MİGROS’TA ÇEVRECİ OLAN KAZANIYOR

22-06-2010

Geliştirdiği çevreci projeler ile çevre dostu yaklaşımını ortaya koyan Migros Ticaret; çevre bilinci ve farkındalığının yaratılması için Türkiye'de önemli uygulamalara imza atıyor. Atık maddelerin çevreye geri kazandırılması konusunda mağazalarında ’Geri Dönüşüm Kiosku’ uygulamasını başlatan Migros Ticaret, müşterilerinden gelen olumlu taleple bir yılda uygulamayı 20 mağazada yaygınlaştırdı. Yıl içinde bu sayıyı katlamayı hedefliyor.

Çevreci yaklaşımı ile yıllardır ilklere imza atan, toplumla paylaştığı projelerin temelinde çevreye duyarlık ilkesini benimseyen Migros Ticaret, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına hayata geçirdiği projeler için zaman ve kaynak aktarmaya devam ediyor.

Migros Çevreci Kiosklar’da 1 yılda 370.966 atık toplandı

İlki 2009 yılının Temmuz ayında Eltes Migros mağazasında faaliyete geçen Migros geri dönüşüm kiosku, İstanbul’un çeşitli ilçelerinden sonra Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Muğla başta olmak üzere farklı illerde 20 mağazaya ulaştı. Çevre bilinci ile hareket ederek, atıkları geri dönüşüm merkezinde toplayan Migros Ticaret’in verilerine göre bugüne kadar Migros mağazalarında toplam 370.966 geri dönüşebilir atık toplandı. Yıl içinde çevreci kiosk sayısını katlamayı hedefleyen Migros Ticaret, geri kazanım ve değerlendirme konularındaki çalışmalara maddi kaynak sağlayarak, doğadaki atıkların dönüştürülmesine öncülük ediyor.

Geri Dönüşüm Kioskları ile hem çevre hem tüketici kazanıyor…

Money Club Kart özellikli kart sahipleri, geri dönüşüm kiosklarını kullanarak hem hediye kazanıyor hem de çevre korumada aktif rol üstleniyor. Migros Ticaret’in çevreci kiosk uygulamasına katılmak isteyen müşteriler öncelikle sahip oldukları Money Club kartlarını okutuyor. Ardından geri dönüşüme kazandırmak istedikleri karton/kağıt, plastik, metal, cam atıklarının barkodunu Migros geri dönüşüm kioskuna okutan tüketiciler, atığı uygun bölmeye atarak hem puan kazanıyor hem de çevre korumaya destek veriyorlar.

20 ürün karşılığında çevreci çanta kazanıyorlar

Ay içerisinde biriktirdikleri ürünler karşılığında kiosk üzerinden hediyeler kazanma fırsatı yakalayan Migros müşterileri, bir ayda 20 ürün karşılığında çevreci çanta, 40 ürün karşılığında doğa dostu bez çanta ve 60 ürün karşılığında 5 TL Migros Çevre Puan kazanıyor. Maksimum 60 ürün değerinde hediye kazanabilen Migros müşterileri hak ettikleri ve kartlarına tanımladıkları puan ya da hediyeleri anında çek şeklinde bastırarak kullanabiliyorlar.