Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Lütfen konu başlığını seçin

Mağazalarımızdan almış olduğunuz bir ürünü, ambalajının açılmamış olması (ambalajsız satılıyorsa kullanılmamış olması) koşuluyla, 30 gün içerisinde herhangi bir mağazamıza iade edebilirsiniz.

Amacımız, müşterilerimize her zaman sağlıklı, güvenilir ve orijinalliğini koruyan ürünler sunmaktır. Bu nedenle alkollü içecekler ve tütün ürünleri, kitap, dergi ve gazete ürünleri, bikini, mayo, deniz şortu, iç çamaşırı ve parfüm ürünlerini sadece mağazamızdan ayrılmadan önce iade edebilirsiniz. Daha sonra iade işlemi yapılamamaktadır.

Garanti süresi içinde, ürünün ambalajının açılmış ve ilk kullanımında kusurlu/arızalı olduğunun fark edilmesi durumunda, yetkili servisten alınacak servis raporu veya hakem heyeti kararı doğrultusunda iade/değişim işlemi yapılabilmektedir.

Satış fişi veya faturanız (e-Arşiv fatura bilgi fişiniz), alışverişi kredi kartınız ile yaptıysanız kredi kartı slipiniz veya online mağazalarımızdan alışveriş yaptıysanız Migros web sitesi ve uygulamasında bulunan siparişinize ait bilgi fişi ve referans numarası ile iade işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Kendinize ait Money Kart ile yaptığınız alışverişlerde herhangi bir belgeye gerek yoktur.

İade ettiğiniz üründen alışverişinizde kazanılmış olan Money ve indirimler düşülerek, ürünü satın aldığınız ödeme aracına iade yapılmaktadır. Kredi kartı harcamanızda dilerseniz geri ödemenizi alışveriş iade çeki olarak da alabilirsiniz.

 • Sanal Market ve Migros Hemen iadelerinizi en yakın Migros mağazasından veya 0850 200 4000 numaralı iletişim merkezimizi arayarak,
 • Macroonline iadelerinizi en yakın Macrocenter mağazasından veya 0850 200 4000 numaralı iletişim merkezimizi arayarak,
 • Migros Extra iadelerinizi 0850 200 4000 numaralı iletişim merkezimizi arayarak,
 • Taze Direkt iadelerinizi 444 75 15 Mutlu Müşteri Hattımızı arayıp iade talebi oluşturarak yapabilirsiniz.

Mağaza adres ve telefon bilgileri için linke tıklayabilirsiniz.

İletişim formunu doldurarak yeni mağaza talebinizi bize iletebilirsiniz.

Mağaza çalışma saatleri için linke tıklayabilirsiniz.

Migros olarak özel durumu bulunan müşterilerimiz için alışverişi daha kolay hale getirecek yeni uygulamalar üzerinde çalışmaktayız. Engelsiz mağazalarımızda, işitme engelli müşterilerimize yardımcı olabilmesi için işaret dili bilen en az bir çalışanımız bulunmaktadır. Bu çalışanlarımızı, yakalarındaki işaret dili bildiklerini belirten rozetlerden ayırt edebilirsiniz. Girişinde engelli araçlarının geçişini kolaylaştıran rampa ve korkuluk bulunan bu mağazalarımızın raf aralıkları da tekerlekli sandalyelerin geçişine uygun olarak tasarlanmıştır.

Yürüme zorluğu çeken müşterilerimiz için tekerlekli sandalye de bulundurulan mağazalarımızda en az bir kasamız ise tekerlekli sandalye geçişine uygun olarak 90 cm aralığında tasarlanmış ve önceliklendirilmiştir. Engelsiz mağazalarımızın listesine linkten ulaşabilirsiniz.

Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya kendilerini adayan çalışanlarımızın sağlığı çok önemlidir. Bu çerçevede Migros olarak yalnızca Sağlık Bakanlığımızdan alınan bilgiler çerçevesinde hareket ediyor ve yeni gelişmeleri sürekli takip ediyoruz. Sağlık Bakanlığı sitesinde ilave önlem olarak tıbbi maske kullanımının uygun bulunduğu, eldiven kullanımının ise sağlık açısından uygun bulunmadığı bilgisinin yayınlanması ile birlikte hızla aksiyon alınarak mağazalarımızda maske ve siperlik kullanılmaya başlanmıştır.

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın mevzuatı gereği plastik poşetlerin asgari 25 Kr ücret karşılığı verilmesi zorunlu hale gelmiştir. Yasa kapsamında mağazalarımızdaki plastik poşetler ücretlidir.

Mağaza alışverişlerinize dair geri bildirimleriniz için her gün 08:30-22:00 saatleri arasında Müşteri İletişim Merkezimize ulaşabilirsiniz.
Whatsapp: 0530 300 13 00
Müşteri İletişim Merkezi: 0850 200 40 00

Migros Sanal Market’e üye olduğunuzda, üyelik bilgilerinize kaydedeceğiniz Money Kart veya Money Bonus MIN numaranız ile Migros ve Migros Sanal Market’te düzenlenen tüm kampanya, indirim ve size özel avantajlardan faydalanabilirsiniz. Migros Sanal Market siparişinizin tamamlanması için sizden istenen iletişim bilgileri, teslimat adresi, fatura adresi gibi bilgileri her defasında yeniden yazmak zorunda kalmazsınız. Migros ve Migros Sanal Market’ten daha önce oluşturduğunuz siparişlerinizi görebilir, bu siparişler üzerinden hızlıca yeni sipariş verebilirsiniz. Favori ürünler oluşturabilir, siparişinize ek yapabilir ya da iptal edebilirsiniz. Migros Sanal Market duyuru listesine dahil olabilir, indirim ve kampanyaları takip edebilirsiniz.

Migros Sanal Market’e üye değilseniz, "Kayıt Ol" menüsünden e-posta adresinizi ve şifrenizi kaydederek üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında açılan ekranda Üyelik Formu’nu doldurarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. link

Migros Sanal Market’e üye iseniz "Giriş Yap" menüsünden üyelik girişi yaptıktan sonra "Üyelik Bilgilerim" menüsünden üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Açılan üyelik formu ekranında e-postanızı, şifrenizi, kişisel ve iletişim bilgilerinizi değiştirebilir ya da güncelleyebilirsiniz. link

Migros Sanal Market "Giriş Yap" menüsünde Şifremi Unuttum alanına tıklayıp, açılan ekranda şifre hatırlatma için, Migros Sanal Market’e üye girişi yaparken kaydettiğiniz e-mail adresinizi yazabilirsiniz. Şifreniz e-mail adresinize gönderilecektir. link

Migros Sanal Market üyeliğinizi sonlandırmak için İletişim Formu’nu doldurarak talebinizi iletebilirsiniz.

İndirim ve kampanyalardan haberdar olabilmeniz için üyelik bilgilerinizde yer alan iletişim izin tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz.

Üyelik bilgilerinizde yer alan iletişim izinlerinizi güncelleyebilirsiniz.

Üye girişi yaparken şifrenizi üst üste üç kez yanlış girdiyseniz, şifreniz bloke olur. Şifre blokenizi kaldırmak için 0850 200 40 00 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Siparişiniz gerçekleşene kadar kredi kartınıza alışveriş tutarı kadar bloke konulmaktadır. Siparişiniz teslim edildikten sonra ilgili tutar hesabınızdan düşülür.

Migros Sanal Market’te Online Ödeme ve/veya Kapıda Ödeme seçenekleriyle sipariş tamamlayabilirsiniz. Visa, Mastercard veya Diners kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Sanal Market'e kayıtlı Money üyeliğiniz ile giriş yaparak ödeme adımında Money puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Money Bonus avantajlarından faydalanmak için Migros Sanal Market üyelik bilgilerinizde Money Bonus MIN numaranızın kayıtlı olması gerekmektedir. Money Bonus kredi kartınız ile Ödeme Sayfası’nda kapıda veya online ödeme seçenekleri ile veya Money Bonus puanlarınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Yapıkredi World Kart, Garanti Bonus Card, İş Bankası Maximum ve Garanti Money Bonus puanlarınız ile kapıda veya online olarak ödeme yapabilirsiniz.

Sitemizde Yabancı Kredi Kartları ile ödeme yapılmamaktadır.

Hayır, üyelik bilgilerinize Money Kart’ınızı veya Money Bonus kartınızın üzerindeki 10 haneli MIN numaranızı kaydetmeniz yeterlidir. Money Bonus tüm Money Kart özelliklerini de barındırmaktadır. Eğer Money Bonus kartınız yoksa Money Kart’ınızı eklemeniz yeterlidir.

Hayır, Money Kart'ınızın kayıtlı olması durumunda Money Bonus'a özel indirimlerden faydalanamazsınız.

Siparişiniz Migros Sanal Market ekibi tarafından, Migros Sanal Market hizmetini verdiğimiz Migros mağazalarında toplanmakta ve sipariş ettiğiniz ürünlere göre, ürünler ayrı ayrı poşetlenerek hazırlanmaktadır.

Minimum sipariş tutarları;

 • Migros Sanal Market alışverişlerinizde 150 TL,
 • Migros Hemen alışverişlerinizde 50 TL,
 • Macroonline alışverişlerinizde 150 TL,
 • Migros Ekstra alışverişlerinizde 500 TL,
 • Mion üzerinden yapılan alışverişlerde 90 TL’dir.
Minimum sipariş tutarları bölgesel olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Mağazadan teslim siparişleriniz kapsamında minimum sipariş alt limiti Sanal Market için 50 TL, Macroonline için ise 75 TL'dir.

Sanalmarket
Ücretsiz teslimat limitiniz bağlı olduğunuz mağazanıza göre 750 TL ile 1.100 TL arasında değişmektedir. Bölgenize bağlı olarak randevulu siparişlerinizde 19.99 TL ile 29.99 TL; hızlı teslimat siparişlerinizde 34.99 TL teslimat ücreti alınmaktadır. Sanalmarket Kargo ile gönderilen 599 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir. 598.99 TL ve altı siparişlerinizde ise 29.99 TL teslimat ücreti alınmaktadır.
Migros Hemen
Ücretsiz teslimat limitleri 250 TL ile 500 TL arasında bölgesel olarak değişmekte olup, teslimat ücretleri 19.99 TL ile 34.99 TL arasındadır.
Macroonline
1000 TL ve üzeri alışverişlerinizde teslimat ücreti alınmamaktadır. 1000 TL altı randevulu siparişlerinizde teslimat ücreti bölgenize bağlı olarak KDV dahil 17.99 ile 26.99 TL arası değişmekte olup, hızlı teslimat ücreti ise 34.99 TL’dir.
Migros Ekstra
750 TL üstü siparişlerde teslimat ücretsizdir. Migros Ekstra ile vermiş olduğunuz randevulu teslimat siparişlerinizde 34.99 TL teslimat ücreti alınmaktadır. Migros Ekstra kargo teslimatlı siparişleriniz için ise, 599 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. Bu tutar altı siparişleriniz için kargo ücreti 29.99 TL’dir.
Mion Online
349 TL ve üzeri siparişler için teslimat ücreti alınmamaktadır. Belirtilen tutarın altındaki siparişler için 34.49 TL kargo ücreti alınmaktadır.

Money veya Money Bonus’a özel fiyat ve avantajlardan Migros Sanal Market’te de yararlanmak için siparişinizi oluşturmaya başlamadan önce üye girişi yapmanız gerekmektedir. Bölge seçim ekranından siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz il ve semti seçtikten sonra siparişinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ana sayfada yer alan reyonlar arasında gezinerek ya da sayfanın üstündeki arama alanına ürün isim ya da markasını yazarak sipariş etmek istediğiniz ürünleri belirleyebilirsiniz.

Ana sayfada yer alan reyonlar arasında gezinerek ya da sayfanın üstündeki arama alanına ürün isim ya da markasını yazarak sipariş etmek istediğiniz ürünleri belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, siparişinizi tamamlamaya geçmeden önce "Sepete Git" butonuyla sepetinizi görüntüleyebilirsiniz. Sepet sayfasında, sepetinizi silebilir, sepetinizdeki ürünleri silebilir, adet/kg. güncellemesi yapabilirsiniz. Teslimat adresi ve fatura bilgilerinizi girdikten sonra açılan ekranda teslimat günü ve saatinizi seçebilirsiniz. Siparişlerinize alternatif ürün belirleyebilir, özel notunuz varsa ekleyebilirsiniz. Ödeme ekranında ödeme seçenekleri arasından ödeme şeklinizi belirleyebilir, toplam sipariş tutarınızı, var ise indirimlerinizi ve ödeyeceğiniz tutarı görebilirsiniz. Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve koşulları kabul ettiğinizi işaretleyerek siparişinizi sonlandırabilirsiniz. Sonrasında açılacak ekranda sipariş ettiğiniz ürünlerin listesini, ödeyeceğiniz tutarı, teslimat ve fatura bilgilerinizi görebilirsiniz. Bu ekran aynı zamanda Migros Sanal Market üyelik bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize de mail olarak ulaştırılacaktır.

Oluşturduğunuz ve ödemesini online ya da kapıda ödeme olarak tamamladığınız siparişinizi sipariş teslimat grup saatinizden 1 saat öncesine kadar iptal edebilirsiniz. Siparişinizi, sipariş sonlandırma ekranında belirtilen tarih ve saate kadar "İptal Et" butonu ile ya da üyelik bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize gelen konfirmasyon mailinde belirtilen tarih ve saate kadar "İptal Et" butonu ile iptal edebilirsiniz. Siparişinizin başarıyla iptal edilebilmesi durumunda sipariş iptal onayı ekranda görünecektir. link

Siparişinizdeki ürün/ürünleri iade etmek için Migros Sanal Market sayfasındaki Öneri-Talep Formu’nu doldurabilir iade/değişim talebinizi bize iletebilirsiniz.

Oluşturduğunuz ve ödemesini online ya da kapıda ödeme olarak tamamladığınız siparişinizi sipariş teslimat grup saatinizden 1 saat öncesine kadar güncelleyebilirsiniz. Sipariş güncelleme işleminizi Migros Sanal Market ana sayfada yer alan “Siparişlerim” menüsüden belirtilen tarih ve saate kadar güncelleyebilirsiniz. Ya da güncelleme işleminizi sipariş sonlandırma sayfasında sipariş numarasına ya da “Sipariş Detay” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Sipariş güncelleme ekranında; Mevcut siparişinize ek yapabilir, teslimat gün ve/veya saatinizi değiştirebilir, fatura bilgilerinizi ve/veya sipariş içeriği ve/veya teslimat adresinizi değiştirebilirsiniz. link

Siparişinizi oluşturma sırasında ürün/ürünlere yönelik belirtmek istediğiniz notlarınız varsa, ürün ile ilgili belirtmek istediğiniz notu Ürün Detay kısmındaki “Ürün Notu Ekle” alanına ekleyebilirsiniz. Siparişinizin geneli için belirtmek istediğiniz bir not var ise, siparişi tamamlama işlemine geçtiğinizde Teslimat Günü ve Saati ekranında yer alan “Sipariş Notu Ekle” kısmına ekleyebilirsiniz. link

Bir Migros mağazasında bulabileceğiniz tüm ürünler, Migros Sanal Market’te de bulunmaktadır. Migros Sanal Market'te online stok sistemi kullanıldığı için Bölge Seçim ekranında yapacağınız seçimle bulunduğunuz ya da siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz bölgeye hizmet veren mağazanın stoklarına bağlanırsınız. Siparişinizde mağazada bulunmayan ürünler yerine alternatif ürünler belirleyebilirsiniz. Siparişinizi tamamlama sırasında Sepet sayfasında alternatif tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. link

İster orjinal ürün seçiminiz isterse alternatif ürün seçiminiz olsun memnun kalmadığınızda sepetinizdeki dilediğiniz ürünü teslimat sırasında anında iade edebilirsiniz. Bu durumda siparişinizde teslim aldığınız ürün/ürünlerin tutarını ödersiniz.

Online olarak bitirilen siparişlerde kredi kartından provizyon alınarak, sipariş tutarına bloke konulmaktadır.Tedarik edilemeyen ürünler fatura edilmediği için bu ürünlerin bedeli sipariş tutarınızdan düşülerek finansallaştırma işlemi yapılmaktadır.

Sipariş verdiğiniz ürünler içerisinde stoklarda bulunmayan ürünler yerine verilen alternatif ürün/ürünlerin fiyatları, kg.’lı/gramajlı ürünlerin gramaj farkları ve stokta kalmayan ürünler, fiyat farklılıklarına neden olmaktadır. Bu durumda tarafınıza teslim edilen ürünlerin toplam tutarı faturanıza yansıtılmaktadır.

Et reyonundan seçtiğiniz parça (örn;dana rosto) olarak seçtiğiniz ürününüzü sepetinize eklerken ürünün özel not bölümüne parça etinizin kıyma olarak teslim edilmesi talebinizi ekleyebilirsiniz. Sipariş ettiğiniz ürünler mağazalarımızda hazırlanırken özel notlarınıza dikkat edilerek hazırlanmaktadır.

İletişim Formunumuzu doldurarak bize ilettiğiniz değişim/iade talebinize göre ürün/ürünlerin değişimi ya da iadesi en kısa sürede sağlanmaktadır.

Meyve, sebze ürünleri siparişinizin hazırlandığı mağazada mevcut olan ürünler içerisinden en taze ürünler seçilerek hazırlanmakta, şarküteri ve et ürünleri ise siparişinizde belirttiğiniz isteğinize göre ilgili reyon görevlisi tarafından hazırlanarak, özel soğutmalı araçlar ile teslimatı sağlanmaktadır.

Siparişinizin hazırlandığı mağaza içerisinde toplanan Soğuk Zincir Ürünleri, Sanal Market araçlarına yüklenene kadar -18 derecedeki dondurucu dolaplarda muhafaza edilmekte, teslimatı özel soğutmalı araçlarımız ile sağlanmaktadır.

migros.com.tr’e üyelik girişi yaparak "Siparişlerim” menüsüden siparişinizi bitirdikten sonra tarafınıza gelen bilgilendirme maili üzerinden değişiklik işleminizi yapabilirsiniz.

Evet, Migros Sanal Market’teki fiyatlar Migros mağazaları ile aynıdır. Ancak Money Kart ve/veya Money Bonus’a özel indirimli fiyatları görebilmek ve fırsatlardan yararlanmak için Migros Sanal Market’e üye olmanız, üye iseniz alışverişe başlamadan önce üyelik girişi yapmanız gerekmektedir. Üyelik bilgilerinizde Money Kart veya Money Bonus MIN numaranızın kayıtlı olması gerekmektedir.

Evet, Migros mağazalarında geçerli olan kampanya ve indirimler Migros Sanal Market’te de geçerlidir. Ancak kampanya ve indirimlerden yararlanmak için Migros Sanal Market’e üye olmanız, üye iseniz alışverişe başlamadan önce üyelik girişi yapmanız gerekmektedir. Üyelik bilgilerinizde Money Kart veya Money Bonus MIN numaranızın kayıtlı olması gerekmektedir. Migros mağazalarında geçerli olup, Migros Sanal Market’te geçerli olmayan kampanya ve indirimler kampanya ve/veya indirim açıklamalarında ayrıca belirtilmektedir.

migros.com.tr'ye Üye Girişi yaptıktan sonra Üyelik İşlemleri altında puan ve çeklerinizi takip edebilirsiniz.

Evet kullanabilirsiniz. Puan ve çeklerinizi Migros Sanal Market’te kullanabilmek için Migros Sanal Market’e üye olmanız, üye iseniz alışverişe başlamadan önce üyelik girişi yapmanız gerekmektedir. Üyelik bilgilerinizde Money Kart veya Money Bonus MIN numaranızın kayıtlı olması gerekmektedir.

Evet, Migros Sanal Market alışverişlerinizde Money puan kazanabilirsiniz. Ancak Migros Sanal Market’e üye olmanız, üye iseniz alışverişe başlamadan önce üyelik girişi yapmanız gerekmektedir. Üyelik bilgilerinizde Money Kart veya Money Bonus MIN numaranızın kayıtlı olması gerekmektedir.

Money ile indirimli tüm ürünleri migros.com.tr ana sayfa Kampanyalar menüsü altında Money Kart ve Migroskop Ürünleri reyonundan görebilirsiniz.

Hediyeli tüm ürünleri Migros Sanal Market ana sayfa Kampanyalar reyonu altında Çoklu İndirim Kampanyaları ve Hediyeli Ürünler reyonundan takip edebilirsiniz.

Hediye kampanyası olan ürünlerin hediyelerinin de size teslim edilebilmesi için ana ürünü mutlaka hediyesiyle beraber sepetinize eklemeniz gerekmektedir.

Migros Sanal Market’te alışveriş yaparken sık alışveriş yaptığınız ya da beğendiğiniz ürünleri ürün detayında yer alan Kalp ikonu ile Favori Ürünler listesine ekleyebilir, Favori Ürünlerim menüsünden favori ürünlerinizi görüntüleyebilir, siparişlerinizi seçtiğiniz favori ürünleriniz ile hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Favori ürün listenizden çıkartmak istediğiniz ürünleri “Favorilerimden Çıkar" seçeneği ile çıkartabilirsiniz.

- SİPARİŞ VEREN/ALICI’nın herhangi bir gerekçe göstermeksizin veya cezai şart ödemeksizin, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde malın teslim alındığı, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır. SİPARİŞ VEREN/ALICI sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içerisinde de cayma hakkını kullanabilir.

6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerine istinaden, siparişinizi sonlandırmadan önce Migros Sanal Market Sipariş Ödeme Sayfası’nda çıkan Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgi Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ ni okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Onayladığınız Mesafeli Satış Sözleşmesi, siparişinizi sonlandırdığınızda kayıtlı e-posta adresiniz aracılığıyla tarafınıza ulaşan Sipariş Onay mailinde yer almaktadır. Bu Sipariş Onay maili üzerinden daha sonra da ilgili siparişe ait Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ulaşabilirsiniz. Sözleşmeler Migros tarafından 6 ay süre ile saklanmaktadır.

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın mevzuatı gereği plastik poşetler ücretli olacaktır ve poşetlerin asgari 25 Kr ücret karşılığı verilmesi zorunlu hale gelmiştir. Yasa kapsamında Migros Sanal Market’te de ücretli poşet uygulamasına geçilmiştir. Poşetle teslimata alternatif olarak, tekrar kullanılabilir alışveriş çantası ile de teslimat tercihi sunulmaktadır.

Siparişinizi hazırlarken, ürünlerinizin güvenle teslimatını gerçekleştirecek kadar poşet kullanıyoruz. Poşetlere ne kadar ödeyeceğiniz siparişinizin miktarına göre değişkenlik gösterecek ama sizden sadece kullanılan poşetlerin ücretini tahsil edeceğiz. Örneğin 3 poşete ihtiyaç varsa 75 kuruş ödüyorsunuz. Toplam poşet ücretini teslimat sırasında faturanızda görebilirsiniz.

Kullanılmış bir poşetin tekrar satışı yapılamayacağı ve geri dönüşüme girmesi gerektiği için iade prosedürümüz bulunmamaktadır.

İlgili yasa kapsamında çift kat kalınlığı 15 mikron ve altında olan 500 x 350 mm ebadından küçük saplı sapsız poşetlerden ücret alınmayacaktır. Meyve Sebze poşetlerimiz bu kapsama girdiği için ücret alınmayacaktır.

Halihazırda siparişlerinizi en iyi koşullarda teslim edebilmek için plastik poşetleri kullanmaktayız. Ancak alternatif çözüm yolları üretebilmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

25.02.2011 tarihli 27857 mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Ve Diğer Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Hakkında Kanun 175 .maddesi ile; 3/1/2002 tarihli ve 4733 sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 8 inci maddesinin beşinci fıkrasının (k) bendinde yapılan değişiklik nedeniyle ve 07.01.2011 tarihli ve 27808 sayili resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “ Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in 11. Maddesinin 1. Fikrasi’ na istinaden internetten alkol satışı yapılamamaktadır.

Bölge Seçim ekranında yapacağınız seçimi, siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz bölgeye göre yapmanız gerekmektedir.

Migros Sanal Market’in hizmet verdiği il ve semtleri Bölge Seçim ekranından görebilirsiniz.

Siparişinizi oluşturmaya başlamadan önce uygun olan teslimat gün ve saatlerini migros.com.tr ana sayfada yer alan Bölgesel Kapasite ekranından görebilirsiniz. link

migros.com.tr ’ye üyelik girişi yaparak "Siparişlerim" menüsünden siparişinizi bitirdikten sonra tarafınıza gelen bilgilendirme maili üzerinden değişiklik işleminizi yapabilirsiniz. migros.com.tr

migros.com.tr’ye üyelik girişi yaparak "Siparişlerim” menüsüden siparişinizi bitirdikten sonra tarafınıza gelen bilgilendirme maili üzerinden değişiklik işleminizi yapabilirsiniz.

Siparişiniz, siparişinizi oluştururken teslimat adresi sayfasında giriş yaptığınız bilgilerde bulunan kişi ve/veya adrese teslim edilmektedir.

Migros Sanal Market üyelik bilgilerinizde bulunan irtibat telefonlarınızdan siparişiniz hakkında bilgi verilmektedir. Siparişinizin teslimatı ile ilgili bizimle iletişim formumuzu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Siparişinizin teslimat durumu ile ilgili 530 300 13 00 nolu whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Mağaza stoklarında ürünün bulunmaması nedeniyle teslim edilememesi durumunda faturanıza ürün tutarı yansıtılmamaktadır. Faturanıza yansıması halinde iletişim formumuzu doldurarak siparişinizdeki eksik ürün bilgisini paylaşmanız durumunda, eksik ürününüz en kısa sure içinde adresinize teslim edilmektedir.

Sayfamızda yer alan İletişim Formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Sanal Market, Macroonline, Migros Ekstra ve Mion Online'a her gün 08:30-24:00 saatleri arasında, Migros Hemen'e ise 7/24 ulaşabilirsiniz.
Whatsapp: 0530 300 13 00
Müşteri İletişim Merkezi: 0850 200 40 00

0530 300 13 00 numaralı WhatsApp hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Money kullanıcılarına avantaj sağlayan Migros sadakat programıdır.

Money Kart'ı tüm Migros mağazalarımızdan ve Sanal Market’ten alabilirsiniz.

Money web sitemizden "KAYIT" yazıp 7447'e SMS göndererek veya Migros Mobil Uygulaması üzerinden kayıt yapabilirsiniz.

Money web sitemizden veya Migros Mobil Uygulama üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

En yakın Migros mağazamızdan yalnızca 5 TL karşılığında ya da Migros Mobil Uygulaması ile ücretsiz olarak Money Kart alabilirsiniz.

Money Kartınız kaybolduysa 0850 200 40 00 arayarak bildirmeniz gerekmektedir. Tekrar kart sahibi olabilmek için herhangi bir Migros mağazamızdan 5 TL. karşılığında yeni bir Money Kart satın alabilir ya da kayıt formunda kart numarası kısmını boş bırakarak ücretsiz sanal kart oluşturabilirsiniz.

Evet, Birden fazla Money Kart'a sahip olabilirsiniz

Dilerseniz bu özelliği kapatabilir ve istediğinizde tekrar aktif hale getirebilirsiniz. GSMAC / GSMKAPAT yazıp 5818’ SMS göndererek veya Migros Mobil Uygulaması Profil sekmesi üzerinden değişiklik yapabilirsiniz.

18 yaş üstü müşterilerimiz kart kaydı yaptırabilmektedir.

Migros Mobil Uygulaması üzerinden veya websitemizden puan bilgilerinizi görebilirsiniz.

Migros Mobil Uygulaması üzerinden veya websitemizden puan bilgilerinizi görebilirsiniz.

Migros Mobil Uygulaması üzerinden veya websitemizden iletişim izninizi güncelleyebilirsiniz.

Money yazıp 3340’a göndererek Money Bonus kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Migros ile Garanti Bankası'nın ortak markalı kredi kartıdır. Tek bir kart ile hem Money Kart'ın tüm avantajlarını hem de Bonus kredi kartının tüm avantajlarını kazandırır. Bonus biriktirir, taksit yapar ve Money kazandırır. Yani tek bir kart ile hem Bonus, hem de Money özelliklerini müşterilerimize sunmaktadır.

Money Bonus kredi kartı, Money'nin tüm avantajlarını sağladığı için tüm Money kampanyalarına katılabilir ve Money kampanyaları sayesinde Money puan kazanabilir, Migros - Macrocenter alışverişlerinizi daha da avantajlı hale getirebilirsiniz. Üstelik sadece Money Bonus'a özel olan Money puan kampanyaları ile de ekstra Money puanlar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, alışverişinizi Money Bonus ile başlatmak ve ödemeyi Money Bonus ile yapmaktır.

Money Bonus kredi kartı, Migros ve Macrocenter'da en çok kazandıran ve en çok kolaylık sağlayan karttır. Sadece Migros ve Macrocenter alışverişinizin başında kartınızı kasiyere vererek hem tüm Money indirim ve kampanyalarından faydalanabilir hem de şifre girmenize gerek kalmadan ödemenizi yapabilirsiniz.

Evet, 350 TL altındaki alışverişleriniz ile tüm Migros ve Macrocenter mağazalarında temassız ödeme yapabilir; hem bozuk para sorunundan kurtulabilir, hem de market alışverişlerinizi hızlandırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken alışverişinizi Money Bonus ile başlatıp ödemeyi temassız yapmak istediğinizi belirtmeniz ya da Migros'ta bulunan jet kasalarda kartınızı pos cihazına yaklaştırmanızdır.

Yat Kart sahibi olmak için teknenizin Denize Elverişlilik Belgesi veya Denizciler Derneği'ne üye olduğunuza dair belge veya faaliyet belgesi veya kaptanlık brövesi ile birlikte TC kimlik numarası bulunan bir ehliyet ya da nüfus cüzdanı fotokopisini mağaza yöneticimize teslim etmeniz ve KAYIT yazıp 7447’ye göndermeniz gerekmektedir.

Yatkartın geçerli olduğu mağaza listesine link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Otel-Restoran Kart sahibi olmak için işletme güncel vergi levhası, işletme belgesi gibi firma adı ve faaliyet alanını gösteren belgelerin mağaza yöneticimize teslim etmeniz ve KAYIT yazıp 7447’ye göndermeniz gerekmektedir.

Kazanılan Money’ler, (Yat kart için aylık 3.000TL, Otel Restoran kart için 2.000TL, Servis kart için aylık 750TL) alışverişi takip eden 2 gün içerisinde alışverişin yapıldığı karta yüklenecek ve 31 Aralık tarihine kadar bütün Migros, Macrocenter, 5M Migros alışverişlerinde kullanılabilecektir.

Kart bakiyenizi Migros Mobil Uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Servis ve Restorant kartlar ile indirimlerden ve money kampanyalarından yararlanılabilir ancak Yat ve Otel kart ile yararlanılamamaktadır.

Kazanılan Money’ler, 31 Aralık tarihine kadar bütün Migros, Macrocenter, 5M Migros, Migros jet mağazalarında harcanabilir.

Ticari Kartlar ile ilgili tüm kampanya detaylarını sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bebe Money ile tüm bebek ürünü ve organik ürün alışverişlerinizden %5 Bebe Money kazanabilir; Prima, Uni Baby, Aptamil, Milupa, Fisher Price marka oyuncak ürünleri ve Hayat Bebeklere Özel Ambalajlı Su 6X330ml ürünü alışverişlerinizde 2 kat daha fazla, %10 Bebe Money kazanabilirsiniz.

Bebe Money'e Money kartınızla, money.com.tr adresinden veya Migros Mobil Uygulaması'ndan veya SMS (BEBEMONEY yazıp bir boşluk bırakıp Money kart numaranızı yazın 5818’e SMS atın) ile kayıt olarak Bebe Money fırsatlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Bebemoneyler alışverişi takip eden 2 gün içerisinde alışverişin yapıldığı karta yüklenecektir.

Biriken Bebemoney puanlarınızı Migros Mobil Uygulaması, kasa fişi, ya da Money web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Biriktirdiğiniz Bebe Money’leri Hediye Kataloğu'ndan harcayabilirsiniz. Aynı ay içeriside (1 ayda) en fazla 500 Bebe Money harcanabilmektedir. Hediye Katoloğu'na link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Biriktirdiğiniz Bebe Money’leri Hediye Kataloğu'nda yer alan Prima, Uni Baby, Aptamil, Milupa, Fisher Price marka oyuncak ürünleri ve Hayat Bebek su ürünlerinde harcayabilirsiniz.

Biriktirdiğiniz Bebemoney puanlarınızı istediğiniz zaman harcayabilirsiniz.

Money kartınız yoksa İstanbulkartınızı Money kart olarak kullanabilir, işlem başlangıcında İstanbulkartınızı okutarak Money avantajlarından faydalanabilirsiniz. Migros kasalarında İstanbulkart satın alabilir, İstanbulkartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. İstanbulkartınızdaki bakiye ile İstanbul’daki tüm Migros mağazalarında alışveriş yapabilirsiniz.

İstanbul’da bulunan tüm Migros, 5M ve Mjet formatındaki mağazalarımızda gerçekleştirebilirsiniz. İstanbulkart işlemleri jet kasalarda yapılamamaktadır.

Migros mağazalarından yalnızca anonim İstanbulkart temin edebilirsiniz.

İstanbulkartı 70 TL karşılığında Migros kasalarından temin edebilirsiniz.

İstanbulkart ile yapacağınız işlemlerinizi herhangi bir hizmet bedeli ödemeden kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Migros mağazalarında İstanbulkart yükleme baremleri 5,10,15,20,30,50,100,200, TL olarak yüklemelerinizi yalnızca nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Money üyesiyseniz, İstanbulkartınıza Money özelliği kazandırmak için kart eşleştirme işleminizi Money.com.tr adresindeki profil menüsünden gerçekleştirebilirsiniz. Money üyesi değilseniz, herhangi bir işlem yapmadan kasalardan İstanbulkartınızı kullanarak Money avantajlarından faydalanabilirsiniz. İstanbulkartınız ile Money avantajlarından yararlanmaya devam etmek için bir ay içinde üyelik bilgileriniz ile kayıt işleminin tamanlayabilirsiniz.

Money aktarım talimatı oluşturmanız gerekmektedir. Money aktarım talimatını Money.com.tr adresindeki profil menüsünden oluşturabilirsiniz. Money aktarım talimatını ilk kez veren müşterilerin Money hesabındaki 1 ve üzeri Moneyler, eşlenik İstanbulkartınıza bakiye olarak aktarılacakatır. 1 Money 1 TL'ye eşittir.

İstanbulkart ile Money Kart eşleme ve Money aktarım talimatını iptal etme işlemlerini Money.com.tr adresindeki profil menüsünden yapabilirsiniz.

Kayıp istanbulkart bilgisini 153 aranarak IBB Beyaz Masaya bildirdiğiniz takdirde istanbulkartınız iptal edilecektir. Anonim İstanbulkartların kullanıma kapatılarak iptal edilebilmesi için önceden web üzerinden kişi üzerine tanımlanmış olması gereklidir. Money Kart eşleme işlemi yapılmış kartın kaybolması çalınması vb. durumlarda; Money aktarım talimatınızı Money.com.tr adresindeki profil menüsünden iptal etmelisiniz.Bu iki işlemden herhangi birini yapmadığınız takdirde kayıp/çalıntı İstanbulkart’a Money aktarımı devam edecektir.

Money Pro Kart ile çalışanlarınıza Migros, Macrocenter, MigrosJet, 5M Migros ve Sanal Market’te kullanılabilecekleri alışveriş imkanları sağlayabilirsiniz.

Money Pro Kart'ı çalışanlarınıza, satış ekiplerinize veya ödüllendirme programı kapsamındaki bayi ve müşterilerinize kişiye özel bilgi ve imkanlar ile verebilirsiniz. İstediğiniz dönemlerde, farklı ya da aynı içerikte yüklemeler yapabilirsiniz.

Toplu tekel ürün alımı hariç, Kampanyalı ve indirimli ürünler dahil, alışveriş kısıtlaması olmadan tüm ürün kategorilerinde kullanılabilir.

Money Pro Kart bakiyesi son kullanma tarihini Migros Mobil Uygulama üzerinden takip edilebilir, detaylı bilgilendirme için firmanızla iletişime geçebilirsiniz.

Money Pro Kart aynı zamanda Money Kart'ın tüm özelliklerini ve ayrıcalıklarını taşımaktadır.

Money Pro Kart bakiyenizi web sitemiz veya Migros Mobil Uygulaması üzerinden öğreneblirsiniz.

Çağrı merkezimizi arayarak Money Pro Kart'ınızı isme özel kayıt ettirebilir veya bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Çağrı merkezimizi arayarak Money Pro Kart'ınızı kullanıma kapattırmanız ve firma yetkilinize bilgi vermeniz gerekmektedir.

Dijital Alışveriş Kodu; Migros alışverişlerinde kullanılan bir koddur. Tüm Migros, 5M Migros, Macrocenter, Migros Jet mağazalarında ve Sanal Market alışverişlerine kullanılabilmektedir.

Mağazadan yapılan alışverişlerde aynı alışverişte birden fazla, Sanal Market’ten yapılan alışverişlerde ise aynı alışverişte bir adet Dijital Alışveriş Kodu kullanılabilir. Dijital Alışveriş Kodu tek kullanımlıktır, bölünerek kullanılamaz. Alışveriş sonunda çek içinde kalan bakiye için para üstü,hediye çeki vb.talep edilemez. İade prosüdürümüz bulunmamaktadır.

Kurumsal Dijital Alışveriş Kodu alımlarınız için moneykurumsal@migros.com.tr mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Bireysel alımlarınız için mağaza kasalarımızdan ya da 530 300 13 00 nolu Whatsapp iletişim hattımızdan satın alabilirsiniz.

Money Gold, özel fırsatların ve hizmetlerin sunulduğu bir Money aboneliğidir. Aylık 49,99 TL üyelik ücreti ile tüm Money üyeleri Money Gold dünyasına katılabilir. Money Gold ile ücretsiz Sanal Market siparişi verebilir, ayda 2 kere Favori ürününüzde %50 indirim, Petrol ofisinde 1000 TL ve üzeri yakıt alımlarında 40 TL değerinde Positive Puan kazanabilir ve ayda 2 kere kendi kampanyanı yarat kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Money Gold’a sitemizden üye olabilirsiniz.

Money Gold üyeliği ile sahip olacağınız kazançlarınızı sitemizde bulunan “Profilim/Money Gold Kazançlarım” alanından takip edebilirsiniz.

Üyelik iptal işleminizi 0530 300 13 00 numaralı Whatsapp hattımızdan gerçekleştirebilirsiniz.
Money Gold üyeliğinin fatura döneminin ödemesi alınmışsa, üyeliğin fatura dönemi sonuna kadar devam eder ve bir sonraki dönemde üyeliğin yenilenmez. Eğer ilgili dönemin ödemesi alınmamışsa üyeliğin anında iptal edilecektir.

Moneynet, Money'lerinizi günlük, haftalık ve aylık mobil internet paketlerine dönüştürebileceğiniz bir programdır.

Moneynet ile Money'lerinizi internet paketine dönüştürmek için Migros Money mobil uygulamasının ana sayfasında ve “Profil” menüsündeki “Diğer Kazançlarım” ekranında yer alan “Moneynet” bölümünden işlem yapabilirsiniz. Seçilen internet paketinin hattınıza tanımlanabilmesi için Money boşluk işlem sonunda tarafınıza gönderilen kodun 3172’ye SMS gönderilmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi ve kullanım koşulları Migros Money mobil uygulamasında yer almaktadır.

Gördüğünüze İnanın Kampanyası, Money Kart ile yapılan her 150 TL’lik alışverişte geçerlidir. Her 150 TL’lik alışverişte kampanyadaki ürünlerden bir tanesi indirimli olarak alınabilir. Kampanyaya alkollü içkiler, sigara, operatör, TL ürün yükleme satışları, Sinemia Kart paketi, elektrikli ve elektronik ürünler, bahçe-ev-plaj-ofis mobilyaları, egzersiz aletleri, kuyum ürünleri, fırsat paketleri, müşteri poşetleri Ramazan Kolileri, Kurban siparişleri, Yılbaşı Sepeti, Milli Piyango Biletleri, ESK ürünleri ve yeniden satış amaçlı toplu satın alımlar dahil değildir. Money kullanılarak yapılan ödemelerde, Money tutarı kampanya harcama kotasına dahil değildir. Gördüğünüze İnanın Kampanyası başka kampanya ile birleştirilemez.

Gör-İnan kampanyasından yararlanmak için herhangi bir kayıt işlemi gerekmemektedir.

Migroskop dergimiz, mağazalarımız ve web sitemiz üzerinden gör-inan kampanya fırsatlarını görebilirsiniz.

Mağaza stokları dahilinde her 150 TL'lik alışverişinizde 1 adet gör-inan ürünü alma hakkı kazanırsınız.

money.com.tr internet sitemiz veya Migros Mobil Uygulaması üzerinden tüm güncel kampanyalarımızın detaylarına ulşabilirsiniz.

Tüm Migros kasalarından, money.com.tr üzerinden ya da Migros Mobil Uygulaması üzerinden kampanya katılımı sağlayabilirsiniz.

Tüm Migros kasalarından, money.com.tr üzerinden ya da Migros Mobil Uygulaması üzerinden, kampanya koşullarını öğrenebilirsiniz.

Tüm Migros mağazaları görsellerinden, Migroskop'lardan, money.com.tr üzerinden, Migros Mobil Uygulaması üzerinden, kampanyalardan kaç kez yararlanacağını o kampanya özelinde öğrenebilirsiniz.

Tüm Migros mağazaları görsellerinden, Migroskop'lardan, money.com.tr üzerinden, Migros Mobil Uygulaması üzerinden, güncel kampanyaları öğrenebilirsiniz.

Kazanılan Money'ler 2 iş günü içerisinde Money Kart'ınıza yüklenir.

1 Money=1 TL olarak tüm Migros mağazalarımız ve Sanal Market'te yapacağınız alışverişlerde ayrıca İstanbulkart bakiyesi olarak kullanabilirsiniz.

Yıl içerisinde 30 Haziran ve 31 Aralık olmak üzere Money’ler iki kez silinmektedir. Money’lerin son kullanma tarihi her kampanyanın yasal metninde belirtilmektedir.

Tam Bana Göre Kampanyası, kayıtlı Money kartı olan tüm müşterilerimize, geçmiş alışveriş alışkanlıklarından yola çıkarak sunulan kişiselleştirilmiş kampanyalardır. Kampanya teklifinde yer alan kategorilerde belirtilen tutarda alışverişlerinize Money hediye edilmektedir.

Migros Mobil Uygulaması, money.com.tr sitesi ya da kasiyerlerimiz aracılığıyla kampanya katılımınızı sağlayabilirsiniz.

Kasa fişinde yer alan ilk teklifinizden yararlandıktan sonra kasa fişinde size özel yeni teklifiniz çıkacaktır. Ayrıca Migros Mobil Uygulaması'na özel 2 adet daha teklifin olduğunu unutma. Tüm bu tekliflerinden sadece birer kez yararlanabilirsiniz.

Size özel Tam Bana Göre kampanyanızın geçerlilik tarihini kasa fişiniz veya Migros Mobil Uygulaması üzerinden görebilirsiniz.

Size özel Tam Bana Göre kampanyanızı kasa fişiniz veya Migros Mobil Uygulaması üzerinden görebilirsiniz.

Çekiliş sonuçları tarafınıza gelen sms ile size duyurulacak ve ardından money.com.tr'de yayınlanacaktır.

Çekilişe katılım hakkınız olup olmadığını yasal metinde yer alan tutarı karşılayıp karşılamadığınıza bakarak kontrol edebilirsiniz.

Çekiliş sonucu verilecek olan ürün ve ürün tutarlarına göre KDV,ÖTV gibi değişkenler olabildiğinden belli bir ödeme yapmanız gerekebilir.

Güncel Marka Fırsatları kampanyalarını Migroskop veya money.com.tr'den görebilirsiniz.

Ürünlerin dahiliyeti yasal metinlerde belirtilmektedir. Güncel Marka Fırsatları kampanyalarını Migroskop veya www.money.com.tr'den görebilirsiniz.

Marka Fırsatları koşulları ve kısıtları her kampanya özelinde değişmektedir. Güncel Marka Fırsatları kampanyalarını Migroskop veya sitemiz üzerinden görebilirsiniz.

Kampanya koşullarına money.com.tr internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kampanya koşullarına money.com.tr internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kampanya koşullarına money.com.tr internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kampanya koşullarına money.com.tr internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kazanılan Money'ler Migros, Macrocenter, 5M Migros, Migrosjet mağazalarında ve Migros Sanal Market'te 1 Money = 1 TL olarak ya da Petrol Ofisi'nde yakıt alımı için 1 Money = 1 TL olarak, 10 TL ve katları tutarında kullanılabilir.

Kampanya koşullarına money.com.tr internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Petrol Ofisi Çağrı Merkezi ile görüşmenizi rica ederiz.

Petrol Ofisi Çağrı Merkezi ile görüşmenizi rica ederiz.

Migros'un Kadınlara özel oluşturduğu kapalı devre bir platformdur.

İGE'ye iyigelecekelcileri.migros.com.tr üzerinden üye olabilirsiniz.

Bildiriminizi iletişim formunu üzerinden iletmenizi rica ederiz.

Bildiriminizi iletişim formunu üzerinden iletmenizi rica ederiz.

Bildiriminizi iletişim formunu üzerinden iletmenizi rica ederiz.

Money dönüştürme işlemi kaldırılmıştır, geri gelmeyecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

KoçAilem, Koç'luların hayatlarının her alanında kendilerini özel hissetmelerini hedefleyen, Koç'lulara özel ayrıcalık platformudur. KoçAilem’li olmak için kocailem.com üzerinden üyelik başvurusunu doldurarak veya 444 0 447 KoçAilem Çağrı Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Koçailem Migros kampanyası detaylarına Koçailem web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Koçailem üyeleri Migros, Macrocenter ve Sanal Market'ten yapacakları aylık 3.200 TL'ye kadar olan alışverişlerinde %3 indirim kazanmaktadırlar. Harcama tutarında alkol, sigara, elektrikli ve elektronik ürünler, kontör ve TL yükleme ürünleri dahil değildir. İndirimden yararlanmak için alışverişten önce Money üyesi olmanız ve Kocailem.com ana sayfadaki Migros kayıt yönlendirmesi üzerinden Koçailem üyeliğinle eşleştirme yapmanız gereklidir.

Koçailem indirimi tüm indirimlere ek olarak yapılmaktadır.

Sağlıklı Yaşam Yolculuğu Projesi, alışveriş tercihlerini daha sağlıklı bir yaşam bilinciyle yapmanı desteklemek amacıyla hayata geçirilmiştir.

 • Migros Mobil Uygulama'ya girip yaparak Sağlıklı Yaşam Yolculuğum sayfasında referans tablo ile sizin için oluşturduğumuz grafiği karşılaştırabilir, alışverişlerinizde hangi besin grubunu ihmal ettiğinizi görebilirsiniz.
 • Bir sonraki alışverişlerinizde eksik besinlerinizi tamamlayabilir, daha dengeli beslenme yolunda adım atabilirsiniz.
 • Anasayfadan takip edebileceğiniz Sağlıklı Yaşam Önerilerimizle, tüketmeyi ihmal ettiğiniz besin grubundan sizin için seçilen ürünleri indirimli fiyatları ile satın alabilirsiniz.
 • Sağlıklı Yaşam Yolculuğum sayfasından su içme ve diş fırçalama için kendinize hatırlatmalar kurabilirsiniz. Böylece sizin belirlediğiniz zamanlarda telefonunuza hatırlatma göndererek, size su içmeniz veya dişlerinizi fırçalamanız gerektiğini hatırlatabiliriz.
 • Sağlıklı Yaşam Yolculuğum sayfasından ağız ve diş sağlığı, yeterli su tüketimi, fiziksel aktivite ve güneşten korunma ipuçlarımızı takip edebilirsiniz.
 • Anasayfadan takip edebileceğiniz Sağlıklı Yaşam Önerilerimizde yer alan ağız ve diş sağlığı ürünlerinizi indirimli fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Sağlıklı yaşam kampanyalarında katılım gerekmemektedir.

Migros Mobil Uygulama üzerinden kampanyalarınızı görebilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam kampanyalarında adet sınırı bulunmamaktadır.

Migros Mobil Uygulama üzerinden kampanyalarınızı görebilirsiniz.

Migros Mobil Uygulama üzerinden Sağlıklı Yaşam grafiğinizi görebilirsiniz.

Mağazalarımızda tüm visa, master ve amex kartlarını kullanabilirsiniz.

"20 TL ve üzeri alışverişlerinizde yasal düzenlemelerle taksit kısıtı getirilen mal hizmetler hariç, Akbank Axcess, Halkbank Paraf, Ziraat Combo kart, Garanti Bonus, İşbankası Maksimum, ile vade farksız 3, Yapı Kredi World ile vade farksız 4 taksitten yararlanabilirsiniz.

Cep telefonu hariç elektronik eşya alımlarında Yapı Kredi World ile 4'ten 12 taksite kadar, Garanti Bonus, İşbankası Maksimum ile 3 ya da 6 taksitten yararlanabilirsiniz.

Kuyum, yemek, gıda, alkollü içecek, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz. "

Evet, mağazalarımızda yabancı banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Sanal Market'te yabancı banka kartı ile ödeme yapılamamaktadır.

Mağazalarımızda sodexo/setcard/ticket/multinet ile ödeme yapılamamaktadır.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) kuralları gereği şifresiz işlemlerde kimlik sorulup imza alınmalıdır.

Anlaşmalı bankalara ait kartlara yapılan iade işlemleri 7 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Diğer bankalar için bu süre ilgili banka süreçlerine bağlı olarak değişebilmektedir.

Mükerrer çekim olduğunu düşündüğünüz işlem tutarı, tarihi, saati ve işlemin gerçekleştiği mağaza bilgisiyle birlikte lütfen iletişim formunu doldurunuz. Mağazamızın hesabat işlemi kontrol edilecek tarafınıza bilgi verilecektir. Mağaza mükerrer işlemi göremiyorsa, işlem bankanızda askıda kalmış olabileceğinden bankanıza harcama itirazı dilekçesi ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Faturanıza link üzerinden e-arşiv bilgi fişinde yer alan vergi kimlik numarası/tckn bilgisi ve referans numarasını girerek ulaşabilirsiniz. Faturanız alışveriş tarihinizden itibaren 7 iş günü içinde oluşturulmaktadır.

Şahıs faturalarında Sanal Market üyeliğine giriş yaptığınızda siparişlerim bölümünden son 1 yıla ait tüm siparişlerinizin e-arşiv faturasını indirebilirsiniz. Şirket faturaları, e-fatura ise sadece şirketin kayıtlı olduğu vergi dairesindeki tanımlı şirket mailine sistem tarafından gönderilmektedir. Şirket faturalarını üyelikten indiremezsiniz. Sistem, faturanızı otomatik olarak şirket mailine göndermektedir.

En yakın mağazamızdan fatura adres kaydınızı kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Mağaza adı, fatura tarihi, fatura tutarı, sanal market alışverişi ise sipariş numarası bilgileri ile iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Gerekli kontroller sağlanarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Faturanız Vergi Usul Kanunu'nda takip eden 5 tam yıl boyunca elektronik ortamda saklanmaktadır.

Hediyem kart sevdiklerinize hediye göndermeyi kolaylaştıran ve hediye tercihini kullanıcıya bırakan bir karttır.

Kart bakiyenizi hediyemkart.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kart bakiyenizi hediyemkart.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Hediyem kartınıza fiziki kart ile birlikte mağaza kasalarından yükleme yaptırabilirsiniz. Yükleme sonrası tahsilat makbuzunuzu alabilir, ya da dilerseniz fatura bilgilerinizi yetkililere bırakarak daha sonra iletilmesini talep edebilirsiniz.

Hediyem kartı mağazalarımızdan alabilirsiniz.

Hediyem kart sevdiklerinize hediye göndermeyi kolaylaştıran ve hediye tercihini kullanıcıya bırakan sanal bir karttır.

Bireysel Üyelik : Anasayfa üzerinden bireysel üyeliği seçebilir, ad- soyad, e-mail, cep telefon numaranız gibi zorunlu bilgilerin yanına dilerseniz Money Club Kart numaranızı da ekleyerek ücretsiz üyelik girişi yapabilirsiniz.

Kurumsal Üyelik : Anasayfa üzerinden kurumsal üyeliği seçebilir, firma fatura bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizde yer alan zorunlu alanları doldurarak ücretsiz üyelik girişi yapabilirsiniz.

Bireysel Üyelikle Gönderim : Farklı temalara ait özel tasarımlı e-hediyem kartlardan birini seçip, kendi kelimelerinizle kişiselleştirdiğiniz kartınıza, 5 TL – 2750 TL arasında dilediğiniz tutarı yükleyerek sevdiğiniz kişinin cep telefonuna gönderebilirisiniz. (şuan kapalı bu alandan alım yapılamamaktadır)

Kurumsal Üyelikle Gönderim : Farklı temalara ait özel tasarımlı e-hediyem kartlardan birini seçip, site üzerinden indirebileceğiniz sipariş formunu doldurarak çalışanlarınıza/müşterilerinize kolayca gönderim yapabilirsiniz. Toplam gönderim tutarında üst limit olmamakla beraber Kart başına 5 TL – 2750 TL arasında tutar belirleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz e-hediyem kart, alıcının cep telefonuna SMS olarak iletilir ve gönderim bilgisi üyelik hesabınızdan ve size gönderilecek e-mail ile takip edilebilir. Gönderilen SMS içinde e-hediyem kart numarası ve hediye edilen karta ulaşılmasını sağlayacak link bulunur. Hediye alan kişi bu link üzerinden e-hediyem kartını görüntüleyebilir ve kendisine göndermiş olduğunuz özel mesajınızı okuyabilir. Hediye gönderdiğiniz kişi e-hediyem kartını kullarak sadece Migros mağazalarından alışveriş yapabilir. Alışveriş sonrasında kalan tutara ait bilgi kişinin cep telefonuna yeniden SMS ile gönderilecektir. Alıcı, ayrıca site üzerinden şifre ve kendisine ait cep telefonu ile kalan bakiyesini sorgulayabilir.

hediyemkart.com sitesinden SMS olarak telefonunuza gönderilen kart numarası ve cep telefonu numaranız ile bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Gönderdiğiniz e-hediyem kart, alıcının cep telefonuna SMS olarak iletilir ve gönderim bilgisi üyelik hesabınızdan ve size gönderilecek e-mail ile takip edilebilir. Gönderilen SMS içinde e-hediyem kart numarası ve hediye edilen karta ulaşılmasını sağlayacak link bulunur. Hediye alan kişi bu link üzerinden e-hediyem kartını görüntüleyebilir ve kendisine göndermiş olduğunuz özel mesajınızı okuyabilir. www.hediyemkart.com sitesi üzerinden üyelik oluşturabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Kartınızın içindeki bakiyeyi dilediğiniz miktarda dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Hediyem karta ve e hediyem karta 5-500 TL arasında istediğiniz tutarı yükleyebilirsiniz.

Hediyem kartınızı tüm Migros, MigrosJet, ve 5M Migros mağazalarında kullanabilirsiniz.

Hediyem kart’ınız içinde bulunan bakiye, kartı son kullandığınız tarihten itibaren 2 yıl geçerlidir. 2 yıl içinde kullanılmayan kartlar iptal edilecektir.

Hediyem kart bakiyesi karşılığında hiçbir zaman nakit iadesi yapılamaz.

Hediyem Karta bakiye yüklendiğinde nakit iadesi bulunmamaktadır. Hediyem Kart ile satın alınan ürünler değiştirilebilir ancak nakit iade edilemez.

Hediyemkart.com' a girerek şifremi unuttum linkine tıkladığınızda şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Şifrenizi dilediğiniz zaman hediyemkart.com'da ‘Bana Özel’ sekmesinden değiştirebilirsiniz.

Dilediğiniz miktarda Hediyem kart satın alarak dilediğiniz kişilere dilediğiniz kadar kart hediye edebilirsiniz.

Hediyem kart SMS gönderim hizmeti tamamen ücretsizdir.

Hediyem kartınızın son kullanım tarihi geçtiğinde içindeki bakiye silinmektedir. Bu bakiyenin aktif hale getirilmesi mümkün değildir.

Ön ödemeli bir karttır. İçine yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapabilirsiniz. Kredi kartı / Banka kartı'nın geçtiği yerlerde işlem yapabilirsiniz.

İninal kartı mağazalarımızdan alabilirsiniz.

Mağaza kasalarından yükleme yapabilirsiniz. İninal kart ödeme yönteminde sadece nakit ödeme yapılabilmektedir, kredi kartı ile ödeme yapılamamaktadır. 2 TL işlem hizmet ücreti alınmaktadır.

İninal kart banka kartının geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

ininal karta ilk seferde 300 TL'ye kadar tutar yüklenebilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın www.ininal.com sitesinden ya da ininal cüzdan uygulamasından kişiselleştirilmesi / hesaba eklenmesi gerekmektedir. Kişiselleştirilmeyen / hesaba eklenmeyen kartlara 2. yükleme yapılamaz.

Kişiselleştirilmiş / hesaba eklenmiş ininal kartların 1 ay için harcama limiti 750TL'dir. Her ayın 1'inde bu limit tekrar 750TL olur.

ininal karta sahip olmak ve kullanmak için 12 yaşında olmak yeterlidir.

Hayır, gerekmiyor. İninal Kart'a herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsiniz. Mağazalarımızdan 5 TL'ye alabileceğiniz ininal karta para yükleyerek kullanabilirsiniz.

Satışımızdaki ürünler ile ilgili bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önerileriniz bizi çok mutlu eder. Lütfen mağazalarımızda görmek istediğiniz ürün ve marka bilgisini belirterek iletişim formunu doldurunuz.

Migros, TSE tarafından belgelendirilen yedi Kalite Yönetim Sistem Belgesine sahip ilk gıda perakendecisidir. Bu belgeler; TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14064 Sera Gazı Hesaplama ve Doğrulama Yönetim Sistemi'dir. Belgelerimizi link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Migros üretim gerçekleştirdiği et işleme tesislerinde ve Taze Direkt ürünlerinde helal standardına uygunluk içerisinde süreçlerini yürüttüğünü Helal Belgeleri alarak teyit etmiştir. Helal belgesi TSE tarafından denetlenmeler sonucu alınmıştır. Şirketimiz bünyesinde MIGET Taze Et Helal Sertifikası, Gebze Et DM Helal Sertifikası, Taze Direkt Helal Sertifikası bulunmaktadır.

Çevreye duyarlı, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen, doğal kaynakları korumayı hedefleyen, izlenebilirlik ve gıda güvenliğini sağlayan, sosyal olarak yaşanabilir çevre, ekonomik açıdan kârlı ve sürdürülebilir bir tarımsal üretim modeline «İyi Tarım Uygulamaları (İTU)» denir.Mal kabul süreçlerimiz gereğince İyi Tarım Uygulamalı ürünlerin güncel sertifikalarının kontrolü sağlanmakta, uygun olması durumunda mal kabulü yapılmaktadır.

Bir ürünün İTU’lu olup olmadığına ürün etiketlerindeki bilgilerden ulaşabilirsiniz. İyi Tarım Uygulamaları sertifikalı ürünlerin etiket bilgileri diğer ürün etiketlerinden farklıdır. Etiketlerde İyi Tarım Uygulamaları logosu, ilgili yönetmeliğe uygunluk yazısı, sertifika veren kontrol ve sertifikasyon kuruluş bilgileri ve sertifika numarası mevzuat kapsamında zorunlu olarak yer alır.

Paketli ürünlere benzer olarak taze meyve sebze ürünleri için ikili HKS etiketleri kullanılmaktadır. HKS etiketleri üzerinde yeralan “İyi Tarım” ibaresi o ürünün İyi Tarım Uygulamaları sertifikasına sahip ürün olduğunu ifade eder.

Taze meyve sebze çeşitleri, taze piliç, hindi, sofralık yumurta ve çiğ süt ürünleri İyi Tarım Uygulamaları sertifikasıyla mağazalarımızda satışa sunulmaktadır.

İyi Tarım Uygulamaları sertifikasyon sürecinde ilgili analizlerin tamamı yapılmakta ve bağımsız denetim yapan Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluş temsilcileri tarafından rastgele alınan numuneler akredite laboratuvarlara gönderilerek ilgili kalıntı analizlerinin uygunluğu sorgulanmaktadır. Uygun analiz sonuçu çıkmayan hiçbir üreticinin ürünü İyi Tarım Uygulamaları sertifikası alamaz.

Organik tarım, üretimde kimyasal girdi kullanmadan yapılan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından organik ürün üreten firmalar kontrol edilmekte ve uygun olan ürünler sertifikalandırılmaktadır. Mal kabul süreçlerimiz gereğince, her mal kabulde ürünlerin organik ürün sertifikaları kontrol edilmekte, sertifikası bulunmayan/tarafımıza iletilmeyen ürünlerin mal kabulü yapılmamaktadır.

Organik ürün ambalajlarında, ürün etiketinde “Organik” ifadesi yer alır ve organik ürün logolarından biri etiket üzerinde bulunur.

Mağazalarımızda sebze meyve reyonunda satılan ürünler HKS (Hal Kayıt Sistemi) etiketi ile sunulmaktadır. Hal Kayıt Sistemi ile sebze ve meyve ticaretine ilişkin güncel veri tabanının oluşturulması, sebze ve meyve ticaretinin elektronik ortamda takip edilmesi, meslek mensuplarının kayıt altına alınması, toptancı halleri arasında ortak bilgi paylaşımı ve iletişimin sağlanması, sektördeki kayıt dışılığın önlenmesi, hesap verilebilirlik ile saydamlığın sağlanması, kamu sektörünün, sebze ve meyve ticaretine yönelik olarak daha sağlıklı değerlendirmeler yapabilmesi ve düzenlemeler oluşturabilmesi, tüketicilerin, ürün künyeleri sayesinde tükettikleri ürünün nerede ve kim tarafından üretildiği gibi bilgilere ulaşabilmesi amaçlanmaktadır.

Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliğine göre son kullanma tarihi; mikrobiyolojik açıdan kolay bozulabilen ve kısa süre sonra insan sağlığı açısından tehlike teşkil etmesi muhtemel olan gıdaların tüketilebileceği son tarihi gösterir.Tavsiye edilen tüketim tarihi ise ürün uygun şekilde muhafaza edildiğinde, gıdanın kendine has özelliklerini koruduğu süreyi gösteren tarihtir. Türk Gıda Kodeksi Etiket Yönetmeliği'ne göre tüm gıda ürünlerinde son kullanma tarihi belirtilmek zorunda değildir. Son kullanma tarihi veya tavsiye edilen tüketim tarihi bilgilerinden en az birinin olması yeterlidir.

Soğuk zincir, hızlı bozulabilecek olan gıda maddelerinin üretiminden tüketimine kadar her aşamada kendi özelliklerini koruyabilmesi için uygulanması zorunlu olan soğuk muhafaza, soğuk taşıma ve benzeri işlemlerin tamamını ifade eder. Satışımızda bulunan direkt tedarikçiden temin edilen ve dağıtım merkezlerimizden mağazalarımıza ulaşan paketli ve açık taze gıda ürünlerinin her aşamada soğuk zincir kontrolü yapılmaktadır.

Güvenli, taze et ve et ürünlerimizi müşterilerimize, “MİGROS” ve “UZMAN KASAP” markaları ile sunuyoruz. İzmir'de bulunan üretim tesisimiz yasal mevzuat ve dünyadaki gıda güvenliği standartlarına uygun olarak kurulmuş ve işletilmektedir. Ürünlerimiz mağazalarımızın siparişlerimize göre günlük olarak kemiksiz hale getirilerek otomatik hatlarımızda el değmeden hazırlanmakta ve paketlenmektedir. Etin hangi proseslerden geçtiğini ve yetiştirilme şartlarını ‘Gıda Güvenliği kapsamında kurulan izlenebilirlik’ sistemi sayesinde tüm ayrıntılarıyla kayıt edilmektedir. Üretmiş olduğumuz ürünler tüm yasal gereklilikleri sağlamakta ve Migros güvencesi altındadır.

Reyonlarımızda satışa sunduğumuz kırmızı et grubu ürünler, Tarım ve Orman Bakanlığından onay belgesine sahip işletmelerde, yasal mevzuata uygun %100 veteriner hekim kontrolü ile kesilmektedir .Hayvanlar Kesim noktalarından kulak küpe numarası ve pasaport (ürünün yaşı, ırkı , cinsi vb.) bilgiler ile Yurtiçi Hayvan Maddelerinin Sevkine İlişkin Rapor ile Resmi Veteriner Hekimi onayı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığından onay numarasına sahip Taze Et üretim tesislerimize gelmekte; %100 veteriner hekim kontrolü ile hammadde kabul yapılmaktadır. Kırmızı et grubu ürünlerimiz tesislerimizden Resmi veteriner hekim onayı ile mağazalarımıza sevkedilmektedir.

Havaların ısınması ile birlikte domates çok hızlı bir olgunlaşma(kızarma) evresine girebilmektedir.Hasadın gecikmesinden dolayı domates içerisindeki tohumlar uygun koşulların oluşması ile çimlenmektedir. Ayrıca; Domates içersinde tohumların çimlenmesi Bitki Gelişim Düzenleyici(Hormon) kullanılmadığını da gösterir. Bu konu ile ilgili Akdeniz Üniversitesi ‘ ne ait ait akademik yorum aşağıdaki gibidir.

Meyve sebzeler hasat sonrasında da canlı organizmalar olup, solunum yapmaya devam ederler. Ancak sentezleme süreci için ihtiyaç duyulan ısı ve ışık ortamı sağlanamazsa, sentezleme gerçek-leşmez ve büyüme düzenleyiciler oluşmaz. Meyve dokusu böylece tohumun çimlenmesine olanak tanıyan bir ortama dönüşüyor. Bu sayede tohum, domates tohumları gibi, kendi meyvesi içinde çimlenebiliyor.

Reyonlarımızdaki ürünlerimiz periyodik olarak çalıştığımız akredite dış kurum analiz laboratuvarlarına zirai ilaç kalıntısı ve bitki gelişim düzenleyici (halk dilinde hormon) analizine gönderilmektedir. Analiz sıklıkları, ürün riskleri ve hasat dönemlerine göre belirlenmiştir.. Migros Ticaret A.Ş olarak analiz sonuçları Türk Gıda Kodeksi ile birlikte Avrupa Birliği mevzuatına göre de incelenmektedir. Meyve ve sebzede İyi Tarım Uygulamalarını sosyal sorumluluk olarak gönül vermiş bir kurum olan Migros, bu alanda yaptığı çalışmalarla Türkiye ‘ de İTU sertifikalı üretici ve İTU sertifikalı ürün miktarının artmasını sağlamaktadır.

Kültür mantarı yetiştiriciliği diğer meyve sebze ürünlerinden farklı olarak resmi otoriteleriden izin alınarak belirli standartlar ve kontrollü koşullar altında üretilmektedir.(Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Sicil Belgesi, Ticaret Odası Faaliyet Blgesi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi vb..) Doğada kendiliğinden yetişen türlerinden ayrılan kültür mantarlarının bünyelerinde zehirli maddeleri bulundurmadığından bir zehirlenme görülmesi mümkün olmamaktadır. Tüketim öncesi yıkama işlemi yapılması gerekmektedir. Ayrıca tüm ürünlerimiz gibi kültür mantarları da reyonlarımıza girmeden önce gıda güvenliği - kalite sistemleri doğrultusunda gerekli kontrol ve analizlerden (zirai ilaç kalıntısı, bitki gelişim düzenleyici(-hormon)) geçmektedir.

Ülkemizdeki Beyaz Şekerlerin tamamı % 100 şeker pancarlarından üretilmekte olup ülkemizde Şeker kamışından şeker üretimi yoktur. Dolayısı ile Migros markalı şekerlerin tamamı şeker pancarından üretilmektedir.

Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği gereğince ürünlerin etiket bilgilerinde muadil ürünlerden üstünlük sağlanacak ifadelerin kullanılması yasaktır.

Bu maddeye istinaden Migros markalı şekerlerin üzerinde “%100 Şeker Pancarından Üretilmiştir.” ifadesi yazılmamıştır.

Bazı meyve sebze ürünleri hasat edildikten sonra tüketime sunulmadan önce soğuk hava depolarında belirli bir süre muhafaza edilebilmektedir. Hasattan sonra ilk soğuk depoya alım yapıldığı tarihte hal kayıt sistemine bildirim yapılan bu ürünler sistemsel olarak kayıt altına alınmaktadır. Soğuk hava depolarından çıkan bu ürünlerin mağazalara sevkiyatında ilk alım yapılan künye üzerinden dağıtım künyeleri alınarak mağaza çıkışları yapılmaktadır.

Bu durumda da reyondaki etikette yer alan künyeki Üretim/ İthal Tarihi bilgisi , mağazaya ürün sevk tarihinden daha eski bir tarih olabilmektedir. Bu ürünler; Narenciye , Patates , Soğan, Sarımsak , Kabak Helvacı , Elma, Armut , Ayva , Kivi , Nar, Üzüm ve İthal Ürünlerdir.

Sıcaklık değişimi sonucunda kakao yağının eriyerek yüzeyde tekrar donması sebebiyle oluşur. İnsan sağlığına zararlı bir durum değildir.

Türk Gıda Kodeksi Yumurta Tebliği kapsamında yumurta etiketlerinde yetiştirilme metodu kodu için organik yetiştiricilik için 0, free range (açık dolaşıma erişim) yetiştiricilik için 1, kümeste kafessiz yetiştiricilik için 2 ve kafesli yetiştiricilik için 3 olarak belirtilir. Yumurta kabuğunda yer alan İşletme numarası; bir haneli yetiştirme metodu kodu, iki haneli ülke kodu ve iki haneli il trafik kodunun ardından gelen işletmeye özgü 10 rakamlı bir sayı ile birlikte toplam 15 haneden oluşan numaradır. (görsel paylaşılabilir)

Natürel zeytinyağı: Zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde değişikliğe neden olmayacak bir ısıl ortamda, sadece yıkama, dekantasyon, santrifüj ve filtrasyon işlemleri gibi mekanik veya fiziksel işlemler uygulanarak elde edilen; kendi kategorisindeki ürünlerin fiziksel, kimyasal ve duyusal özelliklerini taşıyan yağlardır.

Riviera zeytinyağı: Rafine zeytinyağı ile doğrudan tüketime uygun natürel zeytinyağları karışımından oluşan yağdır.

Türk Gıda Kodeksi Zeytinyağı ve Pirina Yağı Tebliği kapsamında riviera zeytinyağı, rafine zeytinyağı ile doğrudan tüketime uygun natürel zeytinyağları karışımından oluşan bir yağdır. Bu nedenle riviera zeytinyağı, natürel sızma zeytinyağına göre daha az aromaya ve tada sahiptir.

Ürünün kütlesi, yoğunluk (özkütle) ve hacmin çarpılmasıyla elde edilir. Suyun yoğunluğu 1, sıvı yağların yoğunluğu ise 1’den düşüktür. Bu nedenle 5 L su tartıldığında 5 kg gelecekken, 5 L bir sıvı yağ tartıldığında 5 kg gelmeyecektir. Örneğin, ayçiçek yağının oda sıcaklığında özkütlesi yaklaşık 0,92 g/cm³’dir. Dolayısıyla 5 litrelik bir ayçiçek yağı, 0,92 g/cm³ özkütlesinden ötürü yaklaşık 4,6 kilogramlık bir ağırlığa sahip olacaktır.

Pirinç ve bakliyat ürünlerinin evde bez torbada saklanması önerilir. Cam kavanozlarda saklanması önerilmez. Havadar, nemsiz, güneş ışığından uzak ve karanlık bir ortamda saklanmalıdır. Bu ürünler kokuyu kolay absorbe edebileceğinden, deterjanların ya da başka kimyasal ürünlerin bulunduğu dolaplarda saklanmamalıdır.

Kristalizasyon, bal muhafazasında doğal bir süreç olup normal depolama koşullarında çoğu bal kristallenme eğilimi gösterir. Özellikle kış aylarında ve soğukta muhafaza edildiğinde birkaç ay içerisinde kristalleşebilir. Kristalleşme balın kimyasal yapısında herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Tamamen fiziksel bir olaydır. Kristallerin gözlenmesi, balın tüketilmesini önleyici bir problem değildir ve sağlık açısından da sakıncası bulunmamaktadır. Bal kristalleşmiş hali ile de tüketilebileceği gibi, benmari usulü bir ısıtma işlemi ile (sıcak su dolu bir kabın içerisinde balın su ile temas etmeyecek şekilde ısıtılması) kristaller çözdürülüp bu şekilde de tüketilebilir. Balda meydana gelen kristalleşme, bala yapılmış bir hilenin göstergesi değildir.

Hazır Ambalajlı Mamullerin Ağırlık Ve Hacim Esasına Göre Net Miktar Tespitine Dair Yönetmelik kapsamında belirtilen limitler dahilinde ürünlerde fazla veya eksik gramajlara tolerans sağlanmıştır. Ürün etiketinde net miktar bilgisinin “e” tolerasyon ile belirtilmesi, ilgili yönetmelik kapsamındaki limitler dahilinde üründe fazla veya eksik gramaj olabileceğini ifade etmektedir.

Yağ içeren ürünlerde yağ ayrılımı olabilmektedir.Bu durumun ürünün tüketilmesi açıından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İlgili ürünlerin karıştırılarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Kozmetik ürünlerinde raf ömrü 30 aydan uzun ise etiketinde son kullanma tarihi verilmesi zorunlu değildir. Özellikle birçok saç boyası, şampuanın kullanım süreleri 30 aydan uzundur. Bu durumda ürünün ambalajında kapağı açık kavanoz sembolü içerisinde sayılar yer almaktadır.Bu sayılar ürünün açıldıktan sonraki kullanım süresini ifade etmektedir. Örneğin kavanoz sembolünün içerisinde 12M yazılı ise bu ürünün açıldıktan sonraki 12 ay içerisinde güvenle tüketilebileceği anlamına gelmektedir.

Yüzey alanı küçük olan kozmetik ürünlerde kitapçık sembolü bulunmakta olup , bu sembol ürüne ait detaylı bilgilendirmelerin yer aldığı kitapçığın ürünün satışa sunulduğu yerde muhafaza edildiğini belirtmektedir.

Kozmetik Yönetmeliği kapsamındaki ürünler için kum saati sembolü ile ürünün açılmadan önce minumum dayanma süresi belirtilmektedir. Kum saati sembolü yanında ürünün son kullanma tarihi ayrıca belirtilmektedir.

Kozmetik Yönetmeliği kapsamında değerlendirilen ürünelerde ürün bilgilerinin arka yüzeye sığdırılamaması durumunda bazı ürünler için yapışkanlı çift etiket kullanılmaktadır, bilgilerin bir kısmı ilgili etiketin alt kısmında verilmeye devam etmektedir. Bu durumda ürünler üzerinde etiketin arka tarafa doğru kaldırılacağını belirten ok sembolü bulunmaktadır.

Yenilenen tebliğ ile beraber Ocak 2019 itibari ile tablet deterjanlarda fosfor içeriği kısıtlanmıştır. Migros markalı tablet deterjan ürünümüz öncesinde veya şimdi fosfor içeriği mevcut olan bir ürün değildir.

Reyonlarımızda satışa sunulan PL Deterjan, PL Kozmetik ve PL Kağıt grubu ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Gıda ışınlaması; gama ışınları kullanılarak, gıdaların teknolojik amacına uygun olarak yeterli dozda ışınlanması işlemidir ve gıdaların sterilizasyonu amacıyla kullanılır .Özellikle gıdalardaki zararlı mikroorganizmaları yok etmek, gıdalara zarar veren böcek parazit oluşumunu önlemek raf ömrünü uzatmak amacıyla kullanılır.

Yeni bir yöntem olmayıp 1905 yılından bu yana kullanılmaktadır.uluslararası kuruluşlar WHO, FDA, FAO, Kodex Alimentairus tarafından sağlık yönünden güvenilir olduğu hakkında görüş birliği olup belirli dozlarda ışınlanmış gıdanın tüketilmesi yönünde zararlı ve toksikolojik tehlike oluşturmayacağı kararı vardır.

Ülkemizde de Gıda Işınlama Yönetmeliği Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ilk defa 1999 yılında yayınlanmış olup, bu uygulama yasal olarak tanımlanmış kuralları konulmuştur.

Bu işlemin yapılabilmesi için özellikle Türk Atom Enerjisi kurumu uygunluk onayı zorunludur.

Yönetmelikte belirtile koşullar sağlanarak yapılmalı ve etiket üzerinde ışınlama yapılmıştır ibaresi ve sembolü (logo) basılması zorunludur.

Evet, Migros’ta köpek ve ked mamaları, kuş ve balık yemleri, kedi kumu, köpek tasmaları ve oyuncakları gibi birbirinden çeşitli evcil hayvan ürünlerini bulabilirsiniz. Migros, evcil hayvan ürünleri konusunda marka ve fiyat açısından da çeşitlilik sağlamaktadır.

Ürün yelpazesi hakkında daha detaylı bilgi için Migros mağazalarına veya Migros.com.tr’ye başvurabilirsiniz.

Evet, vegan ve vejetaryen ürün seçeneklerini birçok reyonda bulabilirsiniz. Ürün yelpazesi hakkında daha detaylı bilgi için Migros mağazalarına veya Migros.com.tr’ye başvurabilirsiniz.

Reyonlarımızda marka ve ürün çeşitliliğimiz olup; organik, şekeri azaltılmış, şekersiz, glutensiz, laktozsuz, yağı ve tuzu azaltılmış, enerjisi azaltılmış, bir öğünde tüketilme amacıyla porsiyonu ayarlanmış ürünlerimize kolay ulaşma imkanı sağlamaktayız.

Ürün yelpazesi hakkında daha detaylı bilgi için Migros mağazalarına veya Migros.com.tr’ye başvurabilirsiniz.

Migros olarak; yurt içi ve yurt dışı operasyonlarımızda, müşteri odaklı, insana, topluma ve çevreye duyarlı, güvenilir, yenilikçi ve verimli yapımız ile yaşam kalitesini ileriye taşımada öncü rol üstlenmekteyiz. Bu doğrultuda, tüm tüketicilerin ihtiyaç duyduğu sağlık ve iyi yaşamı destekleyen geniş bir ürün portföyünü, Migros kalitesinde müşterilerimize sunuyoruz.

Sürekli artan mağaza sayımız ve satışa sunduğumuz gıda seçenekleri, marka ve ürün çeşitlerimizle iyi yaşamı destekleyen ürünleri günden güne daha erişilebilir kılmayı hedeflemekteyiz.

Reyonlarımızda marka ve ürün çeşitliliğini arttırıp; organik, şekeri azaltılmış, şekersiz, glütensiz, laktozsuz, yağı azaltılmış, tuzu azaltılmış, enerjisi azaltılmış, bir öğünde tüketilme amacıyla porsiyonu ayarlanmış ürünlerimize kolay ulaşma imkanı sağlıyoruz.

Ürün yelpazesi hakkında daha detaylı bilgi için Migros mağazalarına veya Migros.com.tr’ye başvurabilirsiniz.

Migros olarak hedefimiz güvenli gıdaları, güvenli koşullarda müşterilerimiz ile buluşturmaktır.

Tedarikçi seçimine büyük önem vererek, tedarikçi firmalarının uygulamalarını Global Gıda Güvenliği İnisiyatifi (GFSI) tarafından tanınan standartlar ile etik, sosyal, çevre, iş sağlığı ve güvenliği uygunluk gereklilikleri bazında gerçekleştirilen ve 2 gün süren denetimler doğrultusunda takip etmekteyiz.

Gıda güvenliği açısından kritik önem taşıyan soğuk zincir, ürünlerin dağıtım merkezlerindeki ilk kabul, depolama, sevkiyatı ile müşterilerimize sunulduğu ana kadar kesintisiz kontrolü sağlamaktayız.

Satışımızda yer alan ürünler, yasal mevzuat ve kendi parametrelerimiz kapsamında içerik kontrolleri, kalite analizleri ve tat panelleri kapsamında düzenli olarak takip edilmektedir.

Ürün yelpazesi hakkında daha detaylı bilgi için Migros mağazalarına veya Migros.com.tr’ye başvurabilirsiniz.

Migros markalı ürünler ise 350 kriterden geçerek kabul ediliyor. Bu denetimlerin tamamı elektronik olarak kayıt altına alınarak gelişim hakkında izlenebilirlik sağlıyor.

Migros marka tekstil ürünleri M-Lady, M-Man, M-Kids ve M-Home, sağlığa zararlı maddelere karşı 42 farklı parametreyi içeren analizlerinden, sağlık taramasından geçiyor.

MKolay; mağaza içerisinde müşterinin kendi akıllı telefonu ile alışveriş yapmasına imkan tanıyan; alışveriş alışkanlığına etki eden yenilikçi, hızlı ve kolay bir deneyimdir.

MKolay uygulaması, müşterilerin fiziksel mağazalarda kendi akıllı telefonlarını kullanarak alışveriş yapmalarına olanak tanıyan bir teknolojik deneyimidir. Migros’un Money uygulamasında Money kart bilgilerinizi girdikten sonra Mkolay sekmesinde alışverişinize başlayabilirsiniz. Bu aşamada, bulunduğunuz mağazayı uygulamaya konum servisleri ile veya mağaza QR kodu ile tanıtabilirsiniz. MKolay uygulaması ile ürün barkodlarını telefonunuzdan okutarak, kasaya gitmeden toplam alışveriş tutarını takip edip indirimleri anlık olarak görebilirsiniz. Ayrıca kasa sırası beklemeden ödemelerinizi kısa bir sürede jet kasalardan yaparak en az temasla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Mkolay uygulaması 122 mağazada 28 ilde müşterilerimize sunulmaktadır. Mkolay bulunan mağaza listemizi linke tıklayarak görebilirsiniz.

Mkolay; alışverişiniz sırasında aldığınız ürünleri, alışverişinizin toplam tutarını ve indirimlerini takip etmenize olanak sağlar. Ödeme adımında kullanılan QR kod teknolojisi sayesinde sepet büyüklüğünden bağımsız olarak kısa bir sürede jet kasalardan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle pandemi döneminde teması en aza indiren Mkolay sayesinde güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

MKolay’ın sunduğu bir diğer fayda ise kampanya gösterimleridir; alışverişiniz sırasında güncel kampanyalar hakkında haberdar edilerek “Gör İnan” kampanyası gibi fırsatlar hakkında kasaya gitmeden bilgi edinebilirsiniz.

Banka hesaplarından Migros mağazalarına para gönderim işlemi yapılamadığından, alım işlemini de gerçekleştiremezsiniz.

Referans numarasını kontrol ediniz ve alıcıya doğru referans kodu gönderdiğinize emin olunuz. Alıcının doğru alım noktasında olduğundan emin olduktan sonra sorun çözülmezse transfer işlemi gerçekleştirdiğiniz mağazaya giderek yetkiliye danışabilir ya da 0850 200 40 00 Migros Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

Para transferi işlem hizmet ücretlerini link üzerinden görebilirsiniz.

Gönderim işleminden sonra telefonunuza iletilen referans numarasını Gönderal çağrı merkezine ileterek iptal ettikten sonra dilerseniz doğru alıcı GSM no ile gönderim işlemini tekrarlayabilirsiniz.

Kumbaram uygulaması, nakit ödemelerinizdeki 5 TL’den az madeni para üstü tutarını Money Club kartınıza tanımlı mevcut Kumbarama müşteri izni dahilinde aktarır. Kumbaramda biriken tutarınızı tüm Migros alışverişlerinizde kullanmanızı sağlar. Kumbaram, Migros mağazalarında yaptığınız nakit alışverişlerinizde gerçekleşen para üstü alma işlemlerinizi hızlandırır.

Money Club kartı olan ve iletişim izni bulunan herkese Kumbaram uygulaması tanımlanmıştır.

Kumbaram kullanımı için Money Club kart sahibi olmanız ve iletişim izni vermeniz yeterlidir. Kumbaram, alışverişlerinizdeki nakit ödemelerde kullanılır. Kumbaram, yalnızca Migros Ticaret A.Ş. mağazalarında kullanılır.

Kumbaram, Migros mağazalarında yaptığınız nakit ödemeli alışverişlerinizde; para üstü almanız gereken durumlarda 0,1 ile 4,99 TL arasındaki 5 TL’den az para üstü tutarınızı Money Club karta tanımlı olan Kumbaranıza aktarabilirsiniz. Kumbaranızda biriken tutarı tüm Migros Ticaret A.Ş. mağazalarında yaptığınız alışveriş ödemelerinde kullanabilirsiniz.

Nakit ödeme işlemlerinde gerçekleştirilebilir. Ayrıca ödemenin belli bir kısmı kredi kartı ile ödenip kalan kısmı nakit olarak ödenmek istenirse de Kumbaram kullanılabilir.

Kumbarama tek seferde en fazla 4,99 TL para üstü yüklenebilir.

Hayır, Kumbaramda biriken miktarın belli bir kullanım süresi yoktur; süresizdir.

Evet, iadeyi nakit olarak alabilirsiniz.

0850 200 40 00 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattımızı arayarak veya diğer iletişim kanallarımızı kullanarak sorunun çözülmesi için yardım isteyebilirsiniz.

Evet, alışverişlerinizde hem Kumbaram bakiyenizi kullanabilir hem de nakit ödeyebilirsiniz.

Hayır, ilerleyen zamanda aktif olacaktır.

Evet, alışverişlerinizde Kumbaramdan harcama yaparken cep telefonunuza sms ile bilgi gelir; harcamalar sms’te yer alan onay kodu ile gerçekleşir.

Kumbaram yüklemelerinde aktarılan tutar, toplam kumbaram tutarı, kalan para üstü tutarı bilgilerinizi fişte görebilirsiniz. Kumbaram harcamalarında ise sms ile bilgilendirilirsiniz. Migros Mobil uygulamasının Diğer Kazanımlar bölümünden görebilirsiniz.

Hayır, birden fazla Money Club kart aynı cep telefonu numarasına tanımlı olsa bile her Money Club kartının Kumbaram bakiyesi ayrıdır. Dolayısıyla, her kart için Kumbaram bakiyesi ayrı kullanılır.

Dijital Oyun Kodları’nı tüm Migros mağazalarımızın kasalarından satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için link

Mağazalarımızda Steam, Zula, Gameforge ve League of Legends oyunları ve platformlarında kullanabileceğiniz Dijital Oyun Kodları satılmaktadır.

Dijital Oyun Kodunu tüm mağazalarımızdan nakit veya kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz kodu kasiyer tarafından size verilecek olan 2. Fişte bulabilirsiniz.

Migros Müşteri Hizmetleri’ne 0850 200 40 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek satış fişinizdeki bilgilere ihtiyacınız olacak.

Dijital Oyun Kodu’nun çalışmadığı durumlarda 2. Fişlerde (bilgi fişi) bilgisi yer alan iletişim adreslerine e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Steam Cüzdan Kodları, Steam platformunda ya da Steam internet sayfasında kullanılabilir. Gameforge bakiyesi Gameforge'da ve Metin2 oyunlarında kullanılabilir. Zula Altını sadece Zula oyununda geçerlidir. League of Legends – RP, sadece League of Legends Türkiye sunucusunda geçerlidir.

İNG Bank ve Migros işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında 500-20.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredisine mesai saatleri dışında, hafta sonları, resmi tatil ve bayramlarda tüm süreçlerini mağazalarımızdan tamamlayarak, dosya masrafsız, hızlı ve kolay bir şekilde ulaşma imkânına sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için link

MIGROS yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı 2229'a SMS gönderin. (Örnek: MIGROS TCKN) Başvuru onayınız cep telefonunuza SMS ile geldikten sonra Migros mağazalarındaki ING Hizmet Noktası'nda kimliğinizi doğrulatın, kredi evraklarınızı dijital ortamda paylaşalım, mağaza içerisinde tek evrak için imzanızı tamamlayın. Kredinizi kullanın: Krediniz hazır!

Kredi taksitlerinizi ING Mobil'den, İnternet Şubesi'nden veya ATM'lerimizden ödeyebilirsiniz.

500 TL'den 20.000 TL’ye kadar istediğiniz tutarda 60 aya varan vade seçenekleri ile kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir.Migros mağazasından kullanılacak kredi tutarı kadar alışveriş yapılması gerekir. Migros kredi başvurusunu mağazadan yapan müşterilerimiz kredilerini Migros mağazalarında hafta içi ve hafta sonu 10:00 - 22:00 saatleri arasında kullanabilir.Tablet alımları 6 ay, bilgisayar alımları 12 ay ile sınırlıdır. Cep telefonu alımları fiyatı 3.500 TL’ye kadar olan alışverişlerde en fazla 12 ay, 3.500 TL’nin üzerindeki alışverişlerde ise 6 ay ile sınırlıdır. Her türlü sorun, itiraz ve şikayetler 0850 222 0 600 numaralı müşteri hizmetleri hattına iletilebilir.

Kampanyalı ve kampanyasız maliyet tablolarına link üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

500 TL'den 20.000 TL’ye kadar istediğiniz tutarda 60 aya varan vade seçenekleri ile kredinizi kullanabilirsiniz. Tablet alımları 6 ay, bilgisayar alımları 12 ay ile sınırlıdır. Cep telefonu alımları fiyatı 3.500 TL’ye kadar olan alışverişlerde en fazla 12 ay, 3.500 TL’nin üzerindeki alışverişlerde ise 6 ay ile sınırlıdır.

Altın satışı olan mağazalarımız aşağıdaki gibidir.

MAĞAZA NO MAĞAZA ADI İL
3034 ADANA KURTTEPE MM MIGROS Adana
5869 5M BİLKENT CENTER ANKARA Ankara
5550 ARMADA AVM ANKARA MM Ankara
6086 5M TAURUS AVM ANKARA Ankara
5032 NOVAMALL AVM MANAVGAT MMM Antalya
971 5M ANTALYA Antalya
5667 19 MAYIS CAD. DİDİM MM MİGROS Aydın
5545 5M BALIKESİR Balıkesir
6838 TATVAN YAŞAM AVM MM MİGROS Bitlis
3515 5M İNEGÖL BURSA Bursa
5532 5M KORUPARK AVM BURSA Bursa
6345 KÜLTÜR MAHALLESİ DÜZCE MMM Düzce
3484 ESPARK ESKİŞEHİR MMM MİGROS Eskişehir
2390 GAZİANTEP EMEK MM MİGROS Gaziantep
607 5M BEYLİKDÜZÜ İstanbul
1096 ATAŞEHİR MMM MİGROS İstanbul
3024 5M TORİUM İstanbul
480 CADDEBOSTAN MMM MİGROS İstanbul
1747 ANADOLU HİSARI  MMM MİGROS İstanbul
4190 5M MALL OF İstanbul
1922 İSTİNYE MMM MİGROS İstanbul
3553 5M AKBATI İstanbul
6337 FLORYA KAŞIBEYAZ MMM MİGROS İstanbul
1813 ACARKENT MACROCENTER İstanbul
2749 5M YENİBOSNA STARCİTY İstanbul
3160 İSTİNYE PARK MACROCENTER İstanbul
6303 ATAŞEHİR DARKSTORE MİGROS İstanbul
3924 VİALAND AVM MMM MİGROS İstanbul
5538 5M VİAPORT AVM İSTANBUL İstanbul
5745 VADİ İSTANBUL MACROCENTER İstanbul
5482 5M MEYDAN İSTANBUL AVM İstanbul
4054 USKUMRUKÖY DÖRTYOL MM MİGROS İstanbul
3535 CEMİL TOPUZLU MACROCENTER İstanbul
5647 ORDU C.SANCAKTEPE İST MM İstanbul
1111 ORDU MMM MİGROS İstanbul
4824 İNCİRALTI MMM MİGROS İzmir
5525 5M FORUM BORNOVA İzmir
5516 5M BALÇOVA KİPA AVM İzmir
768 BOSTANLI İZMİR MMM MİGROS İzmir
5785 PİAZZA AVM KAHRAMANMARAŞ MMM Kahramanmaraş
5189 SAFRANBOLU KARABÜK MM MİGROS Karabük
3577 5M FORUM KAYSERİ Kayseri
5957 5M GEBZE CENTER KOCAELİ Kocaeli
5558 SERA AVM KÜTAHYA MMM MİGROS Kütahya
1933 MERSİN FORUM MMM MİGROS Mersin
4846 M.HİLMİ CAD.TURGUTREİS MM Muğla
7601 AŞIK VEYSEL BLV SİVAS M MİGROS Sivas
5051 NOVADA ŞANLIURFA MM MİGROS Şanlıurfa
4174 NOVADA TOKAT MMM MİGROS Tokat
2038 TRABZON FORUM MMM MİGROS Trabzon

Mağazalarımızda çeyrek saf altın, 24 ayar 1 gr saf altın, 24 ayar 0,5 gr saf altın, Harem altın 24 Ayar 0,25 gr saf altın satışımız bulunmaktadır. Ürünlerimiz kapalı kutu ve kırılmaz ambalajda satılmaktadır.

Altın ürünü iadesizdir. Mağazadan ayrılmadan iade talebinde bulunursanız iadesi yapılabilir.

Evet, hem nakit hem kredi kartı ile odeme yapılabilir(nakit ödemelerde, kredi kartı fiyatı üzerinden %4 indirim uygulanmaktadır)

Günlük olarak has altın fiyatına göre ürünlerin fiyatları hesaplanmaktadır.

Moneypay, Migros iştirak şirketi olarak kurulan bir elektronik para şirketidir. Moneypay mobil uygulamasını kullanarak Migros yazarkasa ve jetkasalarında Money indirimlerinden ve avantajlarından faydalabilir, QR okutarak temassız alışveriş ödemeleri yapılabilir ve Moneypay Dijital Kartına bakiye yükleyebilirsiniz.

Moneypay uygulamasına kayıt olurken kullandığınız cep telefonu numarası ile Money karta kayıtlı cep numaranızın aynı olması durumunda, Money avantajlarından faydalanabilirsiniz.
Money avantajlarından faydalanabilmek için yazarkasada veya jetkasada işleme Moneypay ile başlamanız gerekmektedir.

Moneypay Dijital Kartına bakiye yüklemesini 2 şekilde yapabilirsiniz. Moneypay bakiyesine 1 ay içerisinden azami 750 TL yükleyebilirsiniz.
Alışveriş ve yükleme sırasında oluşan slibi imzalayıp uygulamaya yüklerseniz, Moneypay bakiyesine 1 ay içerisinde azami 10 Bin TL yüklenebilmektedir.

Migros yazarkasalarından Moneypay Dijital Kart’a bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bunun için Migros kasiyerine “Moneypay Yüklemesi yapmak istiyorum” demeniz ve Moneypay uygulamasından “İşlemler” > “Para Yükle” > “Migros’tan Yükle” adımlarını takip ederek 8 haneli “Para Yükleme Kodunu” kasiyer sorduğunda söylemeniz yeterlidir.
Yükleme işlemi için nakit ve kredi kartı seçeneklerini kullanabilirsiniz. Nakit yüklemelerde 2 TL, Kredi kartı kullanılarak yapılan yüklemelerde 4 TL hizmet bedeli alınmaktadır.

Moneypay uygalamasından Kredi/Banka kartı ile ve EFT & Havale yöntemi ile para yükleyebilirsiniz. Bu işlemler için herhangi bir işlem ücreti talep edilmez.

Moneypay Dijital Kart’a yüklenen bakiyeyi Migros Yazarkasa ve Jetkasalarında harcayabilirsiniz. Bunun yanında, uygulama içerisinde görünen Moneypay Dijital Kart bilgileri sayesinde Sanal Market başta olmak üzere tüm internet alışverişlerinde de kullanabilirsiniz.
Ödeme işlemlerinin yanında diğer bir Moneypay kullanıcısına sadece cep numarası bilgisi ile para transferi yapabilirsiniz.

Moneypay uygulamasını indirip gerekli kimlik doğrulama adımlarını tamamladığınızda uygulama içerisinde size bir hazır limit tanımlanmaktadır. Bakiyenizin yeterli olmadığı durumlarda bu limiti kullanarak alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Hazır limiti kullandıktan sonra 1 ay içerisinde Moneypay bakiyesi vasıtasıyla hazır limit borcunuzu kapatmanız gerekmektedir. 1 ay içerisinde kapatılan borçlara faiz işletilmez.
Bu limiti kullanarak yapılan harcamalar ve zamanını aşmayacak şekilde geri ödemeler sayesinde bu limit günden güne artabilir.

Moneypay kullanıcıları arasında para transfer işlemi için sadece cep telefonu numara bilgisi yeterlidir. Bu işlemler için hizmet bedeli talep edilmez. 7/24 ve anında para gönderim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancı kredi kartları ile 3D secure işlem destekleniyorsa yükleme yapabilirsiniz ve bu yüklenen tutarları harcayabilirsiniz.

Aile Kulüpleri, Migros ve Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilen, ücretsiz olarak meslek edindirme ve yetenek gelişimi kursları düzenleyen ve aynı ilgi alanlarına sahip kişiler için sosyalleşme imkanı sunulmasını sağlayan bir projedir. Kurslar Migros mağazalarında verilmektedir. Detaylı bilgi için: link

Aile Kulübü bulunan mağazalarımız aşağıdaki gibidir.

AİLE KULÜBÜ MAĞAZA ADI ADRES
5M MİGROS SAYA AVM MERSİN SAYA PARK AVM - 5M MİGROS Saya Park AVM/ 5M Migros Mersin Aile Kulübü -Akkent Mahallesi Huseyin Okan Merzeci Bulvarı No :759/101 Yenişehir MERSİN
3 M MİGROS SALİHLİ SALİHLİ LUNA AVM- 3M MİGROS Salihli Luna AVM /Aile Kulübü - Şehitler Mah. Park Cad. No: 63 SALİHLİ/MANİSA
5M MİGROS KİPA AVM DERİNCE DERİNCE KİPA AVM - 5M MİGROS Derince Kipa AVM / Aile Kulübü - Deniz Mahallesi Ergenekon Cd. No: 2 Derince - İZMİT
5 M MİGROS KİPA AVM YALOVA YALOVA VEGA AVM -5M MİGROS Yalova Vega AVM / Aile Kulübü - Kazım Karabekir Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Cad. No : 233/1 YALOVA MERKEZ
5M MİGROS KİPA AVM ÇİĞLİ ÇİĞLİ KİPA AVM- 5M MİGROS Çiğli Kipa AVM/ Aile Kulübü -Yeni havalimanı Cad. No : 40 Çiğli İZMİR
5 M MİGROS KİPA AVM EDREMİT EDREMİT KİPA AVM- 5M MİGROS Edremit Kipa AVM / Aile Kulübü - Çanakkale Asfaltı Yolören Köyü No : 26 10300 EDREMİT
5M MİGROS BORNOVA FORUM FORUM BORNOVA AVM- 5M MİGROS Forum Bornova AVM/ Kipa Aile Kulübü- Kipa Kazım Dirik mah. 372 sok. No :36 Bornova İZMİR
5M MİGROS KİPA AVM KEŞAN KEŞAN KİPA AVM - 5M MİGROS Keşan Kipa AVM / Aile Kulübü - İspat Camii Mahallesi Akıncı Sokak Akıncı No: 1/B KEŞAN -EDİRNE
5 M MİGROS KİPA AVM BALIKESİR BALIKESİR KİPA AVM- 5M MİGROS Balıkesir Kipa AVM / Aile Kulübü -Paşaalanı Mahallesi Bandırma Cad. No: 126/ A Karesi BALIKESİR
5 M MİGROS KİPA AVM KUŞADASI KUŞADASI KİPA AVM- 5M MİGROS Kuşadası Kipa AVM / Aile Kulübü - Değirmendere Mah. Süleyman Demirel Blv. No: 223/1 KUŞADASI -AYDIN
5 M MİGROS KİPA AVM EDİRNE EDİRNE KİPA AVM- 5M MİGROS Edirne Kipa AVM /Aile Kulübü -Merkez istasyon Mah. Talatpaşa Cad. No: 22 MERKEZ/EDİRNE
5 M MİGROS İNEGÖL İNEGÖL AVM - 5M MİGROS İnegöl AVM/Migros Aile Kulübü - Osmaniye Mh. Altay Cd. No:27 D Blok Z 048 İNEGÖL/BURSA
5M MİGROS ESKİŞEHİR ESPARK AVM- 3M MİGROS Eskişehir Espark Migros AVM /Aile Kulübü -Eski Bağlar Mah. Üniversite Cad. No:21 ESKİŞEHİR
2M MİGROS PRİME MALL AVM GAZİANTEP PRİMEMALL AVM- 2M MİGROS Gaziantep Primemall AVM/2M MigrosAile Kulübü-Orhangazi mah. P.dr.n.erbakan cad.avm st.primemall ap.no.71/24 ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
3M MİGROS KADİR HAS CENTER İSTANBUL KADİR HAS AVM- 3M MİGROS Kadir Has AVM /Aile Kulübü - Bahçelievler Mah. Mehmetçik sok. No: 1 Bahçelievler / İSTANBUL
5M MİGROS SÜMERPARK AVM DENİZLİ SÜMERPARK AVM- 5M MİGROS Sümer Mah. Çal Cad. No:1/133 5M Migros Sümerpark Alış Veriş Merkezi Merkezefendi / DENİZLİ
2M MİGROS ANKARA DİKMEN DİKMEN CADDE MM MİGROS Osman Temiz Mah., Aşağı Dikmen -Dikmen Cad. , No:313/ A, DİKMEN, ANKARA
M MİGROS EREN YILDIRIM KAYSERİ KAYSERİ EREN YILDIRIM M MİGROS Kocatepe Mah. Eren Yıldırım Bulvarı No:47 Melikgazi/ KAYSERİ
2M MİGROS GALLERİA AVM ADANA ADANA GALERİA AVM - 2M MİGROS Cemalpaşa Mah. Fuzuli Cad. No : 140 /434 Galeria Seyhan / ADANA
3M MİGROS ATLANTİS AVM ANKARA ATLANTİS AVM- 5M MİGROS Atlantis AVM/Aile Kulübü Kardelen mah. Başkent Blv. H blok NO:224H/10 Yenimahalle ANKARA
5M MİGROS MANİSA MANİSA 5M MİGROS Manisa 5M/Aile Kulübü Laleli Mh.5210 sk.no:1/A Yunusemre/MANİSA
5M MİGROS ARENAPARK AVM İSTANBUL - HALKALI ARENAPARK AVM - 5M MİGROS Arenapark AVM /Atakent Mah., Çiçekli Vadi Cad., No:1, Küçükçekmece, İSTANBUL
5 M MİGROS KİPA AVM İSTANBUL - SİLİVRİ SİLİVRİ VEGA AVM - 5M MİGROS Yeni Mahalle General Ali İhsan Türkan Cad.No:30-34 SİLİVRİ / İSTANBUL
5M MİGROS KİPA AVM ANTALYA ANTALYA KİPA AVM - 5M MİGROS Fabrikalar Mah., Şehit Barış Akkabak Cad., No:3, Kepez, ANTALYA
ADANA 01 BURDA AVM 01 ADANA BURDA AVM -3M MİGROS Ahmet Remzi Yüreğir Mah., 59011. Sok. Seyhan ,ADANA
BALÇOVA KİPA AVM BALÇOVA KİPA AVM - 5M MİGROS Mithatpaşa Cad. No :46 Balçova /İZMİR
GAZİEMİR KİPA AVM GAZİEMİR KİPA AVM - 5M MİGROS Dokuz Eylül Mah., 697 Sok., No:2, Gaziemir/ İZMİR
ORDU ORDU 2M ORDU MİGROS AVM MM MİGROS Bahçelievler Mah. Atatürk Bulv. No: 253, Saraycık, Altınordu, Ordu
5 M MİGROS KAYSERİ FORUM FORUM KAYSERİ AVM - 5M MİGROS Sivas Blv. 24 /A Kocasinan , KAYSERİ

Aile Kulüpleri'nde pastacılık ve aşçılıktan; el nakışı, çini, seramik boyama, resim ve deri tasarımına; İngilizce, Almanca, İspanyolca gibi dil kurslarından; diksiyon, spikerlik, fotoğrafçılık gibi gelişim alanlarına kadar çok geniş bir yelpazede, 33 farklı alanda eğitimler verilmektedir. Güncel kurs bilgisini öğrenmek için iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz.

Kayıt için Aile Kulübü bulunan mağazalarımızı ziyaret edebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam Yolculuğu Projesi, müşterilerimizin alışveriş tercihlerini daha sağlıklı bir yaşam bilinciyle vermesi ve olumlu davranış değişikliği yaratılmasına destek sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz bir projedir. Migros Mobil'de yer alan Sağlıklı Yaşam Yolculuğum sekmesinde daha dengeli beslenmek için artırmanız gereken besin gruplarını görüntüleyebilir, ağız ve diş sağlığı mesajlarımız, su içme hatırlatıcısı, adım ölçer, diş fırçalama hatırlatıcısı ve size özel Sağlıklı Yaşam önerilerimizden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için: link

Migros Mobil uygulamasında Profil sekmesinde yer alan ‘Sağlıklı Yaşam Yolculuğum’ başlığında temel besin gruplarının günlük önerilen dağılımı ile kendi gıda alışverişlerinizin dağılımını görüntüleyebilirsiniz. Bu iki dağılım kıyaslanarak, daha dengeli beslenmek için hangi besin grubunu daha fazla tüketebileceğiniz belirtilmektedir. Akıllı bir algoritma ile oluşturulan, müşterilerimizin 3 aylık gıda alışverişlerinin besin dağılımları ile günlük ideal besin tüketim tablosu yan yana yer alıyor. Global parametreler ve Sağlık Bakanlığı verilerinden yola çıkarak oluşturulan tablo ve mesajlarda müşterilerimiz, ideal tüketim ile kendi tüketimlerini karşılaştırabiliyor ve bir bakışta dengeli beslenmek için hangi besin grubunu ihmal ettiklerini görebiliyorlar.

*Orman, sokak ve barınak hayvanlarının beslenmesi için, 2014 yılından bu yana “Kalan Tazeler Küçük Dostlarımıza” projesini gerçekleştiriyoruz. Mağazalarımızda son kullanım tarihi yaklaşan ancak hala tüketilebilir olma özelliğini koruyan gıda ürünleri, dernekler aracılığıyla, orman, sokak ve barınak hayvanlarının beslenmesi için bağışlanıyor.

*2018 yılı Kasım ayında satış niteliği geçmiş bakliyat, makarna, bebek maması, çerez, hazır çorba, unlu mamullerin, hayvan yemi olarak ikincil satış operasyonuna başladık. Ürünler dağıtım merkezlerinden ilgili firma tarafından teslim alınarak, belirli fiyatlar doğrultusunda hayvan yemi üreticilerine teslim ediliyor.

*Mağazalarımızın etrafındaki sokak hayvanlarının temiz ve sağlıklı bir ortamda beslenebilmesi için 2016 yılında mağazalarımızın önüne özel tasarım mama kapları koymaya başladık.

*Sokak hayvanlarını beslemek isteyen müşterilerimize de uygun fiyatlı ve pratik çözüm sağlıyoruz. 100 gr’lık paketler halinde satışa sunduğumuz “Dostluk Maması” ile sokaktaki kedi ve köpeklerin bir öğünlük mama ihtiyacı karşılanıyor.

Proje mağazalarımız tarafından son kullanım tarihi yaklaşan ancak hala tüketilebilir olma özelliğini koruyan gıda ürünlerinin, dernekler aracılığıyla, orman, sokak ve barınak hayvanlarının beslenmesi için bağışlanmasıyla gerçekleşmektedir. Projeye destek olmak için mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. migroshaytap@gmail.com.

Görsel açıdan satış standartlarını karşılamayan ancak besleyiciliğini koruyan ve tüketime uygun gıda ürünlerini, web tabanlı bir bağış platformu üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 2017 yılında Türkiye’de ilk kez Fazla Gıda işbirliğinde hayata geçirdiğimiz bu yeni nesil uygulama sayesinde, bağışlanabilir durumdaki gıda ürünleri ile ihtiyaç sahiplerinin talepleri aynı platformda eşleşiyor. Böylece, bağışlanan gıdalar doğru adreslere doğru miktarda ulaştırılarak yüzde yüz değerlendirilmiş oluyor. Meyve – sebze ve kuru bakliyat ürünlerinin dahil edildiği sistem sayesinde ürünler günlük olarak gıda bankaları ve sosyal marketlere ulaştırılabiliyor.

Süreçlerimize entegre ettiğimiz sorumlu, verimli ve sürdürülebilir tüketim anlayışımızla, doğal kaynakların optimum kullanımının yanı sıra, ürettiğimiz atık miktarını azaltmaya yönelik uygulama ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirliğin iş modelimize entegre olduğu bir yapıda, “Sıfır Atık” ilkesiyle yola çıkarak atık yönetimimizi dört ana başlık altında ele alıyoruz: Gıda İmha Oranlarımızı Azaltma, Plastik Atıklarımızı Azaltma, Ormansızlaşmanın Önlenmesi, Atık Toplama Faaliyetlerimiz.Gıda İmha Oranlarımızı Azaltma, Plastik Atıklarımızı Azaltma, Ormansızlaşmanın Önlenmesi, Atık Toplama Faaliyetlerimiz.

Atık yağları/pilleri/elektronik ürünlerini mağazalarımızda bulunan atık toplama kutularına bırakabilir ya da Migros Sanal Market aracılığıyla yapmış olduğunuz alışverişlerinizin teslimi sırasında Sanal Market çalışanına iletebilirsiniz. Topladığımız atık yağları/pilleri/elektronik ürünleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş lisanslı firmaya ulaştırarak sizlerin yerine çevreye saygılı bir şekilde bertaraf edilmesine aracılık ediyoruz.

İş başvurunuzu web sitemizde Kariyer sekmesi üzerinden yapabilirsiniz.

Aynı zamanda kariyer portalları üzerinden yaptığınız başvurularınız da direkt işe alım departmanımıza aktarılmaktadır. İlginiz için teşekkür ederiz

Genel Müdürlüğümüz İstanbul-Ataşehir’dedir. İstanbul'da farklı bir lokasyonda şubemiz bulunmamakla birlikte İç Anadolu (Ankara), Doğu Akdeniz/Güneydoğu (Adana), Ege (İzmir), Batı Akdeniz (Antalya), Kuzeydoğu Anadolu (Trabzon) Bölge Direktörlüklerimiz bulunmaktadır.

Çalışma saatlerimiz İdari Birimler için haftaiçi 08:00-18:00 ; Mağazalar için ise hergün 09:00-22:00 arasıdır. (Bazı mağazalarımızda çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; AVM mağazaları)

Genel Müdürlük çalışanlarımız için Avrupa ve Anadolu olmak üzere her iki yakaya da servisimiz bulunmaktadır. Fakat mağazalarda esnek çalışma saati söz konusu olduğu için tüm personelin faydalanabileceği bir servis maalesef bulunmamaktadır.

Yaz dönemi için, Departman Müdürleri ile görüşülerek, o yıl içinde ihtiyaç duyulan stajyer kadrosu tespit edilir. Mayıs ayına kadar internet, e-mail ve kişisel başvurular aracılığı ile CV’ler kabul edilir. Kış dönemi için, Haziran ayının ikinci haftasından itibaren Ağustos sonuna kadar başvurular alınır. Yaz ve kış dönemlerinde stajyer ihtiyacı oluştuğu takdirde, CV havuzunda bulunan başvurular değerlendirilerek uygun adaylar görüşmeye çağrılır. Ayrıca departman ihtiyaçları doğrultusunda, yıl içerisinde çeşitli dönemlerde açılan Proje Stajyerliği ilanlarımızı kurumsal web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Yaz dönemi için 65-70 üniversite stajyeri, kış dönemi için 40-45 lise stajyeri aramıza katılıyor. Proje stajyeri alımlarımız ise yıl içindeki ihtiyaçlara göre değişmekle birlikte ortalama 15 proje stajyeri alımı yapılmaktadır.

Proje stajyerlerimiz de sigortalı çalıştıkları için bazı bursları kesilebilmektedir. Detaylı bilgi için burs alınan kuruma danışılmasını tavsiye ederiz.

Tüm sorularınızı yatirimci@migros.com.tr e-posta adresine yönlendirebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezimize haftanın her günü Migros ve Macrocenter için 08:30-22:00; Sanal Market, Migros Hemen, Macroonline için 08:30-00:00 saatleri arasında 0850 200 40 00 numarasından ulaşabilirisiniz

Müşteri İletişim Merkezimize haftanın her günü Migros ve Macrocenter için 08:30-22:00; Sanal Market, Migros Hemen, Macroonline için 08:30-00:00 saatleri arasında 0850 200 40 00 numarasından ulaşabilirisiniz.

Migros mobil uygulama veya kurumsal web sitemiz üzerinden, kurumsal whatsapp hattımızdan, sosyal medya üzerinden, mail ile, mağazalarımız aracılığıyla şikayet/dilek ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz.

Kurumsal Whatsapp hattımız: 0530 300 13 00

Kurumsal mail adresimiz: iletisim@migros.com.tr

0530 300 13 00 Kurumsal Whatsapp hattımızdan çağrı kaydınızın durumunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Müşterilerimizin çevre bilinci ve farkındalığının artırılması için geri dönüşüm hizmeti sunuyoruz. Mağazalarımızda bulunan geri dönüşüm kiosklarında kağıt, cam, plastik, metal gibi ambalaj atıkları ve pil atıklarını geri dönüştürebilirsiniz. Elektronik ve tekstil atıklarınızı Mjet PO ve AVM içi mağazalarımız hariç diğer tüm mağazalarımızda geri dönüşüme teslim edebilirsiniz.

Migros, 2015 yılından beri Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Migros, 1954 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye’de binlerce mağaza ile hizmet veren Migros’un size en yakın mağazasını bulmak için tıklayın.

"İyi İş İyi Gelecek" mottosuyla çıktığımız yolculuğumuzda bize eşlik etmek için iş ve staj imkanı bulabileceğiniz idari birimler ve mağazalarımız hakkında detaylı bilgiye Migros Kurumsal sitemizde Kariyer başlığı altında bulunan Migroslu Kariyer sayfasından ulaşabilirsiniz.

Başvurularınızı Migros Kurumsal sitemizde Kariyer başlığı altında bulunan Şimdi Başvur sayfasından ve kariyer siteleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Ayrıca mağaza pozisyonlarımız için mağazalarımızdan iş başvuru formunu doldurarak da başvuru yapabilirsiniz.

Çalışma hayatında sürdürülebilir bir gelecek için sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının önemine inanıyoruz. Tüm çalışanları, iş ortakları ve müşterileri ile birlikte ortak bir güvenlik kültürü oluşturmak üzere çalışmalar yürütüyoruz.

Çalışanlarımıza verdiğimiz iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, bilgilendirmeler, saha gözetimi, ekipman ve fiziki şartların iyileştirilmesi gibi çalışmalarımızla daha güvenli bir iş ortamı sağlayarak, kaza ihtimallerini düşürerek, iş günü kaybında iyileşme sağlamayı amaçlıyoruz.

Dilek ve Şikayet Web Formu
Whatsapp: 0530 300 13 00
Migros Web Sitesi: www.migros.com.tr
Migros Uygulaması Bildirim Formu
E-posta: iletisim@migros.com.tr
Mağaza
Müşteri İletişim Merkezi: 0850 200 40 00

Talep ve şikayetlerinizi ilettikten sonra çağrı numaranızla Whatsapp hattımız (0530 300 13 00) üzerinden veya Migros Kurumsal web sitemizin Bize Ulaşın sayfasında yer alan Talep ve Şikayet Web Formundaki çağrı sorgulama alanından çağrınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezimizi (0850 200 40 00) arayarak herhangi bir tuşlama yapmadan veya iletişim yetkilimize bağlanmadan çağrınıza özel hazırlanmış anonsla çağrınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Migros’a birçok kanaldan yazılı başvuru yapabilirsiniz:

Dilek ve Şikayet Web Formu
Whatsapp: 0530 300 13 00
Migros Web Sitesi: www.migros.com.tr
Migros Uygulaması Bildirim Formu
E-posta: iletisim@migros.com.tr

Migros mağaza alışveriş veya sorularınız için mesai saatlerimiz 8:30 – 22:00 arası ve internet alışverişleriniz veya sorularınız için mesai saatlerimiz 8:30 – 00:00 olarak belirlenmiştir.