MİGROS’TAN KALDIRIMDA ALIŞVERİŞ

19-01-2012

TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATARAK ‘MOBİL MARKET’ DÖNEMİNİ BAŞLATAN MİGROS TİCARET A.Ş, BAĞDAT CADDESİ’NDE KURULAN SANAL MİGROS REYONLARI İLE TÜKETİCİLERİ FARKLI BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİYLE DAHA BULUŞTURDU

MİGROS’TAN KALDIRIMDA ALIŞVERİŞ


Türk perakende sektörünün öncü şirketi Migros Grubu, yaptığı uygulamalar ve sektöre kattığı yeniliklerle tüketicilere hayatlarını kolaylaştıracak farklı alışveriş deneyimlerini yaşatmaya ve sunmaya devam ediyor. 2012’yi karşılarken Mobil Market uygulamasını İstanbul Bağdat Caddesi’nde halkla buluşturan Migros Ticaret A.Ş’nin mağaza dışı etkinliği tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Tüketiciler, evlerinden veya bulundukları herhangi bir yerden barkod okutarak Migros’a sipariş verebildikleri ‘Mobil Market’ uygulamasını kurulan Sanal Migros Reyonları aracılığıyla sokakta deneyimlediler.

Perakende sektöründe 57 yılı aşkın bir sürede daima ilklere ve yeniliklere imza atan Migros Grubu, 2012’yi tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği, ses getirecek bir tanıtım aktivitesi ile karşıladı. Müşterilerin evlerinden veya bulundukları herhangi bir yerden barkod okutarak sipariş vermelerini sağlayan Mobil Market uygulamasını; Bağdat Caddesi’nde kurulan Sanal Migros Reyonları aracılığıyla tüketiciyle buluşturan Migros Ticaret A.Ş, yine Türkiye’de bir ilke imza atarak farklı bir alışveriş deneyimini mağazalarından sokağa taşıdı.

Mutfakta barkod okutup, ürünü sepete atma devri başladı!

Türk tüketicisini ilk kez barkodla tanıştırarak alışverişte yepyeni bir dönem başlatan Migros Ticaret, çağdaş perakendede müşterinin hayatını kolaylaştıracak en yeni uygulamaları Türk tüketicisinin hizmetine sunmaya devam ediyor.

Türkiye’nin ilk sanal market uygulamasını 1997’de ‘Migros Sanal Market’ ile başlatan Migros; 2010 yılında ise ‘Mobil Market’ dönemini başlatarak sektörde bir ilke daha imza attı. Türkiye’nin iPhone üzerindeki ilk ‘Mobil Market’ uygulamasını geliştiren Migros, Ekim 2010’dan bu yana teknolojiyi hayatın parçası yapanlar için alışverişte dönüm noktası olacak yeniliğe öncülük ediyor. Tüketicinin evinden veya bulunduğu her yerden barkod okutarak Migros’a sipariş vermesini sağlayan ‘Mobil Market’ kavramını Türk perakende sektörü ve tüketicilerle tanıştıran Migros, bu uygulamasını İstanbul Bağdat Caddesi boyunca kurulan Sanal Migros Reyonları’nda tüketicilerle bir kez daha buluşturdu.

“Mobil Market” ile cep telefonuna buzdolabındaki süt kutusunu okut, yenisi kapına gelsin…
Migros’un Sanal Market altyapısını kullanan “Mobil Market”, barkodunu sokakta, evde, mağazada kısacası her yerde okuttuğunuz ürünleri kolayca sepete ekliyor ve çok hızlı olarak sipariş edebiliyor. Mobil Market ile Migros mağazalarındaki tüm ürün kampanyaları aynı fiyat ve avantajlarla cebe taşınıyor, Migros böylece müşteriler için cebe kasa açmış oluyor. Türkiye’de ilk defa mekandan bağımsız barkod okutma uygulaması ile örneğin evdeki süt kutusunun ya da komşu ziyaretinde tadılan kahvenin barkodunu okutmak ve anında sipariş vermek mümkün. Uygulama ilk etapta iPhone kullanıcıları için geliştirildi. Perakende için bu çok yeni uygulamaya, bugüne kadar 100 bine yakın müşteri ilgi gösterdi.

Uygulama www.sanalmarket.com.tr ile tam uyumlu çalışıyor Migros Grubu’nun Türkiye’de bir ilk olarak başlattığı ve çağdaş perakendede çığır açan bu uygulamada barkod okutma ile sipariş dışında, reyonlar arasında dolaşarak, arama fonksiyonunu kullanarak ya da eski siparişler arasından kolayca ürün seçimi de yapılabiliyor. www.sanalmarket.com.tr ile tam uyumlu olarak çalışan Mobil Market’i kullanarak siparişleri bilgisayardan başlayıp cep telefonunda ya da cep telefonundan başlayıp bilgisayarda tamamlamak da mümkün. Mobil Market’e cepten giriş yapmak için kullanıcı adını ve şifreyi bir kez tanımlamak yeterli. Haftanın 7 günü 10:00-22:00 saatleri arasında teslim edilen siparişlerin ödemesi için, Migros Sanal Market Mobil kullanıcılara kapıda kredi kartı ve nakit ödeme seçeneklerini sunuyor. Uygulama ‘App Store’ üzerinden yüklenebiliyor.

2011 yılında 600 bini aşkın sipariş kapıya teslim edildi.
1997 yılından bu yana çok geniş bir yelpazede binlerce ürünü müşterilere ulaştıran Migros Sanal Market’te, 2011 yılında 600 bini aşkın sipariş kapıdan teslim edildi. Migros Sanal Market, Türkiye’nin en büyük ve yaygın gıda e-ticaret sitesi olarak, bugün Ankara’dan İzmir’e, Edirne’den Erzurum’a, Samsun’dan Mersin’e kadar 17 farklı şehirde bulunan 75 operasyon noktasında hizmet veriyor. Sanal Market yaz aylarında hizmet kapsamını genişleterek, yazlık bölgelerde müşterilerin marina ve koylarda bulunan tekne ve yatları da dahil olmak üzere sipariş teslimatlarını gerçekleştiriyor. Sanal Market, müşterinin özel girdiği notları da dikkatle değerlendirerek, sipariş veren müşteriler için istenilen gramajlarda paketlenmiş peynir-zeytin, çift çekilmiş kıyma gibi detaylarla sanki mağaza içerisinde ürünleri kendi elleriyle seçmiş ve satın almış gibi hizmet sunuyor. Siparişler tüm bölgelerde özel soğutma sistemli frigorifik araçlarla teslim ediliyor.