MİGROS’UN SPORA DESTEĞİ BAYAN BASKETBOLUNDAN SONRA EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ İŞBİRLİĞİ İLE SPORUN YAŞAM BİÇİMİ OLARAK YAYGINLAŞTIRILMASI İLE SÜRECEK...

11-07-2008

MİGROS’UN SPORA DESTEĞİ BAYAN BASKETBOLUNDAN SONRA EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ İŞBİRLİĞİ İLE SPORUN YAŞAM BİÇİMİ OLARAK YAYGINLAŞTIRILMASI İLE SÜRECEK...

Sporun tüm alanlarda gelişmesini önemseyen Migros, Bayan Basketbol Takımı’nı yaratarak, 9 yıl altyapıdan pek çok bayan sporcu yetiştirdi, bunlar arasından A Milli Takım ve Altyapı Milli Takımda oynama gururuna erişen birçok bayan basketbolcu çıktı. Bayan Basketbol dalı profesyonel kulüplerde gelişmesini sürdürürken, Migros bu kez yepyeni bir misyon ile sporun bir yaşam tarzı olarak ‘her mahallede, her sokakta’ hayata geçmesini destekleyecek. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Eğitim Parklarının olduğu çeşitli illerde gençler ve çocuklardan amatör futbol takımları oluşturacak.

Sporun tüm dallarda gelişmesini önemseyen Migros, özellikle Migros Bayan Basketbol Takımı’nı 1999 yılında kurarak, bu alanda da sporcuların kazanılmasına ön ayak olmayı hedefledi. Uzun yıllardır Bayanlar Basketbol Birinci Ligi’nde mücadele eden Migros takımı ulusal ve uluslararası alanlarda pek çok başarıya imza attı. Bayan sporcuların basketbol alanında yetişerek profesyonelleşmesinin iyi bir örnek olarak desteklenmesi misyonu ile Migros, altyapı çalışmalarına da önem verdi. 9 yıldır her yıl play-off’lara katılan ve Türkiye kupası için mücadele veren Migros Basketbol Takımı, 2004 yılında Avrupa kupalarında Türkiye’yi temsil ederek 1. turu geçerek 2. tur gruplara katıldı. Altyapı ve gençler kategorisinde ise Migros Yıldızlar Takımı, bu sezon Altyapı Yıldız Kızlar Takımı’nda Türkiye üçüncüsü oldular.

Spor ve sporcuları destekleyen Migros, özellikle altyapı çalışmalarına; gençleri spora yönlendirme ve onları spora kazandırma çalışmalarına büyük önem veriyor. Migros, geçmişten bugüne A Milli Takımı ve Altyapı Milli Takımı için pek çok oyuncu yetiştirdi. Bayan Basketbol dalı için hedeflediği sürdürülebilir desteği 9 yıldır gerçekleştiren Migros, bu alanın profesyonel kulüp ve mevcut takımlarla daha da gelişeceğine inanarak, sporu destekleme misyonunu yeni bir kulvarda sürdürecek.

Migros’un spora verdiği destek yepyeni bir misyon ve yapılanmayla sürecek…
Migros’un spora desteği geniş kitlelerce sporun bir yaşam biçimi olarak algılanmasını sağlamak üzere artarak sürecek. Türkiye’nin değişik illerindeki TEGV Eğitim Parklarında, çeşitli mahallelerden gelen çocuklardan amatör takımlar yetiştirecek.

Migros, Bayan Basketbol Takımı ile ilgili faaliyetlerini noktalarken, gençlere ve spora verdiği desteği farklı bir platformda, sporun geniş kitlelerde bir yaşam biçimi olarak yaygınlaştırılması için artırarak sürdürecek.

Migros bundan böyle, spora verdiği desteği TEGV’in eğitim parklarında, mevcut futbol sahalarını yenileyip, futbol takımları oluşturarak sürdürecek. TEGV, Türkiye'nin yarınlarında aydınlık yüzler görmek için bugün çocukların en iyi şekilde eğitilmesi gerekliliğine inanıyor. Eğitimde fırsat eşitliğini yakalayamamış çocukların daha iyi bir eğitim olanağına kavuşması için tüm Türkiye’de toplum tarafından geniş takdir toplayan faaliyetler yürütüyor. TEGV tüm faaliyetlerini bağışçılarının katkıları ve gönüllülerinin desteği ile sürdürüyor. Spor alanında ilave imkanlar sağlamak için sorumluluk üstlenen Migros, TEGV Eğitim Parklarında futbol takımları oluşturarak gençlerin sporu bir yaşam biçimi olarak kabul etmeleri için kaynak yaratacak ve destek verecek.