MİGROS KADIN İSTİHDAMINDA BİRİNCİ

18-05-2011

MİGROS TİCARET A.Ş.’YE SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’NDAN İKİ ÖDÜL BİRDEN

Migros Ticaret A.Ş, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ‘2010 Yılında En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşverenler’ kategorisinde birincilik, ‘2010 Yılında En Yüksek Prim Ödeyen İşverenler’ kategorisinde beşincilik ödülüne layık görüldü. Migros Ticaret A.Ş. Endüstri İlişkileri ve Destek Hizmetler Grup Müdürü Serdar Kaşıkçı, “Bizim için bu birincilik çok anlamlı. Şirketimizde yüzde 40 oranında kadın istihdamı yaratmış durumdayız. Bu alanda başı çekmekten; sektörde ve endüstriyel dünyada öne çıkmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.


Migros Ticaret A.Ş, Türkiye bazında ‘2010 Yılında En Yüksek Prim Ödeyen İşverenler’ ve ‘2010 Yılında En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşverenler’ sıralamasında iki ödüle birden layık görüldü. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilen ve kurumların ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına sağladığı katkıdan dolayı ödüllendirildiği sıralamanın sonuçları Ankara’da düzenlenen ödül töreniyle açıklandı. Törende En Çok Kadın İstihdam Eden İşveren Ödülü’nü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’den Migros Ticaret A.Ş. Endüstri İlişkileri ve Destek Hizmetler Grup Müdürü Serdar Kaşıkçı ve İnsan Kaynakları Şubeler Koordinasyon Müdürü Muhterem Çelik aldı.

En fazla kadın sigortalı çalıştıran şirket oldu, en yüksek prim ödeyenlerde 5’inci sırada yer aldı
Migros Ticaret A.Ş.  ‘2010 Yılında En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşverenler’ kategorisinde birinci,  ‘2010 Yılında En Yüksek Primi Ödeyen İşverenler’ kategorisinde beşincilik ödülüne layık görüldü.
Geçtiğimiz iki sene içerisinde de arka arkaya ‘En Yüksek Primi Ödeyen İşverenler’ sıralamasında ödül alan Migros Ticaret A.Ş., bu sene bu ödüllere ‘En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşverenler’ kategorisindeki birinciliğini de ekledi.

Kaşıkçı: “Kadın istihdamında başı çekmekten çok mutluyuz”
Migros Ticaret A.Ş. Endüstri İlişkileri ve Destek Hizmetler Grup Müdürü Serdar Kaşıkçı, ödüllerin çalışan haklarına saygı ve yasal yükümlülüklere uygun, kayıtlı istihdamı kurumsal bir ilke olarak benimseyen Migros Ticaret A.Ş.’nin bu alandaki iddiasını bir kez daha tescil ettiğini belirtti. Kaşıkçı, bu yıl elde ettikleri ‘En Fazla Kadın Sigortalı Çalıştıran İşveren’ unvanının önemini şöyle ifade etti: “Bizim için bu birincilik çok anlamlı. Şirketimizde yüzde 40 oranında kadın istihdamı yaratmış durumdayız. Bu alanda başı çekmekten; sektörde ve endüstriyel dünyada öne çıkmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

“En Yüksek Prim Verenler sıralamasında bir basamak daha çıktık, birlikte kazanıyoruz”
Migros Ticaret A.Ş.’nin halen 20 bini aşkın istihdam sağladığına, 2010 yılında ise 6 bin yeni istihdam yarattıklarına dikkat çeken Kaşıkçı, 2010 yılında  ‘En Yüksek Prim Ödeyen İşverenler’ sıralamasında bir basamak daha yukarı çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “Bir yandan işimizi geliştirip, büyüme yolumuza devam ederken diğer yandan da insanlarla birlikte kazanmak, Türkiye’ye kazanmak bizi gururlandırıyor” dedi.