceli yaşam, enerjiyi de beraberinde getirir’ felsefesi ile hareket eden 5M Balçova’da, spor da çok geniş bir yaşam alanı olarak tüketicinin karşısına çıktı. 5M Balçova’da dünyaca ünlü markaların yanı sıra rahat ve ekonomik çeşit çeşit spor ayakkabıları, Dry-touch teri dışarı atan özellikte spor kıyafetleri, tenis, masa tenisi gibi bireysel spor malzemeleri en uygun fiyatlarla spor tutkunlarına hitap ediyor. 5M Balçova’da evinde spor yapmayı tercih edenler için koşu bandı 449 TL’den satışa sunuldu.

5M’de elektronik deyince ‘hiper fiyat’, ‘Kozmetik Alanında’ bakımlı olmanın yüzlerce yolu var…
Elektroniğin en son ürünlerini yine çok uygun fiyatlarla tüketicisi ile buluşturan 5M Balçova’da, son teknoloji TV’ler, bilgisayarlar, akıllı cep telefonları ‘Elektronik’ Yaşam Alanında elektronik meraklılarının beğenisine sunuldu. Türkiye’nin ilk tableti EASYPAD 599 TL, 32 İnch LG Full HD TV 799 TL’lik fiyatıyla, ucuzlukta son noktayı koydu. Çağdaş insanın hem günlük kişisel bakım ihtiyacını hem de özel bakım ürünlerini bir arada karşılayan, uzman görüşüyle birlikte bu ürünleri satın alabileceği ‘Kozmetik Yaşam Alanı’ da hem kadınlara hem erkeklere A’dan Z’ye yüzlerce ürün seçeneğini sunuyor. Özel konsepti ile 5M Balçova’nın en şık alanlarından birini oluşturan Kozmetik Yaşam Alanı’nda önümüzdeki dönemde kadınlara özel cilt bakım ve makyaj günleri yapılması planlanıyor.


Her hafta canlı şovlar ve yarışmalar, 1 TL’ye cafede hazır yemek menüleri İzmirlileri 5M’de karşıladı

Özel yaşam alanlarında, kozmetikten kitap bölümüne kadar her hafta çok çeşitli mağaza içi canlı şovlar, yarışmalar, söyleşiler, turnuvalar, imza günleri İzmirlileri eğlence ile buluşturacak. Birbirinden renkli bu şovlarla alışveriş için gelen müşterilere bir anda bambaşka, eğlenceli, enerjik bir ortam sunuluyor. Her hafta gerçekleştirilecek sürpriz şovlarla mağazada tam bir festival havasının yaratılması planlanıyor. 5M Cafe’de, 1 TL’ye keyifli yemek menüleri de müşteriler için hazırlandı.