YÜZDE 70’E VARAN BÜYÜK “HOŞBULDUK İNDİRİMİ”NE YOĞUN İLGİ GÖSTEREN MALATYALILAR UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU

29-10-2009

MALATYA’NIN İLK HİPERMARKETİ 5M’DE 2 SAATTE RAFLARDAKİ TÜM CEP TELEFONLARI VE TELEVİZYONLAR TÜKENDİ, İLK GÜN
3 TIR BUZDOLABI, 30 TON AYÇİÇEKYAĞI SATILDI


Gittiği her ilde tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Migros, Malatya’nın ilk hipermarketi olan 5M mağazasını 29 Ekim’de yüzde 50-70 arasındaki büyük indirimlerle hizmete açtı. Şehrin ilk hipermarketi 5M’in açılışına büyük ilgi gösteren Malatyalılar uzun kuyruklar oluştururken, açılışı takip eden 2 saatte raftaki tüm televizyon ve cep telefonları tükendi. 2 saat içinde rafta bulunan toplam 1022 televizyon ve 850 adet cep telefonu satıldı, ilk gün 2 TIR deterjan, 30 ton ayçiçek yağı, 3 TIR buzdolabı ve yüzlerce elektronik ürün hızla tükendi.  Migros Ticaret Genel Müdürü Özgür Tort, “Böyle önemli ve anlamlı bir günde 7’inci 5M mağazamızı Anadolu’nun gelişen yüzü Malatya’da açmanın heyecanı içindeyiz. 5M Malatya, 81 ile yaygınlaşma hedefimizin en canlı örneği” dedi.

GİTTİĞİ her ilde tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Migros Ticaret, Malatya’nın ilk hipermarketi olan 5M mağazasını da 29 Ekim’de yüzde 50-70 arasındaki büyük oranlı indirimlerle Malatyalılar’ın hizmetine açtı. 30 bin çeşit ürünün yer aldığı şehrin ilk hipermarketine büyük ilgi gösteren Malatyalılar uzun kuyruklar oluştururken, beyaz eşya ve elektronik ürünlerde açılışa özel yapılan büyük oranlı indirimler satışları patlattı. 5M Malatya’nın açılış gününde iki saat içinde raftaki tüm televizyon ve cep telefonları satıldı. Rafta bulunan 1022 adet televizyon ve 850 adet cep telefonu 2 saat içinde biterken, 3 TIR dolusu 225 adet buzdolabı, 2 TIR dolusu 40 ton deterjan, 30 ton ayçiçek yağı, yüzlerce elektronik eşya ve tonlarca gıda hızla tükendi.

Migros Ticaret Genel Müdürü Özgür Tort, Malatya 5M Migros’un açılışı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Malatya, Anadolu’nun doğusundaki önemli merkezlerimizden biri. Anadolu’nun gelişen yüzü Malatya’ya önemli bir yatırım olarak 5M Malatya’yı 29 Ekim gibi çok anlamlı bir günde hizmete açmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

81 ile yaygınlaşma hedefimizi gerçekleştiriyoruz

Migros’un halen 68 ilde faaliyet gösterdiğini hatırlatan Özgür Tort, şöyle konuştu: “Migros olarak 81 ilimize yaygınlaşma hedefimizin olduğunu açıklamıştık. Bugün bunun en canlı göstergesi olarak 5M Malatya’yı açıyoruz. Müşterilerimizin yoğun ilgisi bu kararlılığımıza en güzel cevap oldu. Dünya kuru kayısı ihtiyacının %80’ini karşılayan Malatya ilimiz her geçen gün gelişen ekonomik kaynakları ile bölgesinin önde gelen güçlerinden olmuştur. Biz de Migros olarak böylesi bir gelişimin içinde istihdam gücümüzle katkı sağlayan, kaynak yaratan olarak bulunmak istedik. Zengin bir tarihe ve kültürel geçmişe sahip Malatya’nın gelişen yüzünün bir parçası olmak bize ayrı bir kıvanç veriyor. ”  

Tonlarca gıda, TIR’larca ürün bir günde tükendi

5M Malatya’nın açılış gününde tonlarca gıda ürünü, TIR’lar dolusu beyaz ve elektronik eşya Malatyalılar tarafından kapışıldı. 5M Malatya’nın açılışından saatler önce mağazanın önünde kuyruklar oluşturan Malatyalılar’ın yoğun ilgisiyle, 2 TIR deterjan (40 ton), 3 TIR no-frost buzdolabı (225 adet), 350 adet LCD TV, 325 adet Notebook gün içinde tükendi. Açılışı takip eden 2 saat içindeyse raftaki tüm televizyon ve cep telefonları satıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği elektronik bölümünde rafta bulunan 1022 adet televizyon ve 850 adet cep telefonu tükendi. Mağazanın ilk açılış gününde ayrıca, 7 ton tavuk, 2.5 ton kıyma, 5 ton pirinç, 4.5 ton muz, 30 ton ayçiçek yağı, 7.500 çift çorap, 4.200 adet gömlek satıldı.

30 bin çeşit ürün, 24 kasayla hizmet veriyor

Malatya’nın ilk ve tek hipermarketi olan 5M’de 250’den fazla kişi istihdam ediliyor. 5M Malatya, Migros Ticaret’in İstanbul Beylikdüzü ve Silivri, Ankara, Antalya, Manisa ve Kayseri’den sonra açılacak 7’inci 5M mağazası oldu. Malatya Park Alışveriş Merkezi içinde açılan mağaza, Migros Ticaret A.Ş’nin yedinci 5M mağazası. 250’den fazla kişinin çalışacağı ve 8350 m2 toplam kapalı alanı bulunan mağazada 24 kasa hizmet veriyor. 5M Malatya’da yerel üretici firmalara da geniş yer ayrılıyor.

30 binden fazla ürün çeşidi ile Malatyalılara hizmet vermeye başlayan 5M’de, koşu bandından müzik sistemine, laptoptan kozmetiğe kadar çok geniş bir yelpazede ürünler yer alıyor. 5M’in özel fırınından ve yemek köşesinden yiyecek alanlar isterlerse mağaza içindeki cafede de oturup keyifli bir ortamda yiyeceklerini tüketebiliyorlar. Kuruyemiş ve kuru meyve çeşitleri ve zengin balık reyonuyla da oldukça iddialı olan 5M, ürün çeşitliliği yanında sunduğu hizmetlerle de Malatyalıların sevgisini daha ilk günden kazandı.

“Sıra Avcısı”yla kasada bekleme süresi azalıyor

5M mağazasında Türkiye’de ilk kez müşterilerin kasada bekleme sürelerini en aza indiren “Sıra Avcısı’’ sistemi de uygulanmaya başlandı. Bu sistemde, müşteriler kasada sıra bekleme aşamasındayken, ürünler “Sıra Avcısı” adı verilen personel tarafından yüksek teknoloji ürünü okuyucularla taranıp kasaya aktarılıyor. Böylece müşteri sırası geldiğinde, tüm ürünler kasadan zaten geçmiş oluyor. Kasada sadece kredi kartıyla ya da nakit olarak satın alınan ürünlerin ödenmesi kalıyor.