MİGROS VE P&G, TÜKETİCİLERİYLE BİRLİKTE "ENGELLERİ" AŞIYOR...

06-05-2009

Migros ve P&G, tüketicileriyle birlikte “engelleri” aşıyor...

P&G Türkiye ve Migros’un zihinsel engelli sporcuların yetişmesine destek vemek amacıyla yürüttüğü ortak kampanyada atıncı yıla girildi. Tüketicilerin Migroslardan yaptığı alışverişlerle destek verdiği “özel kampanya”, 30 Nisan - 24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor. Altıncı yıl sonunda yetiştirilen sporcu sayısının 3 bine çıkması hedefleniyor.

Perakandenin lider şirketi Migros ve tüketim ürünleri sektörünün devlerinden P&G Türkiye’nin, Özel Olimpiyatlar Türkiye’ye verdiği destek altıncı yılında büyüyerek devam ediyor. Geçtiğimiz beş sene içerisinde 2 bin 500 özel sporcunun yetişmesine imkan tanıyan 30 Nisan - 24 Haziran tarihleri arasında sürecek kampanyada hedef bu yıl 500 yeni sporcu daha yetiştirerek toplam 3 bin engelli çocuk ve gencimize ulaşmak.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, P&G Türkiye Dış İlişkiler Direktörü Hayrunisa Aligil ve Migros Kurumsal İletişim Müdürü Ahu Başkut Alyanak kampanyanın geldiği nokta ve gelecek dönem hedeflerini aktarmak üzere gazetecilerle bir araya geldi.

Siz olmadan bir eksik, desteğinizle bir fazlayız
İki kurumun yaptığı uzun soluklu bir işbirliği ile zihinsel engelli sporcuların yetiştirilmesine verdiği destekten mutluluk duyduğunu anlatan Dilek Sabancı Şu anda Migros’tan geliyorum. P&G ürünlerini satın aldım. Çok anlamlı bir alışveriş yapmanın mutluluğunu yaşıyorum” diyerek söze girdi ve “1982 yılından bu yana zihinsel engelli sporcular yetiştirmek ve onlara başarıya bir adım daha yakınlaştırmak için gönüllülerimiz ve sorumlu şirketler ile birlikte çalışıyoruz. Özel sporcularımızın katıldığı her müsabakada şunu görüyorum; çocuklarımızı, gençlerimizi ne kadar desteklersek ve yüreklendirirsek onlar da bizlerin desteğiyle çok daha büyük başarılara imza atıyor ve toplumla daha kolay kaynaşıyorlar” dedi. Sporun özel çocuklar için engelleri yıkabilecekleri bir alan açabildiğini vurgulayan Sabancı “Migros ve P&G’nin kampanyası ile daha çok “özel çocuk, genç” sporla buluşma ve kazanma şansı yakalayacak.” dedi.

Hayatta engel olmadığını gördük
P&G Türkiye Dış İlişkiler Direktörü Hayrunisa Aligil ise Migros ile birlikte 5 sene önce başlatılan ortak kampanyaya tüketiciler nezdinde gelen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. “Burada bizi en çok etkileyen engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin mücadelesi oldu. Bu çaba sadece sahada verilen bir mücadele değildi. Hayatta bizim dezavantaj olarak gördüğümüz bazı konuların aslında hiçbir şeye engel olmadığını kanıtlamanın uğraşıydı. Zaman içerisinde özel sporcularımızın farklı dallarda elde ettiği başarılar bizleri daha da etkiledi” diye konuştu. “Migros’tan P&G ürünlerini alarak bu projeye destek veren tüm tüketicilerimizin de bizimle aynı duyguları paylaştığını biliyorum”  ifadesini kullanan Aligil beş senede toplamda 2 bin 500 özel çocuğun sporla tanıştığını, bu sene ise 24 Haziran 2009 tarihine kadar devam edecek altıncı kampanya ile bu rakamın 3 bine çıkmasını hedeflediklerini kaydetti.

Müşterilerimiz 3 bin özel gence, daha iyi yaşamın kapılarını açmış olacak…
Migros Kurumsal İletişim Müdürü Ahu Başkut Alyanak şunları söyledi: “6 yılda Migros’tan kampanya döneminde P&G ürünleri alan müşterilerimiz, tam 3 bin özel gence sporun enerjisi ile bambaşka bir yaşamın kapılarını açmış oluyor. Migros olarak farkındalık yaratan ve sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur. Bu anlamlı kampanya bugüne kadar 4 milyon müşterimizin değerli desteği ile gerçekleşti, her geçen yıl daha çok zihinsel engelli gencimize ulaşarak hayatlarına dokunacak. Gençlerimizin spor ile hayata nasıl bağlandıklarını ve kendilerini nasıl hem zihinsel hem de bedenen geliştirdiklerini ispatladılar. Ülkemize getirdikleri madalyalarla gurur kaynağımız ve aynı zamanda pasif konumda bulunan pek çok özel genç için başarı hikayesi oldular ve yarınlara umut aşılıyorlar.” dedi. 

Özel sporcular Portekiz yolunda
P&G ve Migros  tarafından düzenlenen kampanya 30 Nisan – 24 Haziran tarihleri arasında devam edecek. Bu tarihler arasında Migros’ta satılan P&G markalarından (Ace, Alo, Ariel, Blendax, Braun, Discreet, Duracell, Gillette, Head & Shoulders, İpana, Koleston, New Wave, Oral-B, Orkid, Pantene, Prima, Pringles, Rejoice ve Wella) elde edilen gelirin bir kısmı Özel Olimpiyatlar Türkiye organizasyonuna aktarılacak. Öte yandan özel spocularımız da yarın başlayan (6 Mayıs) Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmak üzere Portekiz’e hareket etti. Geçtiğimiz yıllarda büyük başarılar elde eden özel sporcularımız bu yıl da Portekiz’de ülkemizi gururla temsil edecekler.

Sporcuların motivasyonu önem taşıyor

Zihinsel engelli sporcuları motive etmek için bugüne kadar Tümer Metin, İbrahim Toraman, Serdar Kurtuluş, Gökhan Zan, Hakan Demirel, Damir Mrsiç, Zeki Gülay, Erdal Bibo, Hüseyin Koç ve Ali Çayır gibi duyarlı sporcular projeye destek verdiler.            

Migros Hakkında
Perakende sektörünün lider şirketi Migros, her yıl çeşitli mağaza formatlarında yılda 300 Milyon müşteriyi mağazalarında ağırlarken, “Duyarlılık” değeri kurumsal değerler içinde özümsenmektedir. Çevre, toplumun eğitim ve sağlık gibi öncelikli konuları, doğal afetler gibi desteklenmeyi bekleyen acil ihtiyaçlar, kültür sanatla, sporla zenginleşen birey ve yaşam gibi artan sosyal farkındalık konuları, sürdürülebilir gelişimin önemli unsurları olarak Migros Türk tarafından önemle desteklenmektedir. Müşterilerine en yakın olma hedefi ile Migros, toplumun ve sürdürülebilir gelişimin öncelikli konularında, Sosyal Farkındalık Yaratma, Toplumsal Tutum, Toplum Gönüllülüğü ve Sorumlu İş Uygulamaları ana başlıkları altında kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürütmektedir. Migros T.A.Ş. için detaylı bilgi : https://www.migros.com.tr

P&G Hakkında
P&G markaları, günde 3 milyar kez dünya tüketicileriyle buluşuyor. 138 bin çalışanı ile dünyanın 80’den fazla ülkesinde faaliyet gösteren P&G, Pampers®, Tide®, Ariel®, Always®, Whisper®, Pantene®, Mach3®, Bounty®, Dawn®, Pringles®, Folgers®, Charmin®, Downy®, Lenor®, Iams®, Crest®, Oral-B®, Actonel®, Duracell®, Olay®, Head & Shoulders®, Wella, Gillette® ve Braun gibi güvenilir, kaliteli, lider markaları ile dünyada hızlı tüketim malları sektörünün en güçlü portföylerinden birine sahip. P&G Türkiye ve markaları ile ilgili daha detaylı bilgi için https://www.pg.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel Olimpiyatlar Hakkında
Türkiye Özel Sporcular Derneği’nin Türkiye’deki tek akredite ve resmi temsilcisi olduğu “Uluslararası Özel Olimpiyatlar" organizasyonu (Special Olympics International); 8 yaş üzeri zihinsel engelli bireylere çeşitli olimpiyat sporlarında düzenli eğitim ve yarışma olanağı tanıyarak onlara özgüven aşılamak, hayata bağlanmalarını ve toplumda kabul gören saygın bireylere dönüşmelerini sağlamak amacıyla 1968 yılında A.B.D’de kuruldu. Bugün, 163 ülkede 2 milyonun üzerinde zihinsel engelli sporcu ile dünyanın en büyük amatör spor organizasyonu "Special Olympics International"ın, tüm dünyaya yayılmış 218 akredite programından biri olan " Özel Olimpiyatlar Türkiye organizasyonu, faaliyetlerini Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) çatısı altında sürdürerek, zihinsel engelli sporculara başarmanın keyfini yaşatmak için çalışıyor. TÖSSED ve Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu hakkında daha detaylı bilgi için https://www.soturkiye.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.