MİGROS VE GARANTİ’DEN YEPYENİ BİR MÜŞTERİ DEĞER PROGRAMI: MONEY CARD...

08-05-2009

Migros ve Garanti’den yepyeni bir müşteri değer programı:

MONEY CARD

Money Card 15 Haziran’a kadar kart başvurusu yapanlara kasada anında yüzde 25 indirim sunuyor!

Türk ekonomisinin iki lider kuruluşu Migros ve Garanti Bankası, Türkiye’de bir ilke imza atarak, güçbirliğine gitti.  Migros Club, Bonus  ve ilave fırsatları kendinde toplayan, tüm dünyada geçerli, Visa logolu kredi kartı Money Card hayata geçiyor.

Money Card, marketlerde diğer kredi kartlarına göre 4 farklı kazanç sağlayan yeni bir kart programını başlatıyor. Türkiye’de ilk kez hem çok markalı hem de markaya özel sadakat kartı uygulaması olan Money Card, Bonus Card altyapısıyla Migros Club Kart altyapısını birleştiriyor ve ayrıcalıklı fırsatlarla geliştiriyor. Money Card, Türkiye’de 65 ile yayılan tüm Migros, Tansaş, Şok, 5M ve Macrocenter mağazaları ile Sanal Market’te ve yine bir ilk olarak yurtdışında Ramstore’larda da sahip olduğu farklı sadakat programı ile kullanılmaya başlanacak.

Visa logosu taşıyan ve pay wave ile temassız ödeme özelliğine sahip olan Money Card, aynı zamanda 300.000 Bonus Program Ortağı’nda ve yurtdışında yapılacak tüm harcamalar üzerinden bonus kazandıracak ve istenildiği noktada harcanabilecek.

Money Card yepyeni puan sistemiyle Migros, Tansaş, Şok, Macrocenter, 5M, Sanal Market’te daha da çok kazandıracak…
Tüketicilere, “Bonus”un yanında Türkiye’nin en geniş süpermarket ve perakende zincirinde yapılan alışverişlerde “money” adı verilen ve kasada para yerine geçecek yeni bir puan daha sunan, aynı zamanda Migros Club Kart’ın özelliklerini taşıyan Money Card ile Migros, Tansaş, Şok, 5M, Macrocenter ve Sanal Market’ten alışveriş yapılarak kazanılan her money puan 1 TL değerinde olacak. Böylece hem money hem de bonus puan kazanabilecek tüketiciler, daha da çok bedava alışveriş yapabilecekler. Müşteriler Ramstore’larda ise farklı sürprizlerle karşılaşabilecek

Paradan sonraki en büyük icat Money Card, tüketicilere 4 farklı kazanç sağlıyor…
Money Card tüketicilere, money puan ve bonus puan gibi çift kazanç sağlarken, üçüncü fırsat olarak ‘anında kasada ürüne özel indirim’ yapıyor. Migros, Tansaş, Şok, 5M, Macrocenter ve Sanal Marketten yapılan alışverişlerde bir ilk olarak, ‘anında kasada ürüne özel indirim sağlayan tek kredi kartı oluyor. Money Card‘ın dördüncü sürprizi ise her gün birçok şanslı Money Card sahibine, kasada ödemesini yaparken ‘sürpriz bedava alışveriş fırsatı’ sunması. 

15 Haziran’a kadar kart başvurusu yapanlara kasada anında yüzde 25 indirim!
Kart kullanım oranının yüzde 50’leri bulduğu perakende sektöründe bir ilk olan Money Card, Migros Ticaret A.Ş ve Garanti Bankası deneyimiyle tüketicilere çok iddialı bir kampanyayla merhaba diyecek. 15 Haziran’a kadar Money Card başvurusu yapanlar, alışverişlerinde yüzde 25’lik özel indirimden yararlanacaklar. Kampanya 15 Temmuz’a kadar devam edecek.

Money Card için nasıl başvuru yapılacak?
Tüketiciler Money Card’a sahip olmak için Migros, Tansaş, Şok, 5M ve Macrocenter mağazalarındaki Money Card başvuru masalarından ve Garanti Bankası şubelerinden başvuru formlarına ulaşabilecekler. Tüketiciler, 444 0 333 Alo Garanti’yi arayarak; ‘Money’ yazıp 3340’a SMS göndererek, Migros mağazaları kiosklarında ‘Money Card istiyorum’ ekranını doldurarak ya da www.money.com.tr‘yi tıklayarak da kart başvurusunda bulunabilecekler.

Süpermarket alışverişleri, kredi kartıyla yapılan alışveriş sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Günümüzde sadece gıda değil, giyimden beyaz eşyaya kadar her türlü ürünün satın alınabileceği ve alışveriş hacminin sürekli arttığı süpermarketler, aynı zamanda ekonomik dalgalanma ve değişim dönemlerinde tüketicilerin en çok dikkat kesildiği ve fırsatların takip edildiği sektör konumunda yer  alıyor. Garanti Bankası ve Migros Ticaret A.Ş yeni çıkartılan kredi kartıyla ilgili yaptıkları açıklamada, Money Card’ın sahip olduğu özellikler ve sunduğu fırsatlarla, tüketicilere alışverişlerini daha da kolaylaştırabilmek amacını taşıdığını belirttiler.  

Ne dediler?

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen: Garanti Bankası olarak her zaman katma değeri yüksek ürün ve hizmetler tasarlamak için kurumlar arası işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. İşbirlikleri aracılığıyla yaratılan sinerji, ürün ve hizmetin kapsamını genişleterek tüketicilere büyük fayda sunmamızı sağlıyor. Garanti Bankası olarak, bankacılıktaki bilgi birikimimizi, çeşitli vesilelerle diğer alanlarda ciddi birikime sahip kurumlarla bir araya getirerek müşterilerimize gerçek fayda sağlayan katma değerli ürünler geliştiriyoruz. Bu politikamızın son adımını, Migros’la yaptığımız işbirliği oluşturuyor. Migros’un perakendedeki liderliği ile Garanti’nin ödeme sistemlerindeki liderliğini ve öncü duruşunu bir araya getirerek, bilinçli market tüketicileri için yine paraya alternatif çok kazançlı bir ürün yarattık. Money Card, bonus kazandırmasının yanında POS - Kasa entegrasyonu sayesinde  money puan, kasada anında indirim ve bedava sürpriz alışveriş sunacak dört dörtlük bir kredi kartı.

Migros Ticaret A.Ş Genel Müdürü Özgür Tort: “Müşterilerimize kazandırmak konusunda ısrarcıyız. Yol haritamız yenilikçilik. Tüketicilere verdiğimiz ‘yenilikçilik’ sözünü yerine getirme yolunda Money Card kuvvetli bir adımdır. 1998 yılında perakende sektöründe bir ilk olan Migros Club’ı yarattık. Sadakat kart kavramını ilk kez Türkiye’ye getiren Migros Club Kartı yenilik olarak tanıttık. Migros’un bütün know-how ve deneyimi, geniş bir müşteri sahiplenmesiyle buluştu. Müşteriyi yakından tanıma gibi büyük bir üstünlükle, müşterilerimize yönelik büyük fırsatlar yarattık. Bunun sonucunda Türkiye’nin en büyük sadakat programı Migros Club 5 milyon üyeye ulaştı. Migros Club’ın 10. yılını bitirdiğimizde bu kartın ölçeğini büyütüp, geniş bir uygulama alanına yayılması vizyonunu ortaya koyduk. Her markamızda geçerli bir sadakat programı ve buna eklenen kredi kartı özelliği ile müşterilerimize daha çok kazandırmak istedik. Böyle bir kart uygulaması düşündüğümüzde sektördeki öncü ve fark yaratan uygulamaların sahibi, aynı vizyonda olduğumuz Garanti Bankası ile işbirliğine girdik. Migros, Tansaş, Şok, 5M ve Macrocenter mağazaları ile Türkiye’nin ilk sanal alışveriş sitesi Sanal Market ve yurtdışında Ramstore’lar aracılığıyla yılda 300 milyon müşterimiz alışverişleri için bizi tercih ediyor. Bu uygulama ile, alanımızı genişleterek, daha fazla kişiye daha fazla fırsatla ulaşmayı hedefliyoruz. Biz müşterimizle kol kola ilerlerken, onlara olabilecek en yüksek fırsatları sunmaya çalışıyoruz. İlk kampanyamızda 100 TL’lik alışverişin anında 25 TL’sini kasalarımızda Money Card ödeyecek. Bu kart ile müşterilerimizin bizi tercihlerini her seferinde haklı çıkaracak fırsatlarla aramızdaki bağı daha da kuvvetlendireceğiz.